Skocz do zawartości

Pierwsza warka Partial mash - Vegan Lägster


Sadowski25

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na przykład oprócz stukania kijem bambusowym biczuje wiadro witka brzozowa, obchodzę 3 razy w lewo, potem 3 razy w prawo. Na koniec zaś pluje na pokrywę przez lewe ramie.

Dzięki temu wychodzą mi piwa nawet w 25 stopniach

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Necronomicon zaleca jeszcze okładanie północnej ściany fermentora włosami młodych dziobaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ: Special Bitter

Drożdże: S-04 (Cała saszetka)

Składniki:

150g Słodu Pilzneńskiego - zacierane 60minut~67°C

1,7kg Płynnego Ekstraktu jasnego z Bruntala ( ze słodu Pilzneńskiego)

Chmiel:

Iunga 10g - 60min

Lubelski 15g - 30min

Lubelski 15g - 5min.

"Special Bitter" ze słodu pilzneńskiego i ekstraktu ze słodu pilzneńskiego plus chmiel lubelski.

Równie dobrze mogłeś to nazwać "Russian Imperial Stout" albo "American India Pale Ale", tyle samo by miało wspólnego piwo ze stylem.

Edytowane przez dirk gently
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład oprócz stukania kijem bambusowym biczuje wiadro witka brzozowa, obchodzę 3 razy w lewo, potem 3 razy w prawo. Na koniec zaś pluje na pokrywę przez lewe ramie.

Dzięki temu wychodzą mi piwa nawet w 25 stopniach

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ponoć to dobrze wpływa na pianę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja na przykład oprócz stukania kijem bambusowym biczuje wiadro witka brzozowa, obchodzę 3 razy w lewo, potem 3 razy w prawo. Na koniec zaś pluje na pokrywę przez lewe ramie.

Dzięki temu wychodzą mi piwa nawet w 25 stopniach

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ponoć to dobrze wpływa na pianę ;)

 

Nic dziwnego, ślina zawiera amylazę, więc plucie na piwo pomaga zatrzeć resztki skrobii, która w przeciwnym przypadku wpływałaby negatywnie na trwałość piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Necronomicon zaleca jeszcze okładanie północnej ściany fermentora włosami młodych dziobaków.

:facepalm:   co za brednie, większych nie słyszałem, nie dziobaków tylko dziewic (chociaż dziobakiem pewnie co niektóre można też nazwać :naughty: )

Edytowane przez Gawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. A co jak obroce wiadro??

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No właśnie nie powinieneś go obracać, ani nawet podnosić! Tak jak nie wolno otwierać wieka, czy pobierać próbki piwa, a najlepiej w ogóle zostawić fermentor na kilka lat i wrócić do niego dopiero jak włosie opadnie. 

 

 

Necronomicon zaleca jeszcze okładanie północnej ściany fermentora włosami młodych dziobaków.

:facepalm:  co za brednie, większych nie słyszałem, nie dziobaków tylko dziewic (chociaż dziobakiem pewnie co niektóre można też nazwać :naughty: )

 

Obaj mamy rację. To mają być dziobacze dziewice ;)

 

Ale teraz może lepiej zakończmy temat guseł odprawianych nad piwem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden sobie zażartował przy pomocy kijka, a tu ludzie bez poczucia humoru go piętnują.

A ja mu daję punkt. I czekam kto i co napisze. Może coś na mnie, wszystko przyjmę z uśmiechem.

Chyba nie wszystko, bo to co odbierasz za piętnowanie to po prostu nasze żarciki ;) Wejdź czasem na czata i nie spinaj tak;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Necronomicon zaleca jeszcze okładanie północnej ściany fermentora włosami młodych dziobaków.

 

Rozmawiałem z Ash'em i twierdził zupełnie co innego: nie z północnej lecz z południowej, nie włosy lecz pióra, nie z dziobaków tylko z miniaturowych kur sycylijskich, trzymanych wyłącznie z kapłonami. Ewentualnie od strony wschodniej wieka można położyć trzy włosy Pablo z klatki piersiowej.

 

I wspominał jeszcze by nie warzyć w czasie burzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.