Skocz do zawartości

Maksymalny zasyp


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Pewnie to niepopularna opinia, ale jakbym miał wątpliwości czy mój sprzęt uciągnie zasyp to bym dał dwa kilo słodu mniej i uzupełnił puszką ekstraktu

Owszem popularna :) ale są tacy, którym ten ekstrakt chyba kłuci się z "kreftem" :polew:

Tylko nie wiem dlaczego i w czym te cukry uzyskane podczas zacierania różnią się od cukrów z zacierania w słodowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo u mnie na czasie. Niebawem będę robił "podwójną" warkę, czyli koło 12 kg zasypu, ale będzie to witek czyli ponad 50% to pszenica i pszeniczny. Tu obawiam się zaklejenia. Czy przy takim zasypie warto zrobić to na 2 fermentory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12kg na podwójna warke? To jakie to ma mieć blg? Ja podwójne robię na 10kg i mam 40l 12blg. Wydajność słaba - ale wysladzam do 30l gotuję a potem dolewalem wodę. Ostatnio jak przestałem wysladzać to leciało jeszcze 6 blg.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wysładzasz to w wiadrze 30 L ?

 

Wysładzam w wiadrze 43L. Wchodzi bez problemu. W wiadrze 33L wysładzałem 12kg i przy zacieraniu 1kg słodu-2,5L wody wrzucam najpierw do wysładzania ile się zmieści, i jak przybywa miejsca w wiadrze  to dorzucam resztę. Wydajność praktycznie taka sama przy wiadrze 33L i 43L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12kg na podwójna warke? To jakie to ma mieć blg? Ja podwójne robię na 10kg i mam 40l 12blg. Wydajność słaba - ale wysladzam do 30l gotuję a potem dolewalem wodę. Ostatnio jak przestałem wysladzać to leciało jeszcze 6 blg.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Tak mi się z "zapasem" napisało. Zasypu będzie koło 10,5-11 kg. Ale ostatnio wyszedłem z założenia, że wolę sypnąć 1-1,5 kg słodu więcej, skończyć wysładzanie na 7 nawet 8 blg, dolać wrzątku i zaoszczędzić prawie godzinę. Szybciej kończę wysładzanie, szybciej mi się zagotuje. Ale to już rozmowa na inny wątek.

 

 

 

 

W jednym wiadrze jest to niemożliwe, po wczorajszym doświadczeniu mogę to kategorycznie stwierdzić ;)

 

Coś więcej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.