Skocz do zawartości

Etykiety - jak sobie radzicie?


bimbelt

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem drukarkę Brother i nie polecam dziadostwo.Skaner ma tak słabe odwzorowanie kolorów że szkoda gadać.Do tego często łapie po kilka kartek w czasie drukowania,tania drukarka ale to wszystko.

trafiłeś na jakiś felerny egzemplarz, moja takich numerów z papierem nie wywija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tak samo drukarki brothera podobnej do tej co wyświetliłeś i jest to najlepsza drukarka jaką do tej pory miałem, druk etykiet wychodzi na niej ładnie, a do klejenia używam zwykły klej w sztyfcie i trzyma bardzo dobrze :) Trzeba uważać przy chłodzeniu żeby nie zamoczyć etykiety bo się trochę rozmazuje jak jest jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę od siebie, że także drukuję na brotherze i do zastosowań domowych ma chyba najlepszy przelicznik cena/jakość. Etykiety a właściwie małe metryczki drukuję na papierze samoprzylepnym a4. Po druku trzeba pociąć na kawałki. Schodzą bez problemu nawet pod bierzącą wodą lecz ze względu na wygodę zalewam zazwyczaj po 10-15 butelek na 15 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dorzucę swoje doświadczenia z etykietami.

 

Założenia:

- łatwość usuwania przy myciu

- cena

 

Moja propozycja to zakup cienkiego papieru (< 100g) kredowanego - np taki:

http://allegro.pl/pa...2823692318.html - cena za 100 arkuszy A4: 6zł

Taki papier nadaje się tylko do wydruku laserowego (kolor lub czarny w zależności od potrzeby).

 

Etykiety wycinamy ręcznie (to muszę poprawić zakupując trymer do papieru) i kleimy przy pomocy kleju w sztyfcie (3-4zł).

 

Etykiety wyglądają bardzo profesjonalnie. Nie odklejają się po wyjęciu z lodówki (wilgoć) i ogólnie super się trzymają. Natomiast bardzo łatwo jest je

usunąć przy zmywaniu. Nadruk laserowy na tym papierze trzyma się idealnie - nie rozpływa się nawet po zamoczeniu.

 

Polecam ten sposób :)

post-5458-0-03306400-1355164265_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł. Ale weź lepszy pod uwagę do klejenia:

 

Na mały talerzyk kładziesz ręcznik papierowy nalewasz trochę mleka (tak żeby papier był wilgotny). Etykiety dociskasz do tego i przyklejasz do butelki. Etykiety trzymają się jak na kleju ale po zmoczeniu ładnie odchodzą i nie zostawiają składu po kleju. No i oczywiste sposób jest tańszy.

 

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie zależy na jakiejś super etykiecie, chociaż fajnie to wygląda i drukuje na papierze z klejem takie małe etykietki na kapsle. Nie muszę się bawić w zdzieranie etykiet bo kapsel i tak idzie do kosza. Może moje etykiety nie są takie profesjonalne ale podstawowe informacje mam zawarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie zależy na jakiejś super etykiecie, chociaż fajnie to wygląda i drukuje na papierze z klejem takie małe etykietki na kapsle. Nie muszę się bawić w zdzieranie etykiet bo kapsel i tak idzie do kosza. Może moje etykiety nie są takie profesjonalne ale podstawowe informacje mam zawarte.

 

do pewnego momentu też mi wystarczała taka metoda

 

też się nie bawię w zdzieranie etykiet - takie było założenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam wolne i zrobię swoje pierwsze etykiety.Mam pytanie bo to ułatwi mi robienie etykiet,jaki rozmiar powinna mieć standardowa etykieta ?.

