Jump to content

Etykiety - jak sobie radzicie?

Recommended Posts

Oto jak ja sobie radze z metkowaniem.

1. Robię kisiel - bardzo rzadki kisiel ( dwie łyżki mąki ziemniaczanej +pół szklanki wody) oczywiście wodę gotujemy ;)

2. Na spodek kładę gąbkę, polewam rozwodnionym klejem i wcieram łyżką.

3. I metkujemy :)

Jeśli chodzi o stare etykiety to zaklejam nowymi, jak są 3 etykiety na sobie wtedy bardzo ładnie schodzą podczas mycia/dezynfekcji.

• Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pewnie już wiele osób na to wpadło, ale piszę, takie triki się przydają:   Jak ułatwić sobie życie przy etykietowaniu?   1. Ułóż partię odwróconych etykiet 2. Za pomocą kleju w sztyfcie posmaruj

Zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów Generalnie: Robię projekcik naklejki na kapsel ( boki po to by na półce łatwo było namierzyć odpowiednie piwo). Założenie jest takie, że kolor który pojawi się n

Moje piwo zaczyna się od potu przy śrutowaniu słodu i kończy na poklejonych palcach przy naklejaniu etykiety.   Nie, nie szkoda. Ani kasy, ani czasu. Dlatego moje piwo jest ponadczasowe i bezcenne.

Posted Images

Sporo roboty z tą twoją metodą! Nie lepiej zrobić poduszkę z ręcznika papierowego i przylepiać na mleko? Praktycznie zero przygotowań, a trzyma się że hoho ;)

Zupełnie zbędny wysiłek ;) Ja na talerzyk wylewam odrobine mleka,etykietę na ułamek sekundy kładę na powierzchni i tyle.Nigdy się nie odkleiła jeszcze,a usuwanie w myciu jest bezproblemowe.

Druk takiej etykiety kosztuje nie szkoda wam kasy na oklejanie butelek.

Moje piwo zaczyna się od potu przy śrutowaniu słodu i kończy na poklejonych palcach przy naklejaniu etykiety.

Nie, nie szkoda. Ani kasy, ani czasu. Dlatego moje piwo jest ponadczasowe i bezcenne.

Moje piwo zaczyna się od potu przy śrutowaniu słodu i kończy na poklejonych palcach przy naklejaniu etykiety.

Nie' date=' nie szkoda. Ani kasy, ani czasu. Dlatego moje piwo jest ponadczasowe i bezcenne.[/quote']

Popieram,dla mnie też nie procenty w piwie są najważniejsze ;):beer:

Edited by jacekan

5 kartek a4 i trochę tuszu/tonera, koszt jest chyba tylko w czasie (projektowanie/wycinanie/naklejanie) osobiście robię metki w odcieniach szarości.

Również można minimalistycznie - cienkopisem na kapslu.

Jestem tego samego zdania co koledzy jak robić to z rozmachem ;):beer:

MX-6600 jakieś chińskie ale zdaje egzamin :beer:

A jak uzyskujesz litery w górnym rzędzie' date=' te wszystkie na allegro maja tylko cyfry :)[/quote']

MX-6600 (ja mam kolor żółty) ma u góry tylko litery A-Z, na dole tylko cyfry + znaki specjalne m.in. w pierwszym rzędzie używany przeze mnie No

Teraz model MX-6600 już chyba nie ma liter.

Przejrzałem sporo aukcji na allegro i nie znalazłem metkownicy z kompletem liter.

A tu przykładowy MX-6600 gdzie wymienione są dostępne znaki:

http://allegro.pl/metkownica-dwurzedowa-motex-mx-6600-23x16-wys-8zl-i1694716450.html

Muszę się zastanowić co na tej metce chcę pisać, ale litery by się jednak przydały...:rolleyes:

Teraz model MX-6600 już chyba nie ma liter.

Przejrzałem sporo aukcji na allegro i nie znalazłem metkownicy z kompletem liter.

A tu przykładowy MX-6600 gdzie wymienione są dostępne znaki:

http://allegro.pl/metkownica-dwurzedowa-motex-mx-6600-23x16-wys-8zl-i1694716450.html

Muszę się zastanowić co na tej metce chcę pisać, ale litery by się jednak przydały...:rolleyes:

Możliwe, bo już z wyglądu jest lekka różnica do mojego modelu. Wydaje mi się, ze musisz napisać pytania do sprzedających (jest dużo akcji z brakiem opisu jakie dokładnie litery tam są).

Możliwe, bo już z wyglądu jest lekka różnica do mojego modelu. Wydaje mi się, ze musisz napisać pytania do sprzedających (jest dużo akcji z brakiem opisu jakie dokładnie litery tam są).

Tak to się pewnie skończy. A jeśli nie ma liter to coś wykombinuję - albo bez liter, albo pisanie pisakiem. :beer:

• 3 weeks later...
Do wszystkich co zęby zjedli na etykietach, macie może jakiś namiar na drukarnie co drukuje etykiety na tzw. papierze znaczkowym lub cos w ten deseń, może jakieś inne pomysły potrzebuje etykietować ok 500 butelek tygodnoiwo.

Każdy dobry trop nagradzam piwkiem ;)

A to jest stała ilość 500 tygodniowo ? Bo jeżeli różnie, to drukarka laser-kolor i etykiety samoprzylepne. Zależy też czy czynnikiem decydującym jest cena na jedną etykietę, czy elastyczność i szybkość działania :ble:

Do wszystkich co zęby zjedli na etykietach, macie może jakiś namiar na drukarnie co drukuje etykiety na tzw. papierze znaczkowym lub cos w ten deseń, może jakieś inne pomysły potrzebuje etykietować ok 500 butelek tygodnoiwo.

Każdy dobry trop nagradzam piwkiem :ble:

Proponuję www.eticod.pl firma w Chorzowie

Każdy dobry trop nagradzam piwkiem :ble:

http://www.efprinta.pl

http://www.virgo.net.pl

Multi-Color

Adres: Żeromskiego 75 pok. 317 Radom

Telefon: 483660059

Piwko dla Google ;)

• 1 year later...

Będąc w posiadaniu takiej oto drukarki:

http://allegro.pl/wydajny-brother-dcp-j125-lcd-4tusze-gw36-kabel-usb-i2532500264.html

gdzie zamienniki tuszy kupiłem10 sztuk za 29zł (4 czarne i po 2 z każdego koloru), mogę się bawić etykietami w programie DesignPro5 do woli :)

Kleję je na rozcieńczony klej stolarski Soudal (coś jak wikol)