Skocz do zawartości

English Pale Ale


Apofis

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Chciałbym następną warkę uwarzyć English Pale Ale proszę o ocenę receptury :)

 

English Pale Ale 12,5 Blg  20 litrów , Ibu 37

 

Pale Ale Strzegom           4,5 kg

Karmelowy 30 Strzegom  0,5 kg

Czekoladowy cemny 1200  0,05 kg

 

Drożdże WLP 002

 

 Chmielelnie : 

Admiral 20g              60 min

English Golding 15g 10 min

 

zacieranie 65 C  65 min

wygrzew   75 C     5 min

 

po burzliwej chciałbym do  10 litrów dodać 1 kg mrożonych malin kiedy dodać na początku cichej czy pod koniec?

 

pozdrawiam

Karol 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Chciałbym następną warkę uwarzyć English Pale Ale proszę o ocenę receptury :)

 

English Pale Ale 12,5 Blg  20 litrów , Ibu 37

 

Pale Ale Strzegom           4,5 kg

Karmelowy 30 Strzegom  0,5 kg

Czekoladowy cemny 1200  0,05 kg

 

Drożdże WLP 002

 

 Chmielelnie : 

Admiral 20g              60 min

English Golding 15g 10 min

 

zacieranie 65 C  65 min

wygrzew   75 C     5 min

 

po burzliwej chciałbym do  10 litrów dodać 1 kg mrożonych malin kiedy dodać na początku cichej czy pod koniec?

 

pozdrawiam

Karol 

 

 

Zasyp ok, Ibu za niskie, wrzuć więcej na goryczkę, osobiście celował bym w około 45 - 50 IBU,  ale jak nie lubisz mocno goryczkowych piw to zostaw jak jest. Wrzucanie owoców, nawet mrożonych to proszenie się o infekcję więc zastanów się nad eksperymentem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem coś zrobić dla dziewczyn na święta :)

 Są lepsze i bezpieczniejsze sposoby, a i piweczka więcej, jedynie kwestia tego czy drożdże się wyrobią na gwiazdkę :)http://www.piwo.org/topic/4990-jak-zrobic-kobiece-piwo-moje-doswiadczenia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasyp ok, Ibu za niskie, wrzuć więcej na goryczkę, osobiście celował bym w około 45 - 50 IBU

Bzdura, Pale Ale nie są tak mocno chmielone. 37IBU to jest poziom nachmielenia 0.75, czyli w środku stylu.

 

Czekoladowy cemny 1200  0,05 kg

czekoladowy najlepiej wrzuć na mashout dopiero jeśli jest tylko dla koloru.

 

po burzliwej chciałbym do  10 litrów dodać 1 kg mrożonych malin kiedy dodać na początku cichej czy pod koniec?

Najlepiej sobie daruj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem zbyt sceptyczny ale nie widzę w takim piwie malin no ale eksperymentować zawsze warto. Moje EIPA było tak tytoniowo-popielniczkowo-ziołowo-piołunowo-ziemiste, że maliny to ostatnia rzecz jaką bym do tego wrzucił, no tylko u mnie poszedł fuggles w nieco większej ilości, Twoje PA powinno być znacznie lżejsze, mój Bitter na EKG właśnie był dosyć delikatny pod tym względem ale nadal nie widziałbym w nim malin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam mam taką małą zagwozdkę kiedy zebrać gęstwę ?

tzn będę na dniach przelewał na cichą i mam zamiar zrobić z części piwo malinowe z proponowanego przepisu a tam jest podane

żeby zostawić 5-7 litrów razem z tym co na dnie i dodać syrop i wodę .To kiedy zebrać gęstwę po przerobieniu piwa malinowego czy przed rozlaniem na cichą trochę zostawić w fermentorze  a resztę w słoik ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam taką małą zagwozdkę kiedy zebrać gęstwę ?

tzn będę na dniach przelewał na cichą i mam zamiar zrobić z części piwo malinowe z proponowanego przepisu a tam jest podane

żeby zostawić 5-7 litrów razem z tym co na dnie i dodać syrop i wodę .To kiedy zebrać gęstwę po przerobieniu piwa malinowego czy przed rozlaniem na cichą trochę zostawić w fermentorze  a resztę w słoik ?

 

pozdrawiam

 

Część zbierz do słoika przy przelewaniu na cichą, resztę zostaw w fermentorze i zapodaj składniki na kobiece piwerko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.