Skocz do zawartości

Proste wędzone piwo


Gawron

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jak tylko zwolnią się fermentory ruszam z kolejnymi warzeniami i chciałbym liznąć tematu słodów wędzonych. Poza kilkoma grodziszami nie miałem styczności z piwami na wędzonych słodach. Prosił bym jak macie o podrzucenie jakiegoś pomysłu, przepisu lub linku na jakieś proste wędzone piwko, takie któremu da radę początkujący taki jak ja, a pozwoli poznać smak wędzonek. :) Jeden warunek. Górne drożdże. Najlepiej suche.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To może 100% dowolnego słodu wędzonego (lub mieszanka), 12°Blg, 30IBU, neutralne ale'owe np. US-05?

Jaki słód byś polecał? Wybór jest ogromny. Buk, dąb, czereśnia, torf itd.... Nie wiem od którego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W tym roku w Cieszynie mój rauchpils na Bestmaltzu wygrał. Pilecam ten słód

 

 http://twojbrowar.pl/pl/specjalne/560-slod-wedzony-bestmalz.html

 

Czy ten masz na myśli? Da radę uwarzyć na nim proste Ale z zasypem 100% tego słodu, tak jak polecił kolega @kantor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% Steinbach i będziesz zadowolony.

 

EDIT: Z Bestmalzem miałem raz bardzo przykrą niespodziankę. Miał być zwykły wędzony, a dopiero po gotowaniu okazało się, że to torfowy. 

Edytowane przez the_doctor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% Steinbach i będziesz zadowolony.

 

EDIT: Z Bestmalzem miałem raz bardzo przykrą niespodziankę. Miał być zwykły wędzony, a dopiero po gotowaniu okazało się, że to torfowy. 

No co Ty? Przecież ten torfowy wyraźnie czuć jak się go wącha z wora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT:

 

 

EDIT: Z Bestmalzem miałem raz bardzo przykrą niespodziankę. Miał być zwykły wędzony, a dopiero po gotowaniu okazało się, że to torfowy.

Z jednym sklepem stacjonarnym miałem taką sytuację: na biegu musiałem dobrać kilka kg żytniego i przy okazji pytam czy mają coś delikatnie wedzonego. No i Pan mówi, że mają słód grodziski. A ja ok. Wziąłem żytni i grodziski, zapakowałem się i do domu. Ponieważ mieszkam blisko, zaraz po przyjściu dopytałem elektronicznie jaki dokładnie ten słód grodziski jest. I Pan na FB napisał mi, że to Castlemaltig whisky light. Sklep upadł. Ja nie płakałem mimo, że mieszkałem za rogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę sklepu w okolicy. Ostatnio wyjechałem Pani obsługującej miejscowy sklep który w nazwie ma szumnie napisane "BROWAR" z pytaniem o refraktometr, to oczy mało z orbit oczy jej nie wyskoczyły. Stwierdziła, że chyba nie mają. Ja zaś znalazłem go na ladzie przed jej oczami. Zapytała zdziwiona "Co to?", a następnie stwierdziła "Ale fajna lornetka" i że cały czas się zastanawiała co to jest, ale bała się otworzyć opakowanie, ponieważ sprzęt kosztuje 160 pln i nie chciała zniszczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

100% Steinbach i będziesz zadowolony.

 

EDIT: Z Bestmalzem miałem raz bardzo przykrą niespodziankę. Miał być zwykły wędzony, a dopiero po gotowaniu okazało się, że to torfowy. 

No co Ty? Przecież ten torfowy wyraźnie czuć jak się go wącha z wora :)

 

 

 

Dokładnie, ten słód śmierdzi na kilometr :D

 

No właśnie sam byłem zaskoczony:) Z wora pachniał normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem ostatnio tak:

 

Warka 20-22l 13 blg

 

2,5 kg jęczmienny Steinbach wędzony bukiem

1 kg monachijski jasny

1 kg żytni

0,33 kg caramunich II

100g łuski ryżowej do filtracji

 

Zacieranie 30' w 63°C, dodanie łuski ryżowej i 30' w 72°C do negatywnej próby jodowej

 

Chmielenie tylko na gryczkę do poziomu 25-30 IBU dowolnym klasycznym chmielem goryczkowym.

