Skocz do zawartości

termometr piwowarski biown


alitechno88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupić termometr z biowinu, ale tradycyjnie przed zakupem wolę poytac na forum. Decyduję się na zakup dlatego ze idealna jest długość sondy 34cm. Zakres miezenia temperatury 0-100 st. C, a z gory taki bajer na podzialce z przerwami temperaturowymi (mało potrzebne). Kosz z wysyłką to około 35 złotych. Moje pytanie brzmi czy warto kupić ten termometr, czy ktoś jeszcze go używa? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie dwa i zastanawiam się nad trzecim :) Są zadowalająco szybkie i jak na razie niezniszczalne.

Sprawdzają się na każdym etapie łącznie z fermentacją, wkładam w miejsce rurki fermentacyjnej na pokrywie, uszczelka pasuje idealnie, sonda jest długa więc mam podgląd temp. ze środka fermentującego piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkładam w miejsce rurki fermentacyjnej na pokrywie, uszczelka pasuje idealnie, sonda jest długa więc mam podgląd temp. ze środka fermentującego piwa.

bagnet termometra nie ma mniejszej średnicy niż dziura w uszczelce? Pytam bo również przymierzam się do kupna tego termometru i super gdyby sprawdzał się również przy fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie dwa i zastanawiam się nad trzecim :) Są zadowalająco szybkie i jak na razie niezniszczalne.

Sprawdzają się na każdym etapie łącznie z fermentacją, wkładam w miejsce rurki fermentacyjnej na pokrywie, uszczelka pasuje idealnie, sonda jest długa więc mam podgląd temp. ze środka fermentującego piwa.

Czy ten pomiar temperatury jest dokladny? Mam dwa elektroniczne termometry dość dokladne, ale maja dość krótką sondę i podczas włączenia mieszadla może mi go zalac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładność pomiaru +- 5oC - sprawdzane u źródła. Jeśli taka dokładność Was zadowala, to proszę bardzo :D

Mnie nie zadowala. Gdyby bylo napisane +-2 to bym się zastanowił. Mozna by zastosowac metodą prób i błędów. chyba zrezygnuje z zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładność pomiaru +- 5oC - sprawdzane u źródła. Jeśli taka dokładność Was zadowala, to proszę bardzo :D

Mnie nie zadowala. Gdyby bylo napisane +-2 to bym się zastanowił. Mozna by zastosowac metodą prób i błędów. chyba zrezygnuje z zakupu

 

Problem jest też ze stabilnością wskazań, to nie jest tak, że zawsze pokazuje np. +3oC. Jednego dnia jest +3o​C, a innego -2o​C. I to go najbardziej dyskwalifikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten termometr i sprawdzałem jego wskazania z czterema innymi termometrami. Dwa elektroniczne, jeden laboratoryjny i jeden podobny do tego z tematu, też z Biowinu, tylko mniejszy. Zakres temperatur 20-100 stopni. Różnica 1-1,5 stopnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten termometr i sprawdzałem jego wskazania z czterema innymi termometrami. Dwa elektroniczne, jeden laboratoryjny i jeden podobny do tego z tematu, też z Biowinu, tylko mniejszy. Zakres temperatur 20-100 stopni. Różnica 1-1,5 stopnia.

 

A czy sprawdziłeś go w różnych temperaturach otoczenia? Ja zacieram na działce bez ogrzewania i rozna bywa tam temperatura nie to co w domu czy piwnicy gdzie wacha się ona max 3st. między latem a zimą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.