Skocz do zawartości

Termometr z sondą z Allegro - prośba o opinie


Antrymir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Przymierzam się do zakupienia tego termometru.

 

http://allegro.pl/termometr-do-zywnosci-gotowania-z-sonda-185800-i5784949726.html

 

Chyba jest on dość popularny wśród piwowarów, więc ciałem zapytać, co o nim sądzicie? Jak się sprawuje, czy dokładność pomiarów jest zadowalająca. No i przede wszystkim, czy do brzeczki można włożyć tylko sondę, czy zanurzyć tez przewód. Jeśli nie, to czy jakoś izolowaliście sondę, żeby nie było zwarcia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Osoba reklamująca wadliwy towar to cebulak?

 

Napisałbym coś kąśliwego ale się bardzo mocno powstrzymuje. Dalej problemy z czytaniem ze zrozumieniem?

 

Nie osoba, która reklamuje "wadliwy" towar, czyli taki, który jest uszkodzony od momentu kupienia nie z naszej winy to nie cebulak. Jeżeli jednak sonda zostanie zalana z naszej winy i zdarza się to wielokrotnie, oraz pomimo wiedzy na temat mankamentu produktu wymienia daną rzecz to cebulak. Zresztą ktoś czytał kiedykolwiek instrukcje od tego termometru? Wyraźnie w instrukcji jest napisane, że to termometr do mięsa - nie do warzenia piwa i pomiaru temperatury rzeczy płynnych, które mogą łatwo uszkodzić sondę. Napisali też by pomiar dokonywać końcówką, a nie wkładając całą sondę w mięso albo w naszym przypadku brzeczkę. Więc tak to cebulactwo, bo używamy termometru niezgodnie z przeznaczeniem, a zalanie sondy jest równoznaczne z złym użytkowaniem tego urządzenia. Nie szkoda mi jest Ikei, bo sami dali taką furtkę. Natomiast polecanie, żeby wykorzystać taką lukę na okrągło, pomimo tylu informacji na temat tej sondy na forum, zamiast zabezpieczenia koszulką termokurczliwą, która kosztuje 50 gr, to najzwyklejsze cebulactwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu instrukcji jest napisane by nie zamaczać?

http://www.ikea.com/pl/pl/manuals/fantast-termometr-czasomierz-do-miesa__AA-845359-3_pub.pdf

ps Przerobiłem kilka termometrów z Ikei, zakładałem też koszulki i zamakał. Nigdy jednak nie reklamowałem ( czyli nie jestem cebulakiem :)  )

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu instrukcji jest napisane by nie zamaczać?

http://www.ikea.com/pl/pl/manuals/fantast-termometr-czasomierz-do-miesa__AA-845359-3_pub.pdf

ps Przerobiłem kilka termometrów z Ikei, zakładałem też koszulki i zamakał. Nigdy jednak nie reklamowałem ( czyli nie jestem cebulakiem :)  )

 

Andrzej Ty jesteś albo głupi, albo próbujesz wymusić na mnie żebym to powiedział i miałbyś powód kolejny do snucia dziwnych teorii albo pokazania, że łamię regulamin obrażając innych użytkowników. Więc tego nie zrobię. 

 

Przeczytaj przeznaczenie termometru: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20103016/Milion razy jest napisane "termometr do mięsa", jak nie potrafisz tak prostej rzeczy zrozumieć to nawet nie powiem, że jest mi przykro bo bym skłamał. Skończyłem utwierdziłeś mnie tylko w przekonaniu, że pozostaniesz jedynym ignorowanym użytkownikiem tego forum przeze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent wraz ze zmianami (izolacja, większy zakres temperatur) usunął z instrukcji zapis o tym, że produkt nie nadaje się do cieczy.

Kiedyś taki zapis był i stosowanie tego termometru do piwa było niezalecane i niezgodne z przeznaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W którym miejscu instrukcji jest napisane by nie zamaczać?

http://www.ikea.com/pl/pl/manuals/fantast-termometr-czasomierz-do-miesa__AA-845359-3_pub.pdf

ps Przerobiłem kilka termometrów z Ikei, zakładałem też koszulki i zamakał. Nigdy jednak nie reklamowałem ( czyli nie jestem cebulakiem :)  )

 

Andrzej Ty jesteś albo głupi, albo próbujesz wymusić na mnie żebym to powiedział i miałbyś powód kolejny do snucia dziwnych teorii albo pokazania, że łamię regulamin obrażając innych użytkowników. Więc tego nie zrobię. 

 

Przeczytaj przeznaczenie termometru: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20103016/Milion razy jest napisane "termometr do mięsa", jak nie potrafisz tak prostej rzeczy zrozumieć to nawet nie powiem, że jest mi przykro bo bym skłamał. Skończyłem utwierdziłeś mnie tylko w przekonaniu, że pozostaniesz jedynym ignorowanym użytkownikiem tego forum przeze mnie.

 

CO mam napisać? Jak zawsze masz rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W piekarniku też ci może zaparować/ zamoknąć.
Ja tam suszyłem ten termometr wkładając do piekarnika, powyżej 200°C

 

Na jak długo wkładałeś? i tylko samą sondę z kabelkiem jak mniemam?!?!  :D  i jeśli mam na całej długości termokurcz to przed próba wysuszenia próbować to zerwać czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma nigdzie napisane, że tego nie można zamoczyć

Aha... Czyli schodzimy do poziomu intelektualnego amerykańców? Jak nie napiszą, żeby nie golić krocza mikserem, to znaczy, że można? A jak "stanie się krzywda", to reklamujemy, albo wręcz pozywamy do sądu, bo niedobry producent wprowadził mnie w błąd?

 

A skoro już o temat zahaczyliśmy:

Uwielbiam to... Traktowanie ludzi jak idiotów i jeszcze klepanie po główce, jak któryś faktycznie się okaże idiotą. W Polsce nie jest tak źle, ale można się nadziać, np. w kwestii kształtu i zdobienia butelek z piwem: jak wyglądają jak butelka z szampanem (kształt, korek, papierowa tasiemka udająca banderolę), to to jest wprowadzanie konsumenta w błąd, nawet jak na etykiecie napiszemy "PIWO".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.