Skocz do zawartości

gdzie się podziały chmiele 2016?


dirk gently

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie zastanawia czemu chmiele z Nowej Zelandii i Australii z 2016 cały czas się nie pojawiły. 

Przecież tam zbiory są mniej więcej naszą wiosną. 

 

Słabo szukałeś.

http://cml.dokuro.org/beer/index?searchh=2016&q=f5a61178a039467825937adf6b891e7e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej wyszukiwarce pokazuje głównie polskie chmiele, coś kontynentalnego i odrobina antypodów - wszystko właściwie w jednym sklepie. Pytanie brzmi kiedy pojawia się hameryka? Bo nie mam wiedzy na ten temat. Druga sprawa jest taka, czy opłaca się kupować amerykańskie z 2015? Chodzi mi głównie o aromat. Może będę jakieś wyprzedaże zbioru 2015 i będzie korzystniej kupić 2x więcej niż 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, USA pierwsza połowa lutego. Swoją drogą radzę nastawić się na najwyższe jak do tej pory ceny. Zresztą polskie też raczej zdrożeją nieźle. 

 

Ciekawe z jakiego powodu, jak 2016 to jeden z urodzajniejszych roków z tego co podają różne źródła... Dolar poszedł w górę to jedyna możliwość, a na Polskich chmielach próbują zbić siano sklepy ;) Co roku podwyżki to i tak wszyscy przyzwyczajeni.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Potwierdzam, USA pierwsza połowa lutego. Swoją drogą radzę nastawić się na najwyższe jak do tej pory ceny. Zresztą polskie też raczej zdrożeją nieźle. 

 

Ciekawe z jakiego powodu, jak 2016 to jeden z urodzajniejszych roków z tego co podają różne źródła... Dolar poszedł w górę to jedyna możliwość, a na Polskich chmielach próbują zbić siano sklepy ;) Co roku podwyżki to i tak wszyscy przyzwyczajeni.

 

Sklepy sklepami. Ale jak usłyszałem jakie ilości każą kontraktować sklepom to aż mi się żal ich zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretów nie podam, ale jak bierzesz po 3 czy 4 palety szyszki a względem ubiegłego roku każą Ci te ilości podwoić to wg. mnie jest lipa. Co do ceny zakupu USA słyszałem o liczbach rzędu 240/260zł na kilogramie. Mało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretów nie podam, ale jak bierzesz po 3 czy 4 palety szyszki a względem ubiegłego roku każą Ci te ilości podwoić to wg. mnie jest lipa. Co do ceny zakupu USA słyszałem o liczbach rzędu 240/260zł na kilogramie. Mało? 

 

Jakie sklepy biorą samodzielnie chmiel? Przecież i tak monopol ma jeden podmiot na chmiele Yakimy w Polsce i przez niego się kontraktuje chmiele. Co do cen to strasznie zawyżona, bo ja słyszałem jak niektóre browary mówiły o cenach za 150-200 zł/kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O podmiotach już nie powiem. I tak jak mówisz, część będzie pewnie w okolicach 150-200 ale to ceny już dla browarów z zeszłego roku na większość USA. Pozycje typu Amarillo czy Simcoe wg. mnie na bank się w tych widełkach nie zmieszczą, zresztą ten ostatni już w 2016 bił rekordy ceny. Ja osobiście spodziewam się pomału IPA po 12zł. Domowo mnie to nie uwiera, ale komercyjnie różnice będą czasami spore. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla osób zainteresowanych cenami chmieli i ich wzrostem. 

W Norwegii Citra 2016 jest w identycznej cenie jak w zeszłym roku, pierwsza dostawa około 1 lutego, już można zamawiać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób zainteresowanych cenami chmieli i ich wzrostem. 

W Norwegii Citra 2016 jest w identycznej cenie jak w zeszłym roku, pierwsza dostawa około 1 lutego, już można zamawiać.  

A jakie ceny w tej Norwegii?

W Polsce amarillo słyszałem że po 220zl/kg i to nie z tego dużego sklepu ;). Oni chcą podpisywać kontrakty na 5 lat do przodu podobno :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Dla osób zainteresowanych cenami chmieli i ich wzrostem. 

W Norwegii Citra 2016 jest w identycznej cenie jak w zeszłym roku, pierwsza dostawa około 1 lutego, już można zamawiać.  

A jakie ceny w tej Norwegii?

W Polsce amarillo słyszałem że po 220zl/kg i to nie z tego dużego sklepu ;). Oni chcą podpisywać kontrakty na 5 lat do przodu podobno :eusathink:

 

Sorry za bardzo późną odpowiedź. . 

Cena za 5 kilo Citry 2016 w preorderze to 2990 Nok czyli ~1500zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.