Skocz do zawartości

Kapslownica pneumatyczna


ASadam

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rozumiem duży zbiornik jest konieczny? Przy zastosowaniu zwykłej sprężarki ze zbiornikiem do 10litrów zakapslujemy 2-3 butelki i trzeba czekać na napełnienie zbiornika?

 

Szkoda trochę, bo o ile sama konstrukcja kapslownicy jest prosta, włącznik i siłownik są tanie (zwłaszcza u chińczyków), to jakoś ten zbiornik i ewentualnie budowa własnej sprężarki mnie trochę przerażają i to już za dużo dłubania :(.

pierwszy lepszy złom i mas zbiornik- z ciężarówki, z hydroforu itp. za parę złotych. Kompresor z lodówki w skupie masz za ok 100 zł. Węże i opaski to też parę złoty. Nie idź w klasyczne kompresory bo są głośne, a taki z lodówki nawet oponę ci napompuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No ten twój jest fajniejszy. Dużo mniej obsługowy. Przy takiej pracy liczy się każdy ruch ręki. U ciebie jest fajny przycisk, a u mnie wajcha. Gratuluję. I sam widzisz jak niektórzy tu zniechęcają do takich ułatwień, a jaka to jest wielka wygoda choćby przy dwóch skrzynkach.

Edytowane przez hajclander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne urządzenie ! W przypływie energii muszę sobie takie wykombinować :good:

 

Na allegro są zawory nożne, mogą też fajnie podpasować do całej koncepcji :) 

http://allegro.pl/zawor-nozny-powietrza-pneumatyczny-pedal-wlacznik-i6338411690.html

Edytowane przez chemiczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia.

Jeszcze uwaga, jak będziesz stosował tłumiki hałasu, to nie takie płaskie

 

post-10012-0-70264000-1484648845_thumb.jpg

 

tylko z wystającym elementem, raczej takie:

post-10012-0-83406000-1484648873_thumb.jpg

 

bo przy szaleńczym kapslowaniu w zimnie zamarzają od rozprężających się gazów    :naughty:

Edytowane przez ASadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema siema,

moja kapslownica już ukończona. Konstrukcja dużo bardziej uproszczona niż u kolegi Asadam, ale bardzo solidna.

 

Całość stalowej konstrukcji jest przykręcona do płyty meblowej tak żeby stabilność była dużo większa. Nie robiłem ogranicznika tylko okrąg z gumy w którym trzeba stawiać butelki. Niezaleznie od rodzaju butelek (na filmie 4 różne butelki) nic nie trzeba przestawiać czy regulować.

 

Duża wygoda takie urządzenie, może przy 4 butelkach nie widać, ale znacznie to przyspiesza kapslowanie 100butelek. Moja kapslownica będzie raczej na sprzedaż, bo w trakcie konstruowania uzyskałem dużą ilość kegów, butlę,reduktor i butelkowanie ograniczę do 10 butelek z 50 litrów warki.

 

Poniżej kilka zdjęć i film.

 

https://youtu.be/Xf54x20qBqU

 

P.S.

Ja steruję zaworem nożnym, polecam.

post-5942-0-09403300-1485700619_thumb.jpg

post-5942-0-68570900-1485700645_thumb.jpg

post-5942-0-76276000-1485700671_thumb.jpg

post-5942-0-80607200-1485700709_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Chciałbym zaprezentować własną konstrukcję. Mam siłownik 50x100. kapslownica działa przy ciśnieniu 6-8 atm. 

Przycisk połączony jest z siłownikiem przewodami 4mm. z kompresora do siłownika leci przewód 6mm o długości ok 10m.

Ogólnie super sprawa polecam wszystkim, dużo czasu można zaoszczędzić na kapslowaniu, a kapslownicę można zrobić taniej niż kupić porządną kapslownicę stołową. 

 

 

Pozdrawiam Łukasz.

post-13315-0-68799000-1491156239_thumb.jpg

post-13315-0-85755900-1491156250_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Kolejna kapslownica stała się faktem.

Tym razem wersja premium, więc siłownik 63x100 i całość wykonana z kwasówki   :D

Całość bardziej kompaktowa i inny zawór. Zobaczymy jak się sprawdzi w boju.

 

 

post-10012-0-73447200-1498664314_thumb.jpg

post-10012-0-68013000-1498664400_thumb.jpg

post-10012-0-60841900-1498664414_thumb.jpg

post-10012-0-94294300-1498664424_thumb.jpg

post-10012-0-02183800-1498664428_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Hah, wiem, bardzo odgrzewam kotlet, ale w 2015stym robiłem jako pracę magisterską projekt automatycznej kapslownicy opartej o silnik elektryczny. Pomiary siły potrzebnej do zakapslowania wychodziły na poziomie 1275N, czyli około 130kg (też mnie to zdziwiło). Gdyby ktoś miał znowu pytania odnośnie takiego urządzenia to zapraszam.
A tak wyglądał koncepcyjny model:
 

 

Kapslownica.png

Edytowane przez Thomash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.11.2021 o 20:23, Robert87 napisał:

130kg???? Jak wygląda pionowa część przekładni?

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka
 

Tak, 130kg. Sam się zdziwiłem juz na samym początku projektu i stało się to faktyczyn problemem konstrukcyjnym już na początku.
W pionowej wieży jest przekładnia pasowa z wózkiem od którego zamocowana jest głowica kapslująca. Był to projekt magisterski, a nie do wdrożenia do produkcji, więc było to bez patrzenia na koszta czy większy rozsądek ;)
Zastanawiam się od jakiegoś czasu czy sensownym byłoby oferowanie takiej kapslownicy (oczywiście ulepszonej), którą trzeba tylko podłączyć do prądu, dla piwowarów domowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Thomash napisał:

Tak, 130kg. Sam się zdziwiłem juz na samym początku projektu i stało się to faktyczyn problemem konstrukcyjnym już na początku.
W pionowej wieży jest przekładnia pasowa z wózkiem od którego zamocowana jest głowica kapslująca. Był to projekt magisterski, a nie do wdrożenia do produkcji, więc było to bez patrzenia na koszta czy większy rozsądek ;)
Zastanawiam się od jakiegoś czasu czy sensownym byłoby oferowanie takiej kapslownicy (oczywiście ulepszonej), którą trzeba tylko podłączyć do prądu, dla piwowarów domowych ?

Mocne ramię, silównik pneumatyczny, kompresor i bedziesz Pan zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, anteks napisał:

Mocne ramię, silównik pneumatyczny, kompresor i bedziesz Pan zadowolony

Nie każdy piwowar ma w domu kompresor, ale każdy ma domu prąd ;) A poza tym kompresor w domu ma pewne wady i nie zastosujesz go np: w mieszkaniu w bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Thomash napisał:

Nie każdy piwowar ma w domu kompresor, ale każdy ma domu prąd ;) A poza tym kompresor w domu ma pewne wady i nie zastosujesz go np: w mieszkaniu w bloku.

Jak ktos warzy w bloku to kapsluje raczej ręczną ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.