Skocz do zawartości

Etykiety - jak sobie radzicie?


bimbelt

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie napisał, że po mleku jest pleśń. Tylko, że gdzieś tam się spotkał z opinią, że niby pleśnieje. Trzeba by chyba cała etykiete w mleku zatapiać :-D

Edytowane przez Biniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie przez to 100% naturalne mleko, nawet pleśń go nie rusza! :D A tak poważnie, każdy patent jest dobry, jeśli jest skuteczny :)

Choć jest chyba jedna istotna przewaga stosowania mleka ;) Klejem w sztyfcie trzeba mazać te etykiety (i wszystko wokół :P), a patent z talerzykiem i mlekiem tutaj wygrywa. Muszę to jakoś przełożyć na klej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klejem w sztyfcie trzeba mazać te etykiety (i wszystko wokół :P),

 

Podłóż sobie gazetę :P

Jakiś Ty pomysłowy! :P Gazeta też się zalicza do "wszystkiego wokół" :) Chodzi mi raczej o klej w takim pojemniku, przez którego wierzch możnaby przecianąć etykietę i byłaby już nasmarowana odpowiednio.

Edytowane przez BuDeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Wy smarujecie całe etykiety? :D

Ja smaruję klejem w sztyfcie tylko jej 2 przeciwległe krawędzie i na butelkę.

Sama z siebie etykieta się nie odkleja, a przy myciu butelek złazi bez zbytniej pomocy. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Wy smarujecie całe etykiety? :D

Ja smaruję klejem w sztyfcie tylko jej 2 przeciwległe krawędzie i na butelkę.

Sama z siebie etykieta się nie odkleja, a przy myciu butelek złazi bez zbytniej pomocy. :lol:

 

Ja smaruje krawędzie i robię X na środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to przecież już masz: mleko.

 

mleko sie nie sprawdza jeśli trzymasz skrzynki w wilgotnej piwnicy - w lato jak temp. podskoczy to automatycznie pojawia się grzyb

dodatkowo przy cienkim papierze na tyle mocno klei do butli, że trzeba skrobać etykiete mimo namoczenia (etykieta sie rozpada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie kleję naklejki na kapsle. Zamówiłem takie naklejki http://www.labelplanet.co.uk/proddetail.php?prod=Round-Labels-White-Paper-25mm. Może nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale.... co w tym hobby jest tanie :) Niestety firma ta nie posiada dedykowanego programu do swoich naklejek i trzeba samemu pokombinować w programie graficznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Obecnie kleję naklejki na kapsle. Zamówiłem takie naklejki http://www.labelplan...hite-Paper-25mm. Może nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale.... co w tym hobby jest tanie :) Niestety firma ta nie posiada dedykowanego programu do swoich naklejek i trzeba samemu pokombinować w programie graficznym.

 

jest takie rozwiązanie z programem dedykowanym:

http://herma-polska....t-1200-szt.html

 

mają szablony w wielu formatach, również okrągłe o średnicy 1,2 i 3 cm.

 

Ja kupiłem na kapsle 3cm ale jednak to co wystaje wygląda nie estetycznie więc chyba 2cm lepsze.

 

Najfajniejsze są dwie rzeczy:

1. Posiadają program do tworzenie etykiet, wystarczy zrobić wzór i wybrać który szablon mamy w drukarce a program sam drukuje w odpowiednich miejscach. Można też na jednym arkuszu drukować różne etykiety, to ważne bo ja oklejam tylko 1/3-1/2 warki, to co rozdaję potrzebującym ;)

2. Dodatkowo deklarują łatwość usuwania. Test po dwóch dniach pozytywny, etykieta odeszła bez problemu, nawet kleju nie zostawia na butelce.

 

No i czas oklejania bardzo szybki ;)

 

W jednej paczce jest 1200 etykiet okrągłych. To jakieś 0,05 gr na sztukę licząc cenę + kurier 15zł.

