Skocz do zawartości

Infam, #76a Monachijskie Jasne


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

Warzone 12.12.2009

Rozlew: 02.01.2010

Ekstrakt: 12°Blg

Alkohol: 4,2%

IBU 22

SRM 4,2

 

I wszystkie powyższe informacje są na etykiecie. Super. Jedynie ten SRM po przecinku wywołuje lekki uśmiech. :D

 

Piana: obfita, bielutka, cudownie oblepia szkło, wzorcowa po prostu.

Kolor: ładny, złocisty, niemal idealnie klarowne.

Wysycenie: średnie.

Zapach: bardzo przyjemny, chmielowy, rześki, wydaje mi się, że wyczuwam też charakterystyczne nuty Munichów. Jednym słowem pachnie jak Helles pity w Mahrs Brau w Bambergu.

Smak: super, delikatny, zwiewny, z zaznaczoną, ale bardzo łagodną goryczką. Piwo nie jest przyciężkawe, jest leciutkie, a jednak nuty słodowe są obecne. Wydaje mi się, że wyczuwam lekki diacetyl, ale w ogóle mi on nie przeszkadza. To jest piwo, które można pić kuflami, pije się je bardzo szybko. Po odstawieniu kufla zaraz sięga się po niego ponownie. Doskonałe.

Opakowanie: jak już wyżej pisałem, na etykiecie komplet informacji, do tego logo browaru i fotka piwowara. Całośc w fajnej pomarańczowej tonacji. Jedyne do czego bym się czepił, to krój czcionki, jakiś wygięty True Type.

 

Wyśmienite piwo, gdyby teraz trafiło na konkurs to moim zdaniem pudło masz pewne, ale... obawiam się, ze teraz jest w optymalnej formie, a w Żywcu już może być ciut gorsze. Czego oczywiście nie życzę, ale miałem w zeszłym roku taką sytuację. Bardzo podobnie smakujące piwo we Wrocławiu było 2., a w Żywcu 6 tygodni później nie weszło nawet do finału. Także na konkurs trzeba by uwarzyć świeże. Ale abstrahując od KPD, to piwo jest po prostu wyśmienite.

 

Po wizycie w Bambergu jeden z moich ulubionych stylów, a to jego bardzo stylowy i bardzo smaczny reprezentant. Brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ocena, jestem dowartościowany.

Wiedziałem, że to piwko mi wyszło nieco lepiej niż przeciętnie ale nie spodziewałem się aż tylu superlatyw.

Dzięki za ocenę i ciepłe słowo.

Drożdże to faktycznie Munich Lager Wyeast

 

ten SRM po przecinku wywołuje lekki uśmiech. :)

To prawda. Excel wypluł mi średnią wartość z dokładnością do czwartego miejsca po przecinku na podstawie obliczeń minimalnego i maksymalnego SRM a ja ją niepotrzebnie zaokrągliłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.