Skocz do zawartości

Nachmielona woda


ko_cur

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą miałem okazję spróbować "NaChmielOnej" z Browaru Nepmucen. Musze powiedzieć, że smak lekko mnie zaskoczył - w aromacie wyraźne nuty chmielowe, ale nie typowo piwne, a takie jakbym wąchał granulat. Czy ktoś z Was próbował kiedykolwiek coś robić w kierunku wytworzenia takiej wody? :)

Edytowane przez ko_cur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię bardzo często  wodę 1.5l do pracy. ale tak jak mówisz głownie i to bardzo mocno jest wyczuwalny granulat

interesują Cie jakieś spostrzeżenia pytaj chętnie odpowiem 

Edytowane przez YeahBunny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię bardzo często  wodę 1.5l do pracy. ale tak jak mówisz głownie i to bardzo mocno jest wyczuwalny granulat

interesują Cie jakieś spostrzeżenia pytaj chętnie odpowiem 

Ja z chęcią dowiem się w jaki sposób robisz tą wodę ?

 

Pytam bo chciał bym testować aromaty poszczególnych chmieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z chęcią dowiem się w jaki sposób robisz tą wodę ?

 

 

Pytam bo chciał bym testować aromaty poszczególnych chmieli.

 

 

Może lepiej spróbuj takiego eksperymentu: http://www.bertusbrewery.com/2013/03/dry-hopped-bud-light.htmlna pewno aromaty będą "bliższe prawdy" niż te w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie piłem to się nie wypowiem ale to co można by zrobić to np. chmielić w ciepłej wodzie czy nawet gotować i następnie sztucznie nagazować a jak nie ma takiej możliwości to może wymieszać z wodą gazowaną, możliwości kombinowania wydaje się być całkiem dużo, dochodzą jeszcze jakieś dodatki. Jest z czym eksperymentować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozmawiałem z autorem receptury w Nepomucenie chmieli się wodę w odpowiednich temperaturach plus nagazowanie sztuczne. Chmielu idzie tyle co do normalnej AIPA :D Więc niestety metoda prób i błędów zostaje. Pewnie Jacer nie zdradzi przepisu ale może chociaż nakieruje? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda + ekstrakt chmielowy i macie wode chmielona bez chmielenia.

Te ekstrakty sa do dostania detalicznie i to najprostsza droga.

http://simplyhops.co.uk/pha-hop-flavours/phar-classic-citrussy-1lt.html

 

Mysle, ze niektore browary stosuja ekstrakty co moze byc tajemnica osiagniecia prosta droga swiezych, intensywnych aromatow (np dodanie esktraktu przed rozlewem zamiast chmielenia w tankach).

 

Oczywiscie nie mowie ze Nepomucen tak robi - po prostu to jest opcja, ktora mi przychodzi na mysl.

Nagazowanie sztuczne w kegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda + ekstrakt chmielowy i macie wode chmielona bez chmielenia.

Te ekstrakty sa do dostania detalicznie i to najprostsza droga.

http://simplyhops.co.uk/pha-hop-flavours/phar-classic-citrussy-1lt.html

 

Mysle, ze niektore browary stosuja ekstrakty co moze byc tajemnica osiagniecia prosta droga swiezych, intensywnych aromatow (np dodanie esktraktu przed rozlewem zamiast chmielenia w tankach).

 

Oczywiscie nie mowie ze Nepomucen tak robi - po prostu to jest opcja, ktora mi przychodzi na mysl.

Nagazowanie sztuczne w kegu.

 

Są już od dawna w TB: http://twojbrowar.pl/pl/dodatki-piwowarskie/1468-aromat-chmielowy-citra-10ml.html

 

Można spróbować i tak.

 

 

Ale poco ją w ogóle gazować? Wydaje mi się, że właśnie woda niegazowana bardziej by grała z chmielowym charakterem.

 

Nagazowanie jak w przypadku piwa wyciąga chmielowość do aromatu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do butelki 1.5 gazowanej daje ok 2-3g chmielu wkładam do go gazy opatrunkowej i zostawiam na 4-5 dni. następnie wyciągnąć gazę i można pić:) 

jak się na dłużej zostawi to niestety później jest kiepskie w smaku jak byś jadł granulat:)

Koniecznie trzeba chmiel wsadzić do gazy bo później nie ma jak go oddzielić od wody i po otwarciu jest coś w rodzaju gushingu

najbardziej smakował mi Moust Hood oraz Simcoe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, no więc jak obiecywałem tak też zrobiłem.

Na 1,5L wody dodałem 3g Citry w gazie jałowej na 24h

 

Efekt ?

 

No wiec aromat fajnie wyczuwalny, ale w smaku goryczka nie bardzo. Następny krok, zostawić chmiel na 2, 3 i zalecane przez autora sposobu 4 dni. Zobaczymy co daje najlepsze efekty.

 

Zachęcam do próbowania, czas pracy 7 - 10 minut a fajna woda wychodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wykorzystałeś wodę gazowaną? Ja mam tylko rozpakowaną Iunge więc nie to co ameryka ale chyba i tak spróbuję.

A goryczki to chyba nie ma się co spodziewać bo w takich niskich temperaturach nie nastąpi izomeryzacja ak? Ewentualne uczucie goryczy chyba bardziej będzie się wiązało z jakimiś rozpuszczonymi taninami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wykorzystałeś wodę gazowaną? Ja mam tylko rozpakowaną Iunge więc nie to co ameryka ale chyba i tak spróbuję.

A goryczki to chyba nie ma się co spodziewać bo w takich niskich temperaturach nie nastąpi izomeryzacja ak? Ewentualne uczucie goryczy chyba bardziej będzie się wiązało z jakimiś rozpuszczonymi taninami.

Jak zrobisz to daj znać jak efekty, bo też mam tylko Iunge i nie wiem czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.