Skocz do zawartości

coopers pszeniczny


uups

Rekomendowane odpowiedzi

witam

robię dopiero trzecią warkę z brewkita pszenicznego i chcąc ją ulepszyć dodałem zamiast kilograma cukru ekstrat słodowy pszeniczny ,gdzieś wyczytałem że powinno się dodać czysty ekstrat no i jestem w kropce może mi ktoś podpowiedzieć czy dobrze zrobiłem czy źle , jeśli źle to co teraz z tym fantem uczynić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź ale ten gar ma krótka gwarancje , cos mi ta wyprzedaż magazynowa nie pasuje ,poza tym wyrób no neim

szykuję się do pierwszego zacierania nie mam gazu w domu ,kuchnia indukcyjna więc musiałbym szukac specjalnego gara ;(( a poza tym chciałbym z zacieraniem wynieść się do garażu . Może jest inny ogólnie dostępny sprzęt do zacierania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam że warto rozważyć możliwość zacierania w lodowce turystycznej ja trochę żałuje że nie zacząłem od tej metody.

Ale co tam jeszcze się dorobię lodóweczki i wtedy dekotacja pełną gębą.

 

możesz też kupić taboret gazowy butle i kega zamkniesz się w coś około 300zł

Edytowane przez szamankfc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lodówką to fakt. Tyle że zostaje jeszcze warzenie. Te dwadzieścia parę litrów trzeba gdzieś trochę pogotować.

Co do tych kociołków to ma je wiele osób. Nie spotkałem się z negatywnymi opiniami. Jedyne co mi się przypomina to jakiś drobny problem z termostatem ale łatwy do obejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta lodówa odpada bo ma wymiennik ciepła chłodzi albo grzeje powietrze w tej lodówce słodu tym nie zagrzejesz. Poczytaj o zacieraniu w lodówce trochę tego jest na fo. Lepiej kupić zwykłą i zamontować grzałkę a jak będzie ci się chciało to i nawet zamontujesz termostat.

Piszemy o tańszej wersji bo przeróbka nie jest trudna a kaska którą zaoszczędzisz wydasz na słód :beer::)

zacierasz w lodowce chmielisz w garnku ewentualnie jak zamontujesz w lodowce dobrą grzałkę to w loduwie

Edytowane przez szamankfc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tydzień temu robiłem warkę Coopers BrewMaster po burzliwej fermentacji przelałem do butelek i tak spoglądam na nie i jest klarowne jak zwykłe piwo , przecież pszeniczne powinno być mętne co zrobiłem źle ? powinno jeszcze postać w cichej ? ma to wpływ na klarowność piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przypadkiem na dnie nie masz grubszej warstwy osadu? Moja pierwsza warka była klarowna jak kryształ a był to właśnie pszeniczniak z coopersa (tak apropo to nie dobry). Piwo stawało się mętne dopiero po odpowiednim nalaniu ale tego chyba nie trzeba tłumaczyć.

 

Pozdrawiam

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jest klarowne jak zwykłe piwo , przecież pszeniczne powinno być mętne co zrobiłem źle ? ...

Myślę, że nic... :D

Jakiś czas temu robiłem coopersa pszeniczne i rzeczywiście klarowność była zadziwiająca.

Zmartwiła mnie w tym piwie inna rzecz, przy zastosowaniu załączonych do puchy drożdży, niewiele miało ono wspólnego ze smakiem pszeniczniaka.

Powtórzyłem warkę z drożdżami WB-06, i dopiero wtedy otrzymałem typowy smak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic nauka nie idzie w las , na dnie ledwo ,ledwo osadu , za dwa tygodnie będzie próba

tak poza tym zabieram sie pomału za zacieranie i komplety z browamatora tylko nie wiem która metoda jest najlepsza ?

keg + lodówka ? czy gar + chłodnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.