Skocz do zawartości

Komes RIS - medalista


Rekomendowane odpowiedzi

Z niejakim zdziwieniem dowiedziałem się z filmiku Tomka Kopyry, że jednym z laureatów Konkursu Piw Rzemieślniczych 2016 w Poznaniu został Komes RIS z Fortuny. Jak to jest, że vlogerzy jadą po tym piwie dość ostro, a sędziowie przyznają mu medal? Kto nie ma racji? Osobiście jeszcze tego piwa nie próbowałem, więc nie mogę się odnieść. Jednak pewne rozdwojenie jaźni pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakie piwa były zgłoszone do konkursu. Nie wiem jak to wyglądało, ale przeglądając wyniki w żadnej z kategorii nie znalazłem ani jednego piwa z takich browarów jak Pracownia, Podziemie czy Artezan. Tak że ten.

Edytowane przez adamsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RISa z Komesa jeszcze nie piłem, ale swego czasu komesy podwójne, potrójne i ten al'a quadrupel były spoko. Na pewno stosunek jakość cena wypadał rozsądnie. Coś w tym jest, że Komes nie kupuje blogerów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sędziowałem tą kategorię na KPR. Był to bardzo przyzwoity RIS, któremu niewiele można było zarzucić. Wersji butelkowej niestety nie próbowałem więc nie mam porównania. Choć tak jak ktoś wyżej pisał, nie wiadomo jakby to wyglądało, gdyby udział wzięło kilka topowych browarów, których nie było. Mimo wszystko - jeśli piwa były słabe, to medali się nie przyznawało, lub na przykład przyznawało tylko jeden. Piwo, które nam polano na medal jak najbardziej zasługiwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Degustowałem wczoraj tego RISa. Prawie go wylałem jak się ogrzał... Aldehyd na maxa. Aromat to przeplatanka farby z palonością i czekoladą. W smaku ta farba ustępuje smakom RISowym, ale to nie jest to. Czuć też mocno alkohol. Może dlatego, że był świeży. Dla porównania miałem Hard rocks z Pracowni. I między tymi piwami przepaść. 

Edytowane przez Pindin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam powyższą opinię. Ohyda.  Jeżeli to ma tak wyglądać - do konkursu jest dawane inne piwo, a w sklepach jest coś innego, to zastanawiam się nad sensem takich konkursów. Uważam, że oceniane powinno być takie piwo, jakie trafia do powszechnej sprzedaży. 

Oczywiście jest też druga możliwość - sędziowie. Chociaż oni są przecież nieomylni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam powyższą opinię. Ohyda.  Jeżeli to ma tak wyglądać - do konkursu jest dawane inne piwo, a w sklepach jest coś innego, to zastanawiam się nad sensem takich konkursów. Uważam, że oceniane powinno być takie piwo, jakie trafia do powszechnej sprzedaży. 

Oczywiście jest też druga możliwość - sędziowie. Chociaż oni są przecież nieomylni ;)

Nieomylni nie są, ale to, że żaden z czterech nie wyczuł "aldehydu na maxa" jest jednak mocno wątpliwe. Co do pierwszej części to w zupełności się zgadzam, no ale cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo piwu nie równe. Szczerze - taką farbą było czuć, że na pół pokoju "pachniało", aromat odrzucał - i to nie tylko ja to wyczułem. Tym bardziej, że jestem "fiszem" w ocenianiu piw i od razu poznałem co nie tak. Nie to że hejtuje itp, ale na prawdę najgorszy imperialny stout jaki piłem. Zastanawia mnie, czy faktycznