Skocz do zawartości

Etykiety - jak sobie radzicie?


bimbelt

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem sobie do wycinania etykiet gilotynę do papieru, żegnajcie nożyczki :D

 

Ja wycinałem na desce do krojenia nożykiem do tapet przy linijce. Etykiety prostokątne do wina.

Drukowałem na papierze samoprzylepnym. Piwa raczej będę etykietował symbolicznie. Nr warki, data produkcji i nazwa. No może awaryjnie sobie kilka etykietek przygotuję i ewentualnie będę przyklejał jak będę komuś dawał.

 

Na koniec pytanie. Widziałem kilka osób owalne etykiety robi. Macie jakiś patent na szybkie wycinanie, czy każdą mozolnie nożyczkami?

Edytowane przez Biniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wycinam nożykiem do tapet , składam kilka kartek z wydrukowanymi etykietami mocno przyciskam linijkom i wycinam po długości a później po szerokości

trzeba tylko uważać żeby kartki się nie przesunęły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zachodu ja na skrzynkę zawieszam kartkę z opisem warki i to wszystko.Owszem jak jest większa impreza to kilka butelek ubieram w etykiety, ktoś napisał że z etykietą lepiej piwo smakuje.Jak pije piwo bez etykiety to jest straszna lura :-).

Edytowane przez maxhot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, jak masz jedną warkę zawsze w jednej skrzynce... ja mam teraz 12 skrzynek w piwnicy, sporo pomieszanych, kolory kapsli i numerki na kapslach też nie zawsze wystarczą. Etykieta wtedy naprawdę pomaga. Na dodatek mam na nich pełen skład, co przydaje się czasem do dyskusji o piwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etykieta wtedy naprawdę pomaga

W jednej kratce trzymam jeden rodzaj piwa. Teraz na szybko to oklejam 7 lub 15 butelek (wydruk 1 lub dwóch arkuszy po 8 etykiet) + naklejona jedna etykieta na kratce. No chyba że mam czas to wtedy jadę komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś obklejałem swoją świeżo zabutelkowaną warkę black i.... tzn. india black ale ;) zacząłem czytać ten temat. Akcja z mlekiem zaintrygowała mnie. Spróbowałem. Zwyczajne mleko, papier standardowy z drukarki pracowniczej, etykietki proste z Worda i ... efekt świetny:)

 

teraz przy okazji odkryłem które browary stosują podobną metodę, a które katują kolekcjonerów etykietek jakimiś klejami czy cholernymi naklejkami wręcz :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem ostatnio na forum patent z metkownicą, a miałem do oklejenia ostatnie 4 warki.

Zamówiłem za niecałe 20zł + przesyłka.

Wcześniej drukowałem etykiety składane w corelu, drukowane na monochromatycznej laserówce, klejone na mleko.

Do cięcia gilotynka. Niby nie było dużo zabawy z etykietami, ale metkownica mnie przekonała.

Zapiski ze składu, blg, rozlewu itd i tak mam w kajecie.

Większość piw warzę dla siebie i rodziny.

Jeśli będę miał komuś sprezentować piwko, zawsze mogę dodrukować etykietę.

2,5 skrzynki oklejam metkownicą w max 2 minuty.

W pierwszym rzędzie nr warki oraz data, w drugim data - spożyć po.

Metek trochę schodzi, bo oklejam dodatkowo kapsle.

Jak podnoszę skrzynki, nie muszę wyciągać butelki, żeby znaleźć datę.

Rozważam też inny patent na okazjonalne etykiety.

Zamierzam się rozejrzeć za tanią drukarnią i dać wydrukować 1000szt, uniwersalnych etykiet wg swojego projektu na takie właśnie okazjonalne butelki dla znajomych i daty na nie nanosić za pomocą stempla z datownikiem (już od 5-9zł na alledrogo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

wczoraj wpadłem na pomysł aby spróbować drukować na kartkach z gładkiego zeszytu. To był strzał w dziesiątkę, bo papier jest cienki, delikatny

 

Kiedyś kupiłem ryzę baaardzo taniego papieru w jakiejś promocji. Na opakowaniu nawet chyba było, że nadaje się do ksero a do atramentowych drukarek już nie. Kartki z tej ryzy nie były białe jak śnieg tylko minimalnie pożółknięte i właśnie takie cieniutkie - to też powinno zdać egzamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosimy o szczegóły.

Zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów ;)

Generalnie:

Robię projekcik naklejki na kapsel ( boki po to by na półce łatwo było namierzyć odpowiednie piwo). Założenie jest takie, że kolor który pojawi się na etykiecie odpowiada kolorowi piwa. Tworzony w Inkscape.

#29 Kapsel

Na jednej karcie A4 wchodzi 49 naklejek.

#29 Kapsel.pdf (svg w zip )

Drukowanie.

Wycinanie gilotyną.

Naklejanie (Jeśli nie jest to samoprzylepny papier to na klej).

 

Metoda szybka i funkcjonalna. Troszkę dodatkowej pracy wymaga zagięcie bocznych prostokątów, ale kilka minut mogę poświęcić, żeby na półkach w piwnicy mieć jasność co i gdzie :).

 

Wystarczająco szczegółowo? ;)

#29 Kapsel.pdf

#29 Kapsel.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że patent crossisa z mlekiem jest świetny. Można używać cienkiego papieru do tego co wiąże się z łatwiejszym cięciem nożykiem do tapet, niż w przypadku samoprzylepnego. Etykiety po zaschnięciu wcale tak łatwo nie odchodzą na sucho, a przy myciu nie ma z tym najmniejszego problemu i nie ma żadnych śladów kleju.

Super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do etykiet używam Corela + papier samoprzylepny do etykiet z Media Markt. Całość drukuję na drukarce laserowe.

 

Ile sobie życzą za taki papier?

 

Niestety na opakowaniu nie ma ceny, była na folii. Ale nie sądzę aby kosztowały więcej niż 30zł. Dla ułatwienia podam że producentem jest Galeria Papieru www.galeriapapieru.pl Etykiety UNIA4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej biurowy w sztyfcie wygrywa :P

Ot co :). Ktoś tu pisał, że na etykiecie pojawia się pleśń przy klejeniu na mleko. Ja drukuję na zwykłym papierze i kleje najzwyklejszym klejem do papieru w sztyfcie (wczoraj ze znajomymi wycieliśmy i przykleiliśmy jakieś 200 sztuk :D). Etykieta trzyma się bardzo dobrze, po zmoczeniu odchodzi sama bez problemu. Śladow kleju brak. No ale każdy ma swój patent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.