Skocz do zawartości

Brewkit Coopers Pale Ale


dawid77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Koledzy przymierzam się do w/w brewkita z Coopersa. Mam trzy krótkie pytania.

1. Czy drożdże z zestawu mogę zamienić na S04?

2. Czy wody w sumie ma być 23L czy zmniejszyć do 20L? Instrukcja mówi o 23L ale wiem, że niektórzy robią z mniejszej ilości.

3. Czy dochmielenie na zimno chmielem mosaic poprawi smak czy lepiej to sobie odpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Niektórzy polecają zamianę na sprawdzone drożdże ale nań strat użyj tych z zestawu w razie jakich kolwiek perypeti nie będzie dużej straty a i tak na pierwszy raz będzie dobrze.

2. Daj 20L

3. Piwo będzie aromatyczniejesze.

Ja jednak polecał bym ci lecieć prosto z przepisu a na kombinację przyjdzie pora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy drożdże z zestawu mogę zamienić na S04?

 

Możesz i pewnie warto.

2. Czy wody w sumie ma być 23L czy zmniejszyć do 20L? Instrukcja mówi o 23L ale wiem, że niektórzy robią z mniejszej ilości.

 

daj 20l będzie lepiej.

3. Czy dochmielenie na zimno chmielem mosaic poprawi smak czy lepiej to sobie odpuścić?

 

Tak jak kolega powiedział aromat będzie lepszy.

 

Ale najważniejsze, to zamiast cukru użyć suchego/płynnego ekstraktu słodowego.

Szkoda pieniędzy i czasu na piwo z taką ilością cukru.

Edytowane przez karczmarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to wogóle wywal instrukcje do kosza, nawet jej nie czytaj, zrobiłem pierwsze piwo krok po kroku z instrukcją i miałem bimber a nie piwo :D

 

Zamień cukier na ekstrakt 1,7kg niechemielony, fermentuj w temperaturze otoczenia! im bliżej 15 stopni tym lepiej ale nie wyżej niż 20, zachowaj sterylność i co najważniejsze!!

 

Nie zaglądaj do wiadra przez dwa tygodnie a będziesz miał dobre piwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zrobiłem pierwsze piwo krok po kroku z instrukcją i miałem bimber a nie piwo :D

fermentowałeś w 30C i destylowałeś ?

robiłem i zdarza mi się dalej robić, nie dla siebie, puszkę i cukier i jakoś bimbru nie ma, co prawda piwa są "wytrawne ;) " ale że by był bimber to trzeba się postarać, a jak ktoś spiiiiitoli to i zacierane z bimbrem będzie miał, dlatego uważam że 3/4 sukcesu to fermentacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zrobiłem pierwsze piwo krok po kroku z instrukcją i miałem bimber a nie piwo :D

fermentowałeś w 30C i destylowałeś ?

robiłem i zdarza mi się dalej robić, nie dla siebie, puszkę i cukier i jakoś bimbru nie ma, co prawda piwa są "wytrawne ;) " ale że by był bimber to trzeba się postarać, a jak ktoś spiiiiitoli to i zacierane z bimbrem będzie miał, dlatego uważam że 3/4 sukcesu to fermentacja

 

Do nachmielonej 1,7kg puszki dałem kilo cukru i fermentowałem rok temu w kuchni :D w mieszkaniu mam 23 stopnie non stop (oprócz sypialni ofc)... W aromacie i w smaku no po prostu bimberek :D

 

Edit, do tego ofc drożdze z brewkita pay7 no i wyszło jak wyszło :) Drugie piwo już na szczęście zrobiłem po soooolidnej lekurze forum i było ok.

Edytowane przez Sylwester87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosiłbym o odpowiedź bo przeglądam forum i ciężko mi to czasami poskładać do kupy. Jeśli chce zrobić podobne piwo a dysponuję temperaturami: 22-24 w domu i 12-15 w piwnicy. To czy mogę wystartować piwo w piwnicy bez dodatkowych lodówek, czy może coś zbudować i tam wrzucić fermentor?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosiłbym o odpowiedź bo przeglądam forum i ciężko mi to czasami poskładać do kupy. Jeśli chce zrobić podobne piwo a dysponuję temperaturami: 22-24 w domu i 12-15 w piwnicy. To czy mogę wystartować piwo w piwnicy bez dodatkowych lodówek, czy może coś zbudować i tam wrzucić fermentor?.

15 stopni spokojnie, jeśli masz 12 to trzeba czytać instrukcje na drożdżach, nie każde ruszą w takich warunkach.

Na ostatni tydzień fermentacji wiadro możesz przenieść do domu celem zrobienia przerwy diacetylowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Drożdże należy zawsze zamieniać na odpowiednie, czyli S-04 jak najbardziej,

2) mniej wody, więcej treści w piwie,

3)piwo na 20 l ma 47,6 IBU, czyli spokojnie można je dochmielać,

4) nie gotuj ani z Kopyrą, ani z Kopyrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz drożdże S-04 to fermentuj w piwnicy. One pracują z zakresie od 12 stopni, więc nie będzie problemu, a powyżej 20 potrafią dać bardzo nieprzyjemny profil.

 

Czyli zostają te z zestawu Coopersa, bo w miejscu gdzie będzie stał fermentor jest 19-20 stopni, chyba że jutro uda mi się jeszcze kupić jakieś inne drożdże. W Poznaniu raczej słabo w tym temacie, dostępne są BrewGo02 i BrewGo Wheat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.