Skocz do zawartości

Przechowywanie drożdży płynnych


zbylon

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zalecane jest przechowywanie drożdży płynnych w lodówce ?? Moje zamówienie przyszło kiedy nie było mnie w domu i paczka leżała dwa tygodnie w temperaturze pokojowej. Po prostu zapomniałem o tym. Wczoraj wieczorem wsadziłem drożdże do lodówki. Czy wszystko będzie w porządku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w planie zrobienie wittbiera (już będzie to mój drugi witt), ale wpierw robię takie "chyba Ale" ;) Tych płynnych drożdży użyję jakoś na początku marca. Czy do tego czasu powinny leżeć w lodówce ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w planie zrobienie wittbiera (już będzie to mój drugi witt), ale wpierw robię takie "chyba Ale" ;) Tych płynnych drożdży użyję jakoś na początku marca. Czy do tego czasu powinny leżeć w lodówce ??

Zdecydowanie tak ;) Zrób starter z tych drożdży przed użyciem, jeśli drożdże podejmą pracę to znaczy, że wszystko z nimi w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zalecane jest przechowywanie drożdży płynnych w lodówce ?? Moje zamówienie przyszło kiedy nie było mnie w domu i paczka leżała dwa tygodnie w temperaturze pokojowej. Po prostu zapomniałem o tym. Wczoraj wieczorem wsadziłem drożdże do lodówki. Czy wszystko będzie w porządku ??

A jakie drożdże kupiłeś? Wyeast czy White Labs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie Wyeast 3944 Belgian Witbier 50 ml ;)

A Wyeast. To zobaczysz jak szybko pęcznieje saszetka. Jeśli saszetka będzie pęczniała dłużej niż tydzień musisz rozważyć opcję podwójnego startera. Czyli zaczynasz od małego startera tak z 100-200 ml, a później dopiero do 1 - 2 litrowego.

Jeśli napęcznieje w mniej niż 24h to używaj jakby nic z nią się nie stało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku stycznia zamawiałem niewielką paczuszkę w Browamatorze, w tym saszetkę Wyest 3068 Weihenstephan Weizen. Przyszły oczywiście zamarznięte na kość. Odmroziłem i tego samego dnia zestartowałem - saszetka pęczniała jedną dobę! (data produkcji październik 2009). Zrobiłem starter i uwarzyłem klasycznego weizena. Odfermentowanie prawidłowe, młode piwo wyborne. W dodatku przed rokiem miałem dosyć podobną historię z Wyest 1028 London Ale.

Wniosek: Wyesty są chyba "pancerne" :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam takie pytanie: mam dwie fiolki white labs jedna do koelscha a druga weizena, z każdej chce przygotować starter, czy można dodać do brzeczki startera połowę fiolki a reszte zakręcić i odstawić do lodówki? Jeśli tak to jakie środki czystości należy przedsięwziąć? Myślałem o wypłukaniu zakrętki i końcówki fiolki spirytusem przed ponownym zamknięciem ale czy to wystarczy? Ile takie otworzone drożdże mogą stać w lodówce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: mam dwie fiolki white labs jedna do koelscha a druga weizena, z każdej chce przygotować starter, czy można dodać do brzeczki startera połowę fiolki a reszte zakręcić i odstawić do lodówki? Jeśli tak to jakie środki czystości należy przedsięwziąć? Myślałem o wypłukaniu zakrętki i końcówki fiolki spirytusem przed ponownym zamknięciem ale czy to wystarczy? Ile takie otworzone drożdże mogą stać w lodówce?

Dobry pomysł, choć ja odkręciłbym, wlał połowę do startera i zamknął i tyle. A drożdże, to chyba tak jak gęstwa drożdżowa może stać długo w lodówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Przepraszam za zabawę w archeologa, ale nie chcę dublować tematów.

 

Mam w lodówce drożdże White Labs - British Ale i Dry English Ale.

Pierwsze z sierpnia, drugie z czerwca 2012.

Trzymam je od zakupu w lodówce w ~7oC.

Oryginalnie zapakowane, nieotwierane.

 

Pytanie: czy coś z nich jeszcze będzie?

Jak długo można trzymać płynne drożdże w lodówce?

 

I tak będę z nich w razie czego starter robił, to sprawdzę, czy żyją,

ale jestem ciekaw czy mogę się na ich użycie zapatrywać z optymizmem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Ile w lodówce może spędzić zrobiony starter?  Czy po 12h zlać z nad drożdży płyn czy zostawić z płynem i przed zadaniem go zlać? Jakoś później trzeba rozbujać ten starter na nowo np. po tygodniu stania w lodówce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.