 

Fermentacja w 18°C

 

Drożdże US-05

 

Po 10 dniach cichej połowę zabutelkowałem, a do pozostałej części wsypałem 35g Simcoe na zimno na 4 dni.

Dzisiaj butelkowałem część z Simcoe i przy próbie smaku było bardzo fajne. Wędzona sosna, żywica i trochę ananasa. Część bez Simcoe też była w porządku. Wyraźna wędzoność, subtelny karmel i ciekawy kolor bardzo przypominający barleywine.

Edytowane przez kamilg20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam mimo wszystko zasypu który najmocniej uwypukli smak słodu wędzonego. Nie chciał bym go przykrywać zbyt mocno karmelem, czy tym bardziej ameryką. Na kombinowanie przyjdzie czas później. Pytanko mam. Czy łuska ryżowa przy tym zasypie jest potrzebna?

 

Edit: kolega mnie uprzedił

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Łuska jest aby wspomóc filtrowanie.

żytniego?

Myślę, że żytniemu łuska nie pomaga :(

Z moich obserwacji wynika, że pomaga przerwa betaglukanowa i bardzo wolne filtrowanie.

Łuska jest dobra, ale nie jak zacier ma konsystencję kisielu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W tym roku w Cieszynie mój rauchpils na Bestmaltzu wygrał. Pilecam ten słód

Ile % go dałeś?

 

50/50 z pilzneńskim

 

 

W tym roku w Cieszynie mój rauchpils na Bestmaltzu wygrał. Pilecam ten słód

 

 http://twojbrowar.pl/pl/specjalne/560-slod-wedzony-bestmalz.html

 

Czy ten masz na myśli? Da radę uwarzyć na nim proste Ale z zasypem 100% tego słodu, tak jak polecił kolega @kantor?

 

Brałem od Wojtka cały worek, ale chyba tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wędzone uwarzone i pierwsze wrażenie jest takie, że mogę zakochać się w wędzonkach. Jestem zachwycony smakiem i aromatem..

Zasyp wyglądał tak:

 

Pale Ale 1 kg

Wędzony bukiem Weyermann 1,5 kg

Drożdże s-04

 

Z 12,5 zeszło do 2 Blg

 

 

Tak się niestety trafiło, że muszę wyjechać i wrócę  dopiero za cztery tygodnie. Co proponujecie zrobić z piwkiem. Mogę w niedzielę zabutelkować. Mogę zlać na cichą i trzymać w temperaturze pokojowej, albo w lodówce w temperaturze pomiędzy 2, a 7 stopni, lub ewentualnie część czasu w pokojowej, a część w lodówce. Jaka rada? Piwo fermentuje 2 tygodnie.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędzone uwarzone i pierwsze wrażenie jest takie, że mogę zakochać się w wędzonkach. Jestem zachwycony smakiem i aromatem..

Zasyp wyglądał tak:

 

Pale Ale 1 kg

Wędzony bukiem Weyermann 1,5 kg

Drożdże s-04

 

Z 12,5 zeszło do 2 Blg

 

 

Tak się niestety trafiło, że muszę wyjechać i wrócę  dopiero za cztery tygodnie. Co proponujecie zrobić z piwkiem. Mogę w niedzielę zabutelkować. Mogę zlać na cichą i trzymać w temperaturze pokojowej, albo w lodówce w temperaturze pomiędzy 2, a 7 stopni, lub ewentualnie część czasu w pokojowej, a część w lodówce. Jaka rada? Piwo fermentuje 2 tygodnie.

Ten zasyp to na warkę 10 litrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.