Skocz do zawartości

23.04.2017 - IV Łódzki Konkurs Piw Domowych


zielu

Rekomendowane odpowiedzi

A co miał Ci napisać, skoro objawy wskazywały na infekcję? Sędziowie nie wiedzieli o tym, że nie masz zakażeń od wielu warek i że oceniają Twoje piwo. Sugestię rozwiązania problemu oparli na podstawie tego co wyczuli.

 

Wiadra/węże po brettach wiadomo, ale żeby wszystkie butelki dokładnie oznaczać i odseparowywać to trzeba mieć trochę samozaparcia. Jak tak faktycznie robisz to szacunek. Większość piwowarów, których znam, którzy się bawią z brettami, ma osobne wiadra/węże ale butelki im się często mieszają, a wtedy nie trudno o taki scenariusz jak zasugerowałem.

 

Żeby nie było - nie jest to obrona konkursu, bo nigdy na nim nie sędziowałem ani nie wysyłałem na niego piwa, a nie mam zamiaru za nikogo ręczyć w ciemno. Staram się raczej pomóc w interpretacji metryczek i sprostowaniu ewentualnych niejasności, bo znam konkursy zarówno od strony sędziego jak i uczestnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się może wtrącę, jako że przy jednym stoliku pisałem sam w metryczce oprawdopodobny gushingu, więc pewnie ja ją wypełniałem (ewentualnie pomagałem redagować, gdy ręką mi wysiadła).

W metryczkach, gdzie była adnotacją odnośnie gushingu, w każdym piwie był gushingu, my jako sędziowie otrzymywaliśmy próbkę, a niski poziom nagazowania + stosunkowo niski poziom piwa w stosunku do ilości piany sugerował gushing. Potwierdzenie otrzymywaliśmy po otrzymaniu kolejnej próbki.

 

Konkurs nie był pod patronatem PSPD i nie był wyliczany do pucharu, ale przy eliminacjach ja byłem z PSPD o przynależność "partyjną" reszty nie pytałem.

Papiery staraliśmy się wypełniać zgodnie z założeniami wymagań pspd, chociaż z powodu niedoboru ludzi na eliminacjach i nakładu pracy zakładam, że pewnie trafiły się metryczki które mogły być lepiej wypełnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest to mój obowiązek, także nie ma za co    :P

 

Wysłałem dzisiaj wszystkie metryczki eliminacyjne (przypominam, że w kategorii Brett Saison nie było eliminacji), a także metryczki finałowe z kategorii Porter Bałtycki. Jeśli ktoś nie dostał, a powinien, to proszę splunąć przez lewe ramię, odpukać w niemalowane, a jeśli to nie pomoże, wówczas sprawdzcie jeszcze folder SPAM   ;)  . Jeśli tam nie będzie, to do mnie na priv bądź na maila.

 

Pozostałe metryczki finałowe są w trakcie opracowywania, także proszę o cierpliwość.

 

Bardzo dziękuję za metryczkę zielu

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

takie pytanie do ziela,nazywam się Krzysztof Budzyński wysłałem swoje piwo na konkurs na adres bierhalle w stylu witbier,dokonałem wpłaty a moje piwo nie zostało dopuszczone do konkursu,co było przyczyną niedopuszczenia mojego piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest to mój obowiązek, także nie ma za co

 

Wysłałem dzisiaj wszystkie metryczki eliminacyjne (przypominam, że w kategorii Brett Saison nie było eliminacji), a także metryczki finałowe z kategorii Porter Bałtycki. Jeśli ktoś nie dostał, a powinien, to proszę splunąć przez lewe ramię, odpukać w niemalowane, a jeśli to nie pomoże, wówczas sprawdzcie jeszcze folder SPAM ;) . Jeśli tam nie będzie, to do mnie na priv bądź na maila.

 

Pozostałe metryczki finałowe są w trakcie opracowywania, także proszę o cierpliwość.

 

Bardzo dziękuję za metryczkę zielu

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

takie pytanie do ziela,nazywam się Krzysztof Budzyński wysłałem swoje piwo na konkurs na adres bierhalle w stylu witbier,dokonałem wpłaty a moje piwo nie zostało dopuszczone do konkursu,co było przyczyną niedopuszczenia mojego piwa?
PW nie macie? Po co prywatne sprawy na forum załatwiać?