 

ja podszedłem do tego pragmatycznie: taka żeby się zmieściło 8 sztuk na arkuszu A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
MX-6600 jakieś chińskie ale zdaje egzamin :beer:

A jak uzyskujesz litery w górnym rzędzie' date=' te wszystkie na allegro maja tylko cyfry :)[/quote']

MX-6600 (ja mam kolor żółty) ma u góry tylko litery A-Z, na dole tylko cyfry + znaki specjalne m.in. w pierwszym rzędzie używany przeze mnie No

Teraz model MX-6600 już chyba nie ma liter.

Przejrzałem sporo aukcji na allegro i nie znalazłem metkownicy z kompletem liter.

A tu przykładowy MX-6600 gdzie wymienione są dostępne znaki:

http://allegro.pl/me...1694716450.html

 

Muszę się zastanowić co na tej metce chcę pisać, ale litery by się jednak przydały...:rolleyes:

 

metkownice dwurzędowe z A-Z w górnym rzędzie kosztują teraz około 300zł. (dziś jeszcze dzwoniłem do kilku firm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem patentu z etykietami klejonymi mlekiem, ale okazało się, że papier + mleko to świetny podkład dla pleśni.

 

Od kilku warek piszę markerem do płyt CD po kapslach - może nie tak ładnie, ale dużo praktyczniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukuję, na gilotynkę potem klej do tapet Metylan Specjal (uszczknąłem słoiczek tydzień temu przy tapetowaniu korytarza) i na butelkę. Nie będzie pleśniała na bank, a trzyma się porządnie tyle że trzeba będzie przy zmianie etykiet namaczać, ale ostatnie przemyślenia doprowadziły mnie do następujących wniosków:

http://www.piwo.org/...ku/#entry185662

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak:

Najpierw wizyta tutaj: http://labeley.com/

następnie drukowanie, wycinanie i przyklejenie na zwykły klej biurowy do papieru.

Klej trzyma bez problemu. Przy myciu butelek etykieta w zasadzie sama schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drukuję na laserówce, wycinam i mocuję gumką recepturką. Łatwo się ściąga i nie brudzi butelki.

No to mnie zabiło :lol: Przypomniały mi się czasy gdy ludzie pilota od tv przez lata w worku foliowym trzymali żeby się nie zniszczył. Znam też człowieka, który kupił z salonu malucha, założył folię na siedzenia i tak jeździł ładnych kilka lat tyłek sobie parząc. W końcu przyszedł dzień sprzedaży i dopiero wtedy zdjął folię z dumą prezentując następnemu właścicielowi jakie piękne nie zniszczone fotele są :smilies: .

Wracając do tematu, etykietki naklejam tylko w przypadku obdarowywania kogoś moim piwem. Dla siebie piszę numer warki na kapslu i tyle.

post-2947-0-69334000-1359141091_thumb.jpg

post-2947-0-70751600-1359141102_thumb.jpg

post-2947-0-94364700-1359141158_thumb.jpg

post-2947-0-79110300-1359141183_thumb.jpeg

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, to jestem najbardziej oszczędny. Kiedyś bawiłem się w etykietki-poniżej, ale teraz pasek papieru z podstawowymi informacjami i tyle; stwierdziłem, że ważniejsze jest to, co w środku, a nie to, co na zewnątrz.

post-5299-0-46255500-1359144752_thumb.jpg

post-5299-0-54870400-1359144762_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, to jestem najbardziej oszczędny. Kiedyś bawiłem się w etykietki-poniżej, ale teraz pasek papieru z podstawowymi informacjami i tyle; stwierdziłem, że ważniejsze jest to, co w środku, a nie to, co na zewnątrz.

 

a ze mnie taki dziwak, który ceni sobie zawartośc na równi z opakowaniem :D no może nie całkiem na równi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalepki + pieczątka z Lidla :) podstawowe informacje się mieszczą .

Taśma malarska + pieczątka z Lidla....

Zamieszczenie informacji typu IBU, BLG i nazwa stylu BJCP, zachęci obdarowanych do zerknięcia w zasoby internetu i zainteresowania tematem piwowarstwa domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.