Skocz do zawartości

White Labs - Funktown Pale Ale THE YEAST BAY


Rekomendowane odpowiedzi

Mieszanka szczepu drożdży Vermont Ale z dzikimi odmianami saccharomyces. Doskonale nadaje się do fermentacji głównej. Kombinacja estrów cytrusowych/brzoskwiń od Vermont Ale i delikatnych estrów ananas/mango od dzikich sachcaromyces. Niepowtarzalny profil smaku i aromatu.

Temperatura fermentacji:20-24 °C
Odfermentowanie:78-80 %
Flukolacja: średnio-niska

 

Na razie zrobiłem startery dwa, taki spostrzeżenie; zbijają się tak, że chyba ze 2 minuty kręciłem słojem, żeby się oderwały od dna,po 20 godzinach od ostatniego kręcenia prawie się wyklarowały, w zapachu żadnej dzikości raczej nie ma, zapach przyjemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No więc dzisiaj butelkuję po 3 tygodniach fermentacji (jasne 10 blg, chmielone marynka 20g 60 min i sybilla 50g na 0 min), piwo praktycznie klarowne, osad zbity na maxa, zapach coś mi przypomina, już takie piwo kiedyś zrobiłem, może to były ESB, w każdym razie zapach ewidentnie brytyjski, mocno owocowy, żadnych tam cytrusów i ananasów i dzikości 0, raczej moreli się można doszukać,

przy chmieleniu na zimno może podbić zapach chmielu, dzisiaj robię na gęstwie, będę chmielił na zimno cometem albo cascade, jeszcze się zastanowię.

 

Na razie wrażenie b.fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po tym czai piwo ok,ale dupy nie urywa, wolę jednak normalne drożdże,czego nie można im odmówić to charakter, maja swój niepowtarzalny aromat, niestety nie potrafię tego określić, w każdym razie nijak ma się to do opisu producenta moim zdaniem.

Jedna rzecz jest charakterystyczna, piwo jest słodkie, tak jakoś syntetycznie słodkie, jak słodzik jakby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Temp jakieś 20 sC,nie byłą stała wahała się pewnie ze 2 s w jedna i drugą, wczoraj otworzyłem dawno nie pitego   ale (robiłem na ringwoodach i tych to samo, lekkie,jasne, chmielone cometem na zimno),różnicy praktycznie nie ma (musiałem sprawdzić co pije, bo myślałem ,ze to ringwoody.

 

Tak,ze dobra ściema producenta z tym bajowym opisem, pewnie z tymi całymi czystymi conanami jest to samo, typowe angielskie drożdże.

Edytowane przez dziedzicpruski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.