Skocz do zawartości

Szklanki i pokale


danol148

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy się rozpisują o sprzętach posiadanych wymarzonych ciekawych znalezionych i chwała wam za to, ale nikt chyba nie przedstawił według mnie najważniejszego osprzęty czyli tego z czego pijemy nasze ulubione piwa. Moja kolekcja to ok 80-90 szklanek i pokali upchnięte na szawkach kuchennych i tym regale co na zdjęciu czyli te najlepsze jakie mam sorki za jakość ale robione komórką :D

 

dsc00215p.th.jpg

 

Czekam teraz na wasze sprzęty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się rozpisują o sprzętach posiadanych wymarzonych ciekawych znalezionych i chwała wam za to, ale nikt chyba nie przedstawił według mnie najważniejszego osprzętu czyli tego z czego pijemy nasze ulubione piwa. Moja kolekcja to ok 80-90 szklanek i pokali upchnięte na szawkach kuchennych i tym regale co na zdjęciu czyli te najlepsze jakie mam sorki za jakość ale robione komórką ;)

 

http://img237.imageshack.us/img237/3051/dsc00215p.th.jpg

 

Czekam teraz na wasze sprzęty ;)

odp. do usunięcia coś sknociłem :D

Edytowane przez danol148
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może chciał byś się pozbyć np. pokala z drukiej półki od dołu, element siódmy licząc od lewej i nie uwzględniając kieliszków. To mój ulubiony kształt. Wszystkie które miałem wytłukła mi żona i teraz nie mam z czego pić. A może ktoś wie gdzie można zanabyć takie pokale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. To ta do Palma. Cóż ja poradzę że do belgiaków. Z takiej pije mi się najlepiej.

Tylko pszeniczniaki lubie pić z typowej pszeniczniakowej a reszta najbardziej smakuje mi z belgiaków.

To tak jak z kawą parzoną. Nie smakuje mi z niczego innego poza zwykłą, komunistyczną szklanką.

 

Ktoś wie gdzie można je zanabyć? Najlepiej takie w rozmiarze 0,5l.

 

Pozdrawiam

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i do każdego piwa bierzesz inną szklankę ?

Ja staram się pić piwo w danym stylu w odpowiednim szkle, co sprawia, że jednego wieczoru zużywam częstokroć po kilka szkieł. :) Ale sam myję, więc nikt nie cierpi na tym.

 

Szklanek mam kilkadziesiąt.

Za najcenniejsze/najciekawsze uważam:

- Grodziskie (czerwony),

- kulawka Kwak,

- szklanka do Roggena,

- kielich i czara do Berliner Weisse,

- 0,4L szklanki (Stange) do koelscha i alta,

- 0,5L ciężka szklanka do Hoegaardena,

- klasztorniaki, a więc Chimay, kryształowe Westmalle, La Trappe, Rochefort,

- kielichy do Duvela czy Delirium Tremens.

- sporo pszeniczniaków, w tym dwa 0,33L

- kilka szkieł z polskich browarów restauracyjnych - piękny pokal z Brovarii, szklanka z Hausta, niestety szklankę do weizena z Bierhalle stłukłem przy myciu.

 

Sporo nakupiłem na allegro, kilka szkieł w Belgium's Best i trochę kupiłem w podróży.

 

Tak naprawdę najbardziej brakuje mi szkieł angielskich, choć mam gołą english pint i shaker od... Wojaka. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopyrku drogi, a czy mógłbyś swoje doznania pokalowe udokumentować fotograficznie. Opisy są ciekawe ale obraz jest bardziej wymowny.

Oj coś czuję że jestem lajkonikiem w tym pakiecie tematów :)

Na początek szklanej edukacji polecam stronę. Tutaj też jest trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może chciał byś się pozbyć np. pokala z drukiej półki od dołu, element siódmy licząc od lewej i nie uwzględniając kieliszków. To mój ulubiony kształt. Wszystkie które miałem wytłukła mi żona i teraz nie mam z czego pić. A może ktoś wie gdzie można zanabyć takie pokale?

Tego akurat Palma nie bo to prezent od żonki ale znaleziony na allegro także czasem coś fajnego jeszcze idzie tam trafić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego akurat Palma nie bo to prezent od żonki ale znaleziony na allegro także czasem coś fajnego jeszcze idzie tam trafić:)

No właśnie wczoraj rzuciłem okiem i nieco się zaskoczyłem. Kiedyś to szklanek było z 8 stron, a teraz ledwie dwie i nic ciekawego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i do każdego piwa bierzesz inną szklankę ?

Ja staram się pić piwo w danym stylu w odpowiednim szkle' date=' co sprawia, że jednego wieczoru zużywam częstokroć po kilka szkieł. :) Ale sam myję, więc nikt nie cierpi na tym.[/quote']

Też się staram , nawet Grodzisze pijam w oryginalnym pokalu , chodziło mi o to że na tym zdjęciu króluje szkło z wielkiej trójki do pilsów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się staram , nawet Grodzisze pijam w oryginalnym pokalu , chodziło mi o to że na tym zdjęciu króluje szkło z wielkiej trójki do pilsów

Niestety ale masz racje bo to najczęściej dawają jak się coś kupuje a u nas w Gostyniu otwarli ostatnio sklep alkohole świata a tam lech żywiec i tyskie ale mam jeszcze jeszcze kilka szklanek małego browaru fortuna z okolic Śremu nie wiem czy miałeś z tym styczność mają super ciemne piwo :o jeśli już coś ciekawego to jedynie internet, lub jakieś markety coś rzucą do piw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... małego browaru fortuna z okolic Śremu nie wiem czy miałeś z tym styczność mają super ciemne piwo :o jeśli już coś ciekawego to jedynie internet, lub jakieś markety coś rzucą do piw.

kiedy przenieśli browar? Nic o tym nie pisali :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pijam odpowiednio do stylów.

 

Ciężki pękaty kufel do Pilsów. Z praskiej knajpy Old Gott.

Belgijskie w kielichu Westmalle.

Pszeniczne w wiadomo.

Grodziskie w oryginałce, najlepiej smakuje w tym szkle.

 

Brakuje mi jeszcze jakiegoś tulipanka.

Ostatni prezent to gruba szklanica do angoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.