Skocz do zawartości

Igorrodz

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszadło to chyba najlepiej jakąś samoróbkę od kogoś. Zerknij na giełdę. Tutaj z tego co widzę ktoś ciągle robi. A kolba jakiś sklep ze szkłem laboratoryjnym albo nawet allegro. Wpisz kolba erlenmayera i poszukaj satysfakcjonującej oferty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co polecacie? Gdzie najlepiej (najtaniej) kupić?

 

Kolbę i rdzeń to można kupić, ale kolego naprawdę nie chcesz spróbować sam zrobić mieszadła? Ja właśnie jestem w trakcie budowania swojego i szczerze powiem Ci, że koszty samodzielnego wykonania takiego mieszadła są o wiele wiele niższe niż zakup gotowego. Jak uda Ci się dorwać jakiś stary zasilacz DC 12V, plus wiatrak od starego kompa i magnesy neodymowe to koszty dodatkowo lecą w dół. Ja większość części znalazłem wśród starej elektroniki, nawet obudowę :D  Zamknę się może z kosztami w 20 zł, jeszcze nie podliczałem dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uda Ci się dorwać jakiś stary zasilacz DC 12V, plus wiatrak od starego kompa i magnesy neodymowe to koszty dodatkowo lecą w dół. Ja większość części znalazłem wśród starej elektroniki, nawet obudowę

Jak ktoś nie ma starej elektroniki, zasilacza ani obudowy, to koszty nie idą w dół. Ja nic nie miałem, wszystko kupiłem w okolicznym elektronicznym, i wyszło mniej więcej tyle samo co kupno gotowego mieszadła od Budexa, ale mam trochę gorzej wykonane i dwa dni roboty i nauki do tyłu.

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wcale nie najtańszy bo przesyłka 20zł + VAT = 24.60zł 

Do tego sama kolba to 24zł + VAT = 29.52zł czyli w sumie (kolba + przesyłka) to kwota 54.12zł :o

Taniej kupię np tutaj, u @dori z odbiorem osobistym (bo to koło Cieszyna jest) a do tego taki rdzeń (6x40mm)

 

 

 

naprawdę nie chcesz spróbować sam zrobić mieszadła?

Tak jak napisał kolega @bart3q nie mam dostępu do elektroniki i  innych części. Poza tym nie każdy jest Adamem Słodowym ;)

...i dlatego skorzystam z propozycji kolegi @Oskaliber :)

Edytowane przez Igorrodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak ktoś nie ma starej elektroniki, zasilacza ani obudowy, to koszty nie idą w dół.

I tu się nie zgodzę ;)  Uważam, że materiały do wykonania mieszadła można bardzo łatwo znaleźć - wystarczy wiedzieć co i gdzie szukać no i trochę chęci. Ja też tych rzeczy nie miałem. Przecież nie stwierdziłem, że chce mieć mieszadło, pstryknąłem palcem, pojawiła się Dobra Wróżka i za dotknięciem czarodziejskiej różdżki dostałem wszystkie elementy pod nos. Ale jak kto woli. Ja tak mam, że lubię sam coś wykonać, a i przy okazji nauczyć się czegoś nowego (w tym przypadku łyknąłem trochę elektroniki przy tworzeniu regulatora obrotów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak ktoś nie ma starej elektroniki, zasilacza ani obudowy, to koszty nie idą w dół.

I tu się nie zgodzę ;)  Uważam, że materiały do wykonania mieszadła można bardzo łatwo znaleźć - wystarczy wiedzieć co i gdzie szukać no i trochę chęci. Ja też tych rzeczy nie miałem. Przecież nie stwierdziłem, że chce mieć mieszadło, pstryknąłem palcem, pojawiła się Dobra Wróżka i za dotknięciem czarodziejskiej różdżki dostałem wszystkie elementy pod nos. Ale jak kto woli. Ja tak mam, że lubię sam coś wykonać, a i przy okazji nauczyć się czegoś nowego (w tym przypadku łyknąłem trochę elektroniki przy tworzeniu regulatora obrotów).

 

Też lubię podłubać. Po prostu najdroższych rzeczy nie miałem (zasilacz ok 20zł jak dobrze pamiętam, tyle samo obudowa, lm ok 7 zł, potencjometr z gałką 3 czy 5 zł, do tego złącza itp i już masz 50 zł). Pewnie można to wszystko kupić taniej - ja kupowałem w najbliższym elektronicznym, Do tego kombinowanie z odpowiednimi magnesami, równym ich przyklejeniem, umocowaniem dobrze wiatraczka.. Ale fakt, coś się z elektroniki poduczyłem i tego nikt nie zabierze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zasilacz ok 20zł jak dobrze pamiętam, tyle samo obudowa, lm ok 7 zł

 

Ooo Panie! Zasilacz jeszcze kumam, ale obudowa 20 zł? LM (mowa o 317T?) 7 zł? Poleciłbym zmienić sklep elektroniczny ;)

U mnie w elektroniku gdzie kupowałem niektóre części obudowa (Z4 chyba) za 7 zł, LM317 za 1,6 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdzenie polecam z chin, komplet 7 rdzeni za 5$ wiec chyba taniej nie znajdziesz. Tylko że czeka się ok 2 tygodnie.

To sobie zamówię, mógłbyś dać linka do odpowiedniej oferty z Aliexpress? Edytowane przez Igorrodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rdzenie polecam z chin, komplet 7 rdzeni za 5$ wiec chyba taniej nie znajdziesz. Tylko że czeka się ok 2 tygodnie.

To sobie zamówię, mógłbyś dać linka do odpowiedniej oferty z Aliexpress?

 

Choć by tutaj.

Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te mają taką wypustkę - obręcz na środku, nie będzie to problemem?

Używasz takich? Ktoś używa? Czy raczej puszemy teoretycznie?

Ta wypustka to specjalnie żeby kontakt ze szkłem był tylko na tej obręczy, jest ciszej i mniejsze opory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.