Skocz do zawartości

Kapslownica pneumatyczna


ASadam

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Przepraszam wszystkich za zamieszanie, ale w głowie mi  się nie mieściło, że ja leń, tak ciężko pracuję kapslując piwo   Yhh, dla wszystkich, którzy nie ulegli moim jakże (teraz się okazuje) kiepskim sugestiom.

 

 

Spoko, jako jedyny przynajmniej starałeś się pomóc i w jakikolwiek sposób sprawdzić.

Mi tak się wydawało, że poprzedni sposób jest błędny ale sam zgłupiałem i nie potrafiłem tego wyjaśnić jak to zrobił rot.

 

po uśrednieniu uzyskałem wynik na poziomie 80kg

 

 

W takim razie muszę zweryfikować plany i niestety konieczna będzie inwestycja w nowy siłownik z naciskiem co najmniej 100kg.

A miało być tak pięknie   :eusathink:  

 

 

Aż sam pokusiłem się o eksperyment i jedynie co mogę, to częściowo potwierdzić wynik Dr2 (częściowo, bo eksperyment nie do końca mi się udał)   :)

 

Użyłem kapslownicy młotkowej. Położyłem butelkę na wadze, wytarowałem więc waga nie uwzględniała butelki. Nałożyłem kapselek i zacząłem powoli napierać na butelkę kapslownicą. Nie jestem zbyt ciężkim człowiekiem, więc ostatecznie napierałem prawie całą wagą mojego ciała. Doszedłem do 60 kg na wadze i już niestety moje zasoby "ciężkości" sie skończyły, ale kapselek ani drgnął :D  Wychodzi na to, że ten nacisk 100 kg to rzeczywiście minimum.

 

 szybowiak

Wydaje mi się że najważniejszy jest moment początkowy(szybkość i siła).wydaje mi się że 10 kilogramów powinna wystarczyć.Jako przykład podam pokazy holowania samochodu przez samochód.Liną holowniczą  w tym wypadku jest normalny spinacz biurowy.Chodzi o to,aby w czasie holowania spinacz się nie wyprostował.I to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt pospawany, złożony tylko na próbę i przetestowany.

Na zdjęciu zakapslowana butelka.

Jutro będzie pomalowany a pod koniec tygodnia próba generalna na całej warce - 100 butelek.

 

Możesz powiedzieć jakie są koszty materiałów (siłownik, zawór, kompresor itd.) oraz wrzucić zdjęcia kompresora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możesz powiedzieć jakie są koszty materiałów (siłownik, zawór, kompresor itd.) oraz wrzucić zdjęcia kompresora?

Tak. Jak już będzie skończona to podam.

 

 

Asadam - dałbym podkładkę z cienkiej gumy pod butelki.

Oczywiście, że będzie. Najpierw jednak malowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Możesz powiedzieć jakie są koszty materiałów (siłownik, zawór, kompresor itd.) oraz wrzucić zdjęcia kompresora?

Tak. Jak już będzie skończona to podam.

 

 

Asadam - dałbym podkładkę z cienkiej gumy pod butelki.

Oczywiście, że będzie. Najpierw jednak malowanie. 

 

 

Jak skończysz to wrzuć filmik jak to wszystko działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat taki miałem i taki wykorzystałem.

Wiele zależy od twardości kapsli oraz od głowicy.

Ja mam głowice z Grifo HD, nową. Myślę, że trzeba ją będzie delikatnie podszlifować a raczej wypolerować "na błysk" i przesmarować. Będzie mniejszy opór i myślę że nawet przy 5 barach da radę. Jak pisałem, jedna z kapslownic stołowych jaką miałem do testów, zmierzony nacisk miała tylko ok. 100kg. a i tak kapslowała. Co prawda nie najlepiej ale zawsze...

Będę testował kapslownicę w tym tygodniu podczas rozlewu. Nie chce mi się marnować na pusto kapsli.

Zrobię jak napisałem i podzielę się wnioskami.

Jeszcze konstruuję kompresor, bo ten co mam kończy żywot, to po pierwsze a po drugie hałas jaki generuje nie jest możliwy do wytrzymania w tym samym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko to działa, tylko... jaki jest w tym zysk czasu/pracy? Grifo HD nie wymaga użycia siły, czasu wymaga tyle samo (wstaw butelkę, nałóż kapsel, zakręć rączką). Dla wersji na jedną butelkę trochę sztuka dla sztuki moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne zdanie    :P

Dzisiaj kapslowałem całą warkę. Rewelacja! :D

Jedną ręką nalewam a drugą jednocześnie kapsluję i wstawiam do tej samej skrzynki. Ogranicza mnie tylko czas napełnienia butelki, poza tym bez żadnego wysiłku, na siedząco, bez marnowania czasu, po prostu bajka. Niestety byłem sam i nie mogłem nagrać filmiku. Ale jeszcze się ktoś trafi i będzie pełna relacja.

Grifo HD też mam i mam porównanie, jednak kapslowanie jedną ręką nie idzie     :naughty:

Skoro można coś usprawnić, poprawić to czemu tego nie zrobić?

Edytowane przez ASadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba :)  Działa rewelacyjnie! Jedna sekunda, pyk w guziczek i butelka zakapslowana. Ja wiem jakie to fajne uczucie jak się coś takiego samemu zrobi, bo też lubię konstruować różne rzeczy. I nie ważne, że użyteczność takiej kapslownicy pneumatycznej niewiele różni się od zwykłej stołowej, ale za to jaka frajda i satysfakcja z samej budowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapslując bączki trzeba stosować podkładkę dystansową, czy wystarczy dobrać odpowiedni skok roboczy siłownika?.

 

Dla bączków trzeba by jakąś podkładkę pod butelkę zastosować. Cienkie 0,33 idą normalnie bez problemu.

 

Teraz czekamy na produkcję seryjną.

 

Jak ktoś będzie zainteresowany to rozważę propozycję   ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.