Skocz do zawartości

Moja pierwsza warka z brew-kita


Gruli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Przedstaw się w odpowiednim dziale i napisz coś o sobie (dane w profilu).

A ten zestaw wygląda całkiem dobrze, ma wszystko... no i nawet dają surowce na pierwszą warkę.

Będzie dobrze ;)

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje złożyć się z kolegą i zrobić moją pierwszą warkę z brew-kita. Chciałbym się dowiedzieć czy taki zestaw startowy będzie odpowiedni?

http://www.sklep.wes.com.pl/?d=produkt&id=157#

Jeśli chcesz zacierać to na początek idealny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie, czy do brew kita bede potrzebował gar 30 l czy wystarczy 10l i na kilka razy zagotuje?

Wystarczy 10 L ponieważ Brew Kita gotujesz w 5-6 L wody ,a resztę tylko dolewasz do fermentora.

Najlepiej dolać zimnej wody bo wtedy od razu można uzyskać temperaturę fermentacji.

 

edit

Jeżeli masz gar 10 L to OK, ale jeżeli dopiero musisz go kupić to od razu kup co najmniej 30L ,a najlepiej 40 L.

Edytowane przez pako1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jakiej wielkości warki będziesz warzył. Ja warzę zazwyczaj 25-23 litry a gar mam ok. 37 litrowy. Mieści się fajnie na dwóch palnikach i jest spora rezerwa przy gotowaniu, więc nie ma strachu, że będzie (jak to się pisze? :beer: ) wykipywało :beer:

Edytowane przez kolomar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki, a czy (jeśli bym chciał zacierać) można pominąć proces śrutowania, czy ktoś zajmuje się śrutowaniem, lub czy mogę kupić rozdrobniony słód?

Każdy sklep internetowy ze słodami taką usługę za drobną opłatą oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. jeszcze filtrator potrzebny

Ano potrzebny :lol:

 

Ale prosty do zrobienia i nie za drogo wychodzi z oplotu węża, kranik i plastikowe wiaderko najlepiej 30 l ale 20 też wystarczy.

Edytowane przez Z_bychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak myślicie, jeśli bym miał ten garnek, to mógłbym już za pierwszym razem zacierać? Czy lepiej poczekać i pierwszą warkę zrobić z brew-kita?

 

PS. jeszcze filtrator potrzebny

Żaden problem, zacieraj bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie mogę do niego doczepić filtrator

Dlaczego nie możesz? Po to to pisałem żeby ludzie nie mieli problemów z filtracją. Przeczytaj jeszcze moje przemyślenia zwłaszcza pt. 6. O zapychaniu nie ma mowy i sprawność wysoka.

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tą instrukcje jejskiego jak zrobić filtrator i już kumam. Ale to się nie zapcha? A jak będę miał fermentator z kranikiem to nie mogę do niego doczepić filtrator?

No niby właściwie można by było.:lol:

 

ps. byłem wolniejszy :)

Edytowane przez Z_bychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tą instrukcje jejskiego jak zrobić filtrator i już kumam. Ale to się nie zapcha? A jak będę miał fermentator z kranikiem to nie mogę do niego doczepić filtrator?

Raczej się nie zapycha, a fermentory kupuj kompletne tzn z kranikiem i rurką fermentacyjną.Jak chcesz w prosty sposób połączyć oplot z kranikiem i masz reduktor osadów, to możesz naciągnąć oplot na reduktor, zabezpieczyć kawałkiem drutu a drugi koniec też zawiązać drutem i wtedy możesz śmiało filtrować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] a fermentory kupuj kompletne tzn z kranikiem i rurką fermentacyjną.[...]

Też tak myślałem na początku, ale szybko zmieniłem zdanie. Rurki ferm. w ogóle nie są potrzebne, a wiadro z kranikiem jak dla mnie wystarczy jedno - do filtracji brzeczki i do rozlewania piwa do butelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.