Skocz do zawartości

chmielenie lagera na cichą


jaceq

Rekomendowane odpowiedzi

CO2 się poprzyczepiało do drobinek, granulat dawałeś do siateczki ? daj znać ile go wylazło z siateczki po chmieleniu

wczoraj wrzuciłem siateczkę chmielu ,obciążyłem żeby nie wypłynęła -a jednak wypłynęła,postanowiłem rozsypać luzem,zrobiłem tak,chmiel wszędzie i co gorsze to zepsułem smak ,przelałem bez chmielu do nowego wiadra,czekam,może coś z tego będzie ale to nie to samo piwo.Człowiek uczy się na błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,mam lagera na cichej fermentacji ,wrzuciłem trochę chmielu na cichą w muślinowej siateczce ,zaraz potem pojawiła się biała piana,czy to normalne?

....mam dokladnie ten sam efekt. Wrzucilem chmiel w ten sam sposob na sam koniec burzliwej i po jednym dniu pokazalo sie sporo piany. Jak wrzucalem to woreczek sie zanurzyl ale po jednym dniu wyplynal.

ccab042a61a87ecae72d0c1c21422444.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kij Wam ta siatka ? Chmiel wrzuca się luzem. Jeśli siatka trzeba czymś obciążyć, są takie specjalne kulki szklane w sklepach. Można znaleźć też coś w domu, np. szklany korek od karafki do wina itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie byłem ciekawy jak to wygląda, widziałem raz tą siateczkę jak chmieliłem szyszką i dziury były takie że tir z naczepą by przejechał, a z granulatu to taki pył jest w zasadzie, więc albo by to musiało się zbić w jakąś kulę albo przelecieć ?

 

zrobiłem tak,chmiel wszędzie i co gorsze to zepsułem smak

no to że chmiel wszędzie to ok,opadł by na dno po 2-3 dniach ale czemu smak zepsułeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem chmielu Hallertauer Tradition dałem go 30 g podczas gotowania w 60 min i chciałem dać go na cichą 20g ale chyba przesadziłem z aromatem i goryczką .Myślę jednak że bukiet się ułoży

 

Wysłane z mojego HUAWEI Y560-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Używałem chmielu Hallertauer Tradition dałem go 30 g podczas gotowania w 60 min i chciałem dać go na cichą 20g ale chyba przesadziłem z aromatem i goryczką

ale Ty żartujesz czy warka miała 5l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Używałem chmielu Hallertauer Tradition dałem go 30 g podczas gotowania w 60 min i chciałem dać go na cichą 20g ale chyba przesadziłem z aromatem i goryczką

ale Ty żartujesz czy warka miała 5l?

 

kolega z koncerniaków się przestawia gdzie na etykiecie jest napisane "produkt może zawierać śladowe ilości chmielu" :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.