Skocz do zawartości

Plastikowe mieszadło z BA


BaronVonZuk

Rekomendowane odpowiedzi

No to do dzieła. 5 dych bym dał' date=' za wiosło w tym stylu.[/quote']

Za 50 zł. to hurtowo mogę robić. Z dziurką czy bez ? :) :)

A o takim kształcie dasz radę?

Aleś ksztalt wynalazł ...

Myślę, że spokojnie jest to do zrobienia. Trochę więcej pracy by to kosztowało, bo trzeba by spasować te elementy bardzo dokłanie na ścisk, żeby po czasie się nie rozpadło - klej i tym podobne odpada. I materiał musiałby być odpowiedni, żeby pod wpływem wilgoci zbyt nie puchł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A moje plasticzorowe działa :) ale to dopiero jakieś 15 warek :/ Czytając Wasze uwagi przypomniałem sobie o kilku dobrze wysezonowanych deskach, które mam na działce w lamusiku. No i zajęcie na lato samo sie znalazło :/ Będzie struganko :):):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś ksztalt wynalazł ...

Myślę, że spokojnie jest to do zrobienia. Trochę więcej pracy by to kosztowało, bo trzeba by spasować te elementy bardzo dokłanie na ścisk, żeby po czasie się nie rozpadło - klej i tym podobne odpada. I materiał musiałby być odpowiedni, żeby pod wpływem wilgoci zbyt nie puchł.

Jeżeli zrobisz wiosła co najmniej dwa biorę jak w dym :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak to kawałek dechy w jakimś tam kształcie może zeelektryzować brać piwowarską :) a zaczęło się od złamanego mieszadła z pcv kolegi Barona :/

Dobre mieszanie to podstawa :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopyr' date=' a coś takiego? [url']http://www.janpol.net.pl/mieszadla.html[/url]

Wygląda ciekawie.

No i trafiłem z ceną w sedno.

Odpowiedź z JanPolu.

Mieszadło 100 cm.- 46,00 netto

mieszadło 125 cm. - 50,00 netto

Także jak ktoś zrobi taniej, to niech się zgłosi, bo inaczej zamawiam tam. Choć wtedy z przesyłką to chyba z 7 dych wyjdzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopyr' date=' a coś takiego? [url']http://www.janpol.net.pl/mieszadla.html[/url]

Wygląda ciekawie.

No i trafiłem z ceną w sedno.

Odpowiedź z JanPolu.

Mieszadło 100 cm.- 46' date='00 netto

mieszadło 125 cm. - 50,00 netto[/quote']

Także jak ktoś zrobi taniej, to niech się zgłosi, bo inaczej zamawiam tam. Choć wtedy z przesyłką to chyba z 7 dych wyjdzie. :)

Tylko że tam to jest masówka, jak Żubr czy Tyskie, a tak byś miał jedyny egzemplarz we wszechświecie :/:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie.

No i trafiłem z ceną w sedno.

Odpowiedź z JanPolu.

Mieszadło 100 cm.- 46' date='00 netto

mieszadło 125 cm. - 50,00 netto[/quote']

Także jak ktoś zrobi taniej, to niech się zgłosi, bo inaczej zamawiam tam. Choć wtedy z przesyłką to chyba z 7 dych wyjdzie. :)

Tylko że tam to jest masówka, jak Żubr czy Tyskie, a tak byś miał jedyny egzemplarz we wszechświecie :lol::/

Dlatego ja bym chętnie kupił coś od kogoś ze swoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dziś okazało się, że 60L wody + 15 kg słodu, to tylko 2cm poniżej mojej obecnej łychy. Ponieważ łapę mi parzyło już przy 60 paru °C, to myślę sobie jak ja zrobię mash out. Pojechałem do sklepu z małym agd. Oczywiście łyżki jakie tam były, to maluchy przy mojej. No ale myślę sobie coś muszę wymyślić. No i wziąłem drewniany kij do szczotki, za całe... 3,90 zł. Miesza się spoko. :monster:

 

I pomyśleć, że poważnie rozważałem wydanie stówy na mieszadło. :smilies:

 

Teraz przyszło mi do głowy, żeby pokombinować i zrobić mieszadło na kształt piwowarskiego wiosła, z tych kijów do szczotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz warzysz? Ranny ptaszek :monster:

I tak później niż chciałem. Śrutowanie poszło nad wyraz sprawnie, to z kolei czekałem aż się woda do zacierania zagrzeje. Przynajmniej 0,5h w plecy. No ale już filtruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używałem takiego plastikowego mieszadła z BA, służyło przez kilka warek, po czym pękło przy zacieraniu. Jednak po wmontowaniu części z łopatką w rurę od kega otrzymałem takie coś:

mieszacz.JPG

Sprawdza się już przez kilkanaście warek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopyr, sprawdź z jakiego drewna jest ten kij. Jak z sosnowego to nie bardzo :smilies:

Niby jak mam to sprawdzić? Myślisz, że na kiju do szczotki coś napisali? :monster:

 

A jak by był sosnowy to co? Nie da się zrobić mieszadła, czy w ogóle nie można tym mieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po drewnie o ile wie się jak drewno różnych gatunków drzew wygląda :monster:

Sosnowe, świerkowe czy jodlowe może dawać żywicą. Ale jest na tyle krucha że raczej nikt nie robil by z nich kija od szczotki :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.