Skocz do zawartości

Dałem za mało cukru do refermentacji! POMOCY!


CraftMat

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko leci: Co mogę zrobić, jeśli dałem o wiele za mało cukru do refermentacji. Przedwczoraj piwo było butelkowane. Mam takie otwierane/zamykane butelki jak od Grolscha, czy mogę po prostu otworzyć i dosypać cukru? Coś to da? Proszę o jak najszybsze odpowiedzi.

 

3,2,1....Możecie już się śmiać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3...2...1... HAHAHAHAHAHA :D Poprawiłeś mi humor na dwie i pół dekady :D 

Najlepiej będzie jak niedofermentowałeś piwo i Ci się nagazuję tak jakbyś chciał :) Napisz jaki styl robiłeś, ile dodałeś środka i w jakiej formie do refermentacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem tylko 1 g

Na całą warkę? :) Jak na butelkę (do) TO trafiłeś w najniższe widełki stylu ale. Z moich obliczeń wynika, że v/v będziesz miał około 1,4.  

Edytowane przez Pindin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamknięcie patentowe (grolsz) to możesz dodać, nic nie powinno się stać. Jak nie masz takiego zamknięcia to też możesz dodać, tylko więcej roboty :) 

Albo nie! nie dodawaj cukru już, wypij takie jakie masz. Cukier szkodzi zdrowiu, jak to się mówi - biała śmierć. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Okazalo się, że wsio jest OK. Jakbyście wiedzieli co odwaliłem to dopiero byłby powód do śmiechu :P ale nie ma tak dobrze. Dosypałem teraz za dużo cukru. Wiem, ze granat murowany ale co z nim zrobić. Wytrzyma do piątku? Ale baran ze mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dobra. Okazalo się, że wsio jest OK. Jakbyście wiedzieli co odwaliłem to dopiero byłby powód do śmiechu ale nie ma tak dobrze. Dosypałem teraz za dużo cukru. Wiem, ze granat murowany ale co z nim zrobić. Wytrzyma do piątku? Ale baran ze mnie

 

Tak to jest jak się butelkuje po spożyciu :) Ojoj co tu się dzieje! Po tygodniu chcesz spijać DIPA 19 blg? Poza tym jak wiesz, że będą granaty to po co dałeś tyle środka do refermentacji? Wiesz, że wybuch czegoś takiego w twarz grozi kalectwem?

 

PS. Spowiadaj się co zrobiłeś :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że na miarce jak jest napisane 0.5 to znaczy, że pół grama. A to znaczy, że do butelek 0.5 litra :P tak poza tym to jestem chyba inteligentny :) Tak, chcę po tygodniu wypić to piwko bo lepiej wypić po tygodniu niż miałoby wywalić ;) Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślałem, że na miarce jak jest napisane 0.5 to znaczy, że pół grama. A to znaczy, że do butelek 0.5 litra tak poza tym to jestem chyba inteligentny Tak, chcę po tygodniu wypić to piwko bo lepiej wypić po tygodniu niż miałoby wywalić Dobrze myślę?

 

Masz IQ chyba 120 IBU. Przełóż te piwa do chłodnego miejsca i spij w piątek. Mam nadzieję, że to przeżyjesz. Poza tym smacznego :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile finalnie tego cukru się znalazło w każdej butelce?

Ja się nie znam na obsłudze granatów ale nie wygląda to dobrze, bałbym się, że w piątek będą huki jak pod Kurskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.