Skocz do zawartości

Zakup słodu Pilzneńskiego słodownia Bruntal


jaroM6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piwowarów z okolic Rybnika planuję wyjazd do Bruntala po słód pilzneński

chciałbym jechać w środę 30 11

Cena w Bruntalu jest bardzo atrakcyjna mają słód w workach 25kg w cenie 385 koron  50kg w cenie 713 koron (cena około 2,30 za kg)

oraz chmiele Premiant Sladek i Saaz

 

Jak ktoś zainteresowany to proszę o kontakt,w załączniku cały cennik z Bruntala który otrzymałem niedawno

 

Sprawa dosyć pilna bo czasu mało.

 

Wyjazd po słód prawdopodobnie w dniu 5 12 2016 jak ktoś się zdecyduje to można dostarczyć korony Cz w dniu 02 12 do

Pijalni Geszynk w Rybniku,będę na pokazie warzenia.

Ceník produktů Sladovna s.r.o. 2016.pdf

Edytowane przez jaroM6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę opłaca się jeździć gdziekolwiek jak można sobie zamówić dostawę np z Malteurop do domu. No chyba, że chodzi przede wszystkim o aspekt towarzysko-krajoznawczy. Używałem słodu z Bruntala kilka razy i krótko mówić szału nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była już akcja słodu z bruntala i szczerze odradzam brać ten słód - połowa ziaren słodu była popleśniała, nie we wszystkich workach ale zdarzyło się tego dość sporo. Cena atrakcyjna ale jakość, no cóż zostawia dużo do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kiedyś była już akcja słodu z bruntala i szczerze odradzam brać ten słód - połowa ziaren słodu była popleśniała,

No popatrz, a ja mam wręcz przeciwne doświadczenia :)

Dwa razy miałem do czynienia z takim "hurtowym" zakupem w tej słodowni i złego słowa nie dam powiedzieć na ten słód.

Widocznie dla mnie brakło tego zamiatanego z klepiska :D czyli ściepek. Polecam gorąco również płynny ekstrakt słodowy w pojemnikach 10l. Cena tego produktu dopiero powala na kolana :) człowiek się zastanawia czy warto zacierać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś była już akcja słodu z bruntala i szczerze odradzam brać ten słód - połowa ziaren słodu była popleśniała,

No popatrz, a ja mam wręcz przeciwne doświadczenia :)

Dwa razy miałem do czynienia z takim "hurtowym" zakupem w tej słodowni i złego słowa nie dam powiedzieć na ten słód.

Widocznie dla mnie brakło tego zamiatanego z klepiska :D czyli ściepek. Polecam gorąco również płynny ekstrakt słodowy w pojemnikach 10l. Cena tego produktu dopiero powala na kolana :) człowiek się zastanawia czy warto zacierać ;)

 

 

Widzisz wtedy na tej akcji sporo tego słodu zakupiliśmy, chłopaki jechali busem tam. Jeżeli chodzi o smak piwa było okej i od strony technologicznej do słodu zastrzeżeń nie mam. Natomiast na 5 kg słodu 200 g to było zapleśniałe przełamane ziarno, które trzeba było przesiewać - nie chciałbym piwa z pleśnią. Ja dostałem jeden taki worek, a drugi był okej. Łukasz się chyba też nadział na to. Więc różnie z tego co widzę, mnie do siebie zniechęci skutecznie, wolę dopłacić trochę i wziąć lepszy słód. Na miejscu kupującego otworzyłbym jeden worek kontrolnie w słodowni, sprawdzając czy nie ma pleśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że wg obecnych kursów walut ekstrakt słodowy Bruntal'a (jeden z lepszych) jest za 16zł za puszkę, a jeśli weźmie się 14kg to za 12zł za ekstrakt wychodzi?

Z cennika jasno wynika jaka cena jest aktualnie (kurs korony nieznacznie sie waha )

To jest oferta z słodowni którą otrzymałem 24 10 2016

 

 

Kiedyś była już akcja słodu z bruntala i szczerze odradzam brać ten słód - połowa ziaren słodu była popleśniała,

No popatrz, a ja mam wręcz przeciwne doświadczenia :)

Dwa razy miałem do czynienia z takim "hurtowym" zakupem w tej słodowni i złego słowa nie dam powiedzieć na ten słód.

Widocznie dla mnie brakło tego zamiatanego z klepiska :D czyli ściepek. Polecam gorąco również płynny ekstrakt słodowy w pojemnikach 10l. Cena tego produktu dopiero powala na kolana :) człowiek się zastanawia czy warto zacierać ;)

 

 

Widzisz wtedy na tej akcji sporo tego słodu zakupiliśmy, chłopaki jechali busem tam. Jeżeli chodzi o smak piwa było okej i od strony technologicznej do słodu zastrzeżeń nie mam. Natomiast na 5 kg słodu 200 g to było zapleśniałe przełamane ziarno, które trzeba było przesiewać - nie chciałbym piwa z pleśnią. Ja dostałem jeden taki worek, a drugi był okej. Łukasz się chyba też nadział na to. Więc różnie z tego co widzę, mnie do siebie zniechęci skutecznie, wolę dopłacić trochę i wziąć lepszy słód. Na miejscu kupującego otworzyłbym jeden worek kontrolnie w słodowni, sprawdzając czy nie ma pleśni.

 

Ja miałem dwa worki po 50 kg i nie było żadnych niespodzianek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że wg obecnych kursów walut ekstrakt słodowy Bruntal'a (jeden z lepszych) jest za 16zł za puszkę, a jeśli weźmie się 14kg to za 12zł za ekstrakt wychodzi?

 

Przeciez w polskich sklepach wysylkowych mozna kupic 14kg za 133zl wiec wg mnie cena u producenta nie powinna dziwic. Ja tez sie przestawilem i zacieram m.in. piwa ciemne i wedzonki a APA/IPA/PA czy Kriek robie z ekstraktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 4 lata temu kupowałem słód  800kg w Bruntalu i był w porządku, ale pamiętam jak chłopaki ładowały na busa i się śmiali, że coś mały ten browarek jak tylko tyle bierze :)

 

Co do moli to miałem kiedyś nawet w strzegomskim słodzie, więc to chyba każdego może spotkać.

Edytowane przez misiuzeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.