Skocz do zawartości

Wyszło piwo pomocy!


Mathev

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Jestem w stanie to jakoś uratować?

 

Czy pewne zakażenie?

 

Zdarza się, bez paniki. Jak powiedział Udarr - zainteresuj się prostym urządzeniem zwanym z angielskiego 'blow off'. Jest tanie w konstrukcji i najczęściej możesz je szybko zrobić z tego co masz już w swoim 'arsenale'. Potrzebujesz około 1 metra węża, butelki po wodzie i rurki fermentacyjnej. Z rurki odcinasz końcówkę i wciskasz na nią wąż (zakładam, że masz wąż 8mm średnicy wewnętrznej). Drugi koniec rurki wrzucasz do butelki. W butelce wlewasz około 0,5 litra wody. Drożdże będą odkładały się w butelce. Przed montażem trzeba rurkę oraz wieko w miejscu uszczelki zdezynfekować. Jeżeli masz porządnie zdezynfekowany fermentor włącznie z pokrywą to nic nie będzie. Jak się faza wysokich krążków uspokoi to wtedy można pomyśleć o założeniu nowej pokrywy. W skrajnych przypadkach trzeba używać, bo te 8mm jest dość mało i potrafi wężyk wypchać. Butelkę postawa na równi lub niżej fermentora.

 

Jest też inny patent - rozszczelnić pokrywę - piana opada pod ciężarem - jednakże z autopsji mogę Ci powiedzieć, że przy takiej ilości miejsca co zostawiłeś prawdopodobnie pójdzie bokiem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem fermentor i zebrałem trochę piany zdezynfekowaną łyżka. Wymieniłem rurke, umylem pokrywkę i zdezynfekowałem ją.

 

Jest nadzieja ze będzie ok? Będzie to moja pierwsza infekcja po jakim czasie ją rozpoznam?

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem fermentor i zebrałem trochę piany zdezynfekowaną łyżka. Wymieniłem rurke, umylem pokrywkę i zdezynfekowałem ją.

 

Jest nadzieja ze będzie ok? Będzie to moja pierwsza infekcja po jakim czasie ją rozpoznam?

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

To że wyszło z fermentora nie znaczy że jest infekcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem fermentor i zebrałem trochę piany zdezynfekowaną łyżka. Wymieniłem rurke, umylem pokrywkę i zdezynfekowałem ją.

 

Jest nadzieja ze będzie ok? Będzie to moja pierwsza infekcja po jakim czasie ją rozpoznam?

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

Trochę bez sensu z tym zbieraniem w moim subiektywnym odczuciu. Widzisz, masz teraz fazę wysokich krążków, nawet bardzo ;). Jak zamkniesz fermentor szczelnie to prawdopodobnie znowu Ci wyjdzie. Jak już zebrałeś pianę, to wymyj dokładnie i zdezynfekuj pokrywę i szczelnie jej nie zkaładaj (chyba, że masz blow-offa). Dociśniesz jak się uspokoi. CO2 które teraz jest mocno produkowane nie pozwoli wejść nieproszonym gościom.

 

Jak napisał Pessos, małe prawdopodobieństwo na infekcję (jak cały proces poszedł ok) - chyba, że te grzebanie coś zmieniło :)

Edytowane przez Daniel / Gruby Stefan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1 do blow off tube, bardzo przydaje się zwłaszcza do pszeniczniaków :)

 

Poza tym nie przejmuj się tak, z moich niewielkich doświadczeń wynika, że nie tak znów łatwo zainfekować piwo, zwłaszcza jak masz w AIPA sporo chmielu i już trochę alkoholu i kwaśne środowisko. Nie mówię że nie należy dbać o sterylność, wręcz przeciwnie, ale to nie tak, że kichnięcie pogrąży Twój wysiłek.

Umyj dekiel, rurkę i albo ją włóż, albo lepiej zrób blow off tube, osobiście polecam minimum 8mm średnicy wewn. rurki blow off, bo węższa mi się zatykala.

 

Pytasz po czym poznasz infekcję, są różne przyczyny, polecam artykuł http://pspd.org.pl/uploads/piwowar/2012/piwowar-8-14-17.pdf

 

EDYTA: chociaż patrzę na zdjęcie, że w miejscu gdzie fermentujesz piwo trzymasz odkurzacz, w takim przypadku nie podpisuję się pod tym co pisałem, że nie tak łatwo o zakażenie :P Ja fermentuję piwo w zamkniętej styropianowej skrzynce i nawet wychodzenie piany nigdy nie skończyło się infekcją.

W odkurzaczu jest masa syfu, grzyb na grzybie, oddzieliłbym jakoś fermentory od odkurzacza.

Edytowane przez eltomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem wymienić na klasyczną rurke? Fermentor jest napęczniały jakby miał wybuchnąć

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

Obstawiam, że rurka Ci się zapchała. U siebie używam ciut większej średnicy, aby uniknąć właśnie tego typu problemów. Względnie możesz mieć za dużo wody w butelce i nie da rady przepchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powinienem wymienić na klasyczną rurke? Fermentor jest napęczniały jakby miał wybuchnąć

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Obstawiam, że rurka Ci się zapchała. U siebie używam ciut większej średnicy, aby uniknąć właśnie tego typu problemów. Względnie możesz mieć za dużo wody w butelce i nie da rady przepchać.

Ogólnie piany brak, drozdze na dole. Po niecałych 48h fermentacji z 15° do 5° blg

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.