 

Ktoś może to testował i wie jak to się zachowuje w dłuższym czasie ?

Bo jeśli etykiety schodzą na sucho łatwo to fajne są też te większe naklejki, można na front butelki użyć ;)

post-6881-0-09837200-1380187782_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym klejeniu stwierdzam że klej w sztyfcie też może być lepszy i gorszy.

 

Zazwyczaj kleję tym i jest ok.

amos-klej-header.png

 

 

Wczoraj kleiłem jakimś innym (zakupiony w Auchan) i dramat był. Cienka warstwa nie trzymała, grubsza nasączała papier. Dobrze że niewiele tego musiałem kleić, bo męczyłem się okrutnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozpoznaję piwa po kolorze kapsla - używam różnych. Butelki nie mają napisów, kapsle również nie.

Jeżeli chcę komuś podarować butelkę, to mam wydrukowane etykiety w które trzeba wpisać styl / BLG / % Alko / datę butelkowania - taka etykietka klejem biurowym na butelkę i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etykiety na zwykłym papierze drukuję, przycinam gilotyną i naklejam za pomocą wikolu lub kleju birowego.

Trzyma super i odchodzi super.

Na kapsle jeszcze niczego nie wymyśliłem ale pewnie zakupię do zwykłej drukarki laserowej folię przeźroczystą z wyciętymi już kółkami albo wykrojnik się zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obecnie kleję naklejki na kapsle. Zamówiłem takie naklejki http://www.labelplan...hite-Paper-25mm. Może nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale.... co w tym hobby jest tanie :) Niestety firma ta nie posiada dedykowanego programu do swoich naklejek i trzeba samemu pokombinować w programie graficznym.

 

jest takie rozwiązanie z programem dedykowanym:

http://herma-polska....t-1200-szt.html

 

mają szablony w wielu formatach, również okrągłe o średnicy 1,2 i 3 cm.

 

Ja kupiłem na kapsle 3cm ale jednak to co wystaje wygląda nie estetycznie więc chyba 2cm lepsze.

 

Najfajniejsze są dwie rzeczy:

1. Posiadają program do tworzenie etykiet, wystarczy zrobić wzór i wybrać który szablon mamy w drukarce a program sam drukuje w odpowiednich miejscach. Można też na jednym arkuszu drukować różne etykiety, to ważne bo ja oklejam tylko 1/3-1/2 warki, to co rozdaję potrzebującym ;)

2. Dodatkowo deklarują łatwość usuwania. Test po dwóch dniach pozytywny, etykieta odeszła bez problemu, nawet kleju nie zostawia na butelce.

 

No i czas oklejania bardzo szybki ;)

 

W jednej paczce jest 1200 etykiet okrągłych. To jakieś 0,05 gr na sztukę licząc cenę + kurier 15zł.

 

Ktoś może to testował i wie jak to się zachowuje w dłuższym czasie ?

Bo jeśli etykiety schodzą na sucho łatwo to fajne są też te większe naklejki, można na front butelki użyć ;)

Co to za program do etykiet stosujesz ?.

Edytowane przez maxhot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem okrągłe naklejki fi 20 mm (nr4386) http://herma-polska....t-2400-szt.html - fajnie się je nakleja na kapsle, całkiem dobrze się prezentują (wpisałem numer warki, styl, BLG i datę rozlewu - co prawda czcionką "5" ale mi to wystarczy) - już nie muszę bawić się cienkopisem :/

Na szybko skorzystałem z gotowego szablonu do open office ale jak będę miał wolną chwilę to spróbuje się zapoznać z tymi dedykowanymi programami od HEMA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zrobilem tzw. klajster czyli mąka pszenna+mąka ziemniaczana+ woda zimna + wrzątek mieszam to następnie   smaruje całą etykiete pędzlem malarskim. Dobrze trzyma , nie pleśnieje, Bardzo łatwo schodzi z butelki. Etykieta oczywiście papierowa.

Edytowane przez quhcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.