Skocz do zawartości

Koźlak nie rusza, co dalej?


koyuki

Rekomendowane odpowiedzi

witam, otóż wczoraj z moim chłopakiem nastawiłam koźlaka-tóż po północy. Temperatura brzeczki 12'C. Drożdże w34/70,jedna paczka, uwodnione na pół godziny przed w temp tej samej. Do teraz piwo nie ruszyło. Pytanie, czy lecieć z rana do sklepu i kupować kolejna paczkę i zwalić winę na złe przygotowanie drożdży, czy też mogą tak późno startować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to raczej jaka objętość - gęstość w tym przypadku, praktycznie pewne że powyżej 14, jest drugorzędna, jako że sam producent zaleca saszetkę 11g na 10-12L(?) brzeczki (rozsądnie założyć że standardowych 12blg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem koźlaka (16Blg) w piątek i też zadawałem tymi samymi drożdzami. Uwadniałem w 18st.C (1 saszetka) i zadałem do dobrze natlenionej brzeczki o takiej samej temperaturze. Po zadaniu rozpocząłem powolne schładzanie brzeczki w piwnicy do docelowej temperatury fermentacji (10st.C). Na powierzchni brzeczki piana zaczęła się dopiero tworzyc po 18 godzinach od momentu zadania drożdzy, a brzeczka miała wtedy 12st.C.

To moje pierwsze piwo na tych drożdzach i pierwsze dolnej fermentacji, ale nim wybrałem ten szczep to poczytałem troche na forum i poza paroma wyjątkami wszyscy zgodnie twierdzili że te drożdże dłużej startują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 l. 16 blg. Napowietrzone w miarę. Widziałam, że tych drożdży ciut mało,ale zestaw surowców kupiony,wiec miałam nadzieję, że sprzedawca pisząc instrukcję wie co robi.

Ja bym nabył drugą saszetkę i posypał po wierzchu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety drożdży jest za mało więc musisz dokupić albo postarać się o gestwe. Zła wiadomość jest taka, że te drożdże które dałaś już zaczęły pracować, a że jest ich zbyt mało będą wytwarzać spore ilości estrów, co wpłynie na jakość piwa. Na przyszłość radzę przygotować się do warzenia i przeczytać kilka wątków o podstawach, uchroni to przed takimi wpadkami jak ta z drożdżami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uzbroił się w cierpliwość. U mnie przy tych drożdżach bulkanie zaczynało się dopiero w czwartej dobie, nawet przy 25 L pilsa 10,5 Blg i zadanych dwóch paczkach drożdży.

Aczkolwiek poszukanie gęstwy czy dodanie kolejnej paczki drożdży na pewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uzbroił się w cierpliwość. U mnie przy tych drożdżach bulkanie zaczynało się dopiero w czwartej dobie, nawet przy 25 L pilsa 10,5 Blg i zadanych dwóch paczkach drożdży.

Aczkolwiek poszukanie gęstwy czy dodanie kolejnej paczki drożdży na pewno nie zaszkodzi.

To masz przy okazji zaliczony test czystosci ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja bym uzbroił się w cierpliwość.

 

nawet przy 25 L pilsa 10,5 Blg i zadanych dwóch paczkach drożdży.

 

22 l. 16 blg. i jedna paczka

jedyne w co powinno się uzbroić w takim wypadku to w dwie, a jak by policzył to może i w trzy paczki drożdży

wiadomo że pewnie jedna ruszy i przefermentuje tu z jakim skutkiem ? dla jednych będzie to bez różnicy dla innych będzie duża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja bym uzbroił się w cierpliwość. U mnie przy tych drożdżach bulkanie zaczynało się dopiero w czwartej dobie, nawet przy 25 L pilsa 10,5 Blg i zadanych dwóch paczkach drożdży.

Aczkolwiek poszukanie gęstwy czy dodanie kolejnej paczki drożdży na pewno nie zaszkodzi.

To masz przy okazji zaliczony test czystosci ;)

 

Przy porterze bałtyckim tez upłynęło tyle czasu nim zaczęło bulkać, mimo że miałem przygotowany wcześniej starter. Pewnie coś wcześniej się działo, ale nie mam przezroczystego fermentora by było dane mi to ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.