Skocz do zawartości

Nachmielona woda


ko_cur

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam. Chciałbym podkręcić brewkit. Jeżeli podgotuje wodę z chmielem i zaleje tym wrzątkiem ekstrakt z brewkitu i dalej z instrukcją to czy otrzymam wyższa goryczkę? Będę chciał przeprowadzić cichą fermentacje dodać też chmielu ale to dojdzie aromat tylko jak rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, szymonaszek napisał:

Witam. Chciałbym podkręcić brewkit. Jeżeli podgotuje wodę z chmielem i zaleje tym wrzątkiem ekstrakt z brewkitu i dalej z instrukcją to czy otrzymam wyższa goryczkę? Będę chciał przeprowadzić cichą fermentacje dodać też chmielu ale to dojdzie aromat tylko jak rozumiem

@szymonaszek chmielenie na zimno najczęściej podniesie Ci również odczucie goryczy. Zerknij w wolnej chwili: https://scottjanish.com/dry-hopping-effect-bitterness-ibu-testing/https://scottjanish.com/increasing-bitterness-dry-hopping/. Co gorsze, jeżeli dobrze nie odfiltrujesz chmielin, to będziesz miał bardzo zalegającą, nieprzyjemną goryczkę pochodzącą od zawieszonych drobinek chmielu.

 

Wywar z chmielu, często nazywany 'herbatką' chmielową zadziała tak jak napisałeś. Warto sięgnąć po jakiś kalkulator, by dobrać czas gotowania i ilość posiadanego chmielu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, szymonaszek napisał:

Jeszcze jedna kwestia. Do brewkitu dorzucam 1kg extraktu slodowego. Może rozpuścić go podczas gotowania chmielu. Gdzieś przeczytałem że cukier wpływa jakoś na chmiel.

 

Tak, chmiel lepiej gotować w ekstrakcie niż w samej wodzie ale musisz wziąć poprawkę goryczkę (gotując w ekstrakcie będzie mniejsza niż w wodzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak też zrobiłem. Podgotowalem wodę coś koło 7l.  Rozpuscilem 1kg extractu slodowego w proszku. Dorzucalem chmiel w 3 odstępach czasu. Temperatury nie kontrolowalem. Utrzymywałem siłę indukcji na 70%.  Weszlo 50g Citry.  Piekny zapach podczas gotowania chmielu. Reszte standardowo jak w instrukcji brewkitu. Chmiel gotowalem luzem pozniej przefiltrowalem tym metalowym czyscikiem do naczyc nowum uprzednio wyparzonym.   Wyszlo 23l piwa. N Jestem po degustacji. I goryczka bardzo mocna utrzymuje się długo po przelknieciuu. Aromat sredniawy. Jakbym zrobił cichą to by nieodbiegalo.  Jak dla mine to byl mega eksperyment I zmienia brewkit niedopoznania. Pole cam dla tych co sie bawia puszkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.