Skocz do zawartości

Freeware Brausoftware V 4.3


Greg-orio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki Darko.

Na razie mnie syn przegonił z komputera stacjonarnego a w netbooku nie mam rsa ani nie mam przejściówki. Interfejs działa na 100% bo sprawdziłem programem Term.

 

Swoją drogą jakie stosujecie programu do odczytu temperatury z DSa na kompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pomyśleć o budowie sterownika na LPT.

Cześć, a nie myślałeś o wykorzystaniu czegoś co jest dostępne na rynku, aby konstruktor amator mógł sobie złożyć całość jak klocki lego?

 

Przy okazji podziękowanie dla Darko za podpowiedź co do 'run-time error 13'. Na jednym kompie za nic nie mogłem tego przeskoczyć i nikt nie wiedział co jest przyczyną (a pytałem informatyków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Kończę projektować taki sterownik. Będzie sterowanie grzałką, mieszadłem oraz buzzer. Problem będzie z przjeściówką USB>LPT, więc póki co w grę wchodzi tylko współpraca z komputerem stacjonarnym.

Udostępnisz schemat? Może poczekam z lutowaniem swojego interfejsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już kartę usb. Wgrałem dostarczony wraz z nią soft 'USB switch'.

Program rozpoznaje kartę automatycznie. Po odpaleniu symulacji programu karta działa!

Testowałem oczywiście na sucho bez osprzętu; w momencie załączenia opcji ogrzewania włącza kanał 1, włączenie mieszadła sygnał na kanał 2. itd.

Koszt 300 pln, ale jest to urządzenie 'plug and play', czyli coś dla zupełnego amatora.

 

Dojdą koszta elementów zabezpieczających kartę przed obciążeniem grzałkami, silnikiem mieszadła, ale te nie powinny byś wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ten największy scalak to IO-Warrior, niedostępny w Polsce :D

Poniżej projekt sterownika na LPT z termometrem na port COM. Niedługo to poskładam i spróbuję zmontować przejściówkę USB>LPT z tego projektu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=24032 http://ds5.agh.edu.pl/~czaro/naukowo/konwerter_usb2lpt.htm

 

schematy.th.png

plytkav.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przybysh

Przyznaję poszedłem na skróty, a to kosztuje.

Parę postów wyżej masz link do karty na LPT za niecałe 10 EUR, która wyniesie Cię z wysyłką ok 25 EUR i na pewno zadziała z programem.

Jest to jednak zestaw, który musisz zlutować sam albo znaleźć kogoś kto zrobi to za Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udało się. Program w końcu przestał się wieszać, wykrywa czujnik temperatury i przejściówkę na LPT. Testowałem na ustawieniach ręcznych, da się załączyć mieszadło, tak więc w automacie też nie powinno być problemów.

programew.th.jpg

plytki.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.