 

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wysłałem metryczki finałowe z kategorii: AIPA, Brett Saison oraz Witbier. Czekam jeszcze tylko na metryczki finałowe Munich Dunkel opracowywane przez sędziego i mamy rozesłany cały komplet. Jeśliby ktoś z Was nie dostał, to sprawdzcie najpierw folder SPAM, a dopiero później do mnie na priv.

 

Kiedy będą metryczki finałowe?

 

 

Już po raz "enty" odpowiadam na to pytanie, że to nie ja byłem odpowiedzialny za sponsoring, tylko Bractwo Piwne. Mimo tego Wy ciągle "atakujecie" mnie w tej sprawie zamiast pisać do Bractwa! U mnie czekają wypisane już dyplomy, które razem ze słodami od Antybrowaru (naszego głównego sponsora) wyślemy do szczęśliwców w przyszłym tygodniu.

 

I czy wiadomo jakie są nagrody ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Już po raz "enty" odpowiadam na to pytanie, że to nie ja byłem odpowiedzialny za sponsoring, tylko Bractwo Piwne. Mimo tego Wy ciągle "atakujecie" mnie w tej sprawie zamiast pisać do Bractwa! U mnie czekają wypisane już dyplomy, które razem ze słodami od Antybrowaru (naszego głównego sponsora) wyślemy do szczęśliwców w przyszłym tygodniu.

 

§ 8. Postanowienia końcowe

2. Osobą kontaktową w sprawie konkursu jest:

 Michał Zieliński – Przewodniczący Komisji Sędziowskiej

 

Nie ma innej osoby do kontaktu, niestety idziesz na pierwszy ogień. Przekaż dalej nasze uwagi albo wskaż kogo mamy dręczyć :D

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem właśnie metryczki finałowe z kategorii Munich Dunkel. Także ten temat mamy już zamknięty. Jeszcze tylko wysyłka nagród oraz dyplomów, a tym zajmiemy się w tym tygodniu.

 

Tradycyjnie już, jeśli ktoś nie dostał metryczki, to proszę najpierw sprawdzić folder SPAM, a w ostateczności do mnie na priv bądź mailowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dyplomy i metryczki    :P 

 

A tak serio, to oczywiście, że tak. Wczoraj wysłałem nagrody dla:

- zwycięzców - zestaw surowców na kolejną wspaniałą warkę  :) + 5 kg słodu pilzneńskiego

- 3 miejsc - 5 kg słodu monachijskiego

+ nagroda dodatkowa dla Grand Championa

 

Bractwo Piwne wyśle w tym tygodniu po 10 kg słodu dla piwowarów, którzy zajęli 2 miejsca w swoich kategoriach.

 

miejsca 2 i 3 też coś dostają ?

Edytowane przez zielu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękujemy organizatorom konkursu za paczkę słodu i dyplom :) Taka uwaga do organizatora i Bractwa Piwnego, bo jeżeli aktualne były informacje od Ziela to do nas Bractwo wysłało paczkę za 2 miejsce w Brett Saison. Jeżeli w formularzu zgłoszeniowym wpisałem 2 piwowarów, to fajnie byłoby, żeby na dyplomie też było dwóch piwowarów, no chyba, że wysłalibyście 2 osobne dyplomy imienne. Teraz nie wiem co mam zrobić? dopisać kolegę czy jak? Druga uwaga odnosi się do wysyłki - przyłożenie koperty z dyplomem do worka z 10kg słodu i owinięcie streczem zawsze będzie skutkowało tym, że dyplom, po rozpakowaniu paczki będzie wskazywał wszystkie rany, które wynikają z walki MMA kurier VS worek ze słodem  ;) Pozdrawiam i gratuluje zwycięzcom i pozostałym laureatom  :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziękuję za przesyłkę, niemniej mam dwie uwagi: jedna, podobnie jak wyżej, dyplom zawinięty na worek przyszedł w stanie opłakany, wystarczyło wrzucić całość w karton. Druga sprawa, dostałem worek ze słodem, ale fajnie byłoby wiedzieć czy to pilzneński, pale ale, czy może inny, bo w takiej postaci to nawet nie wiem co wpisać przy obliczaniu zasypu.

Pozdrawiam

Edytowane przez mat159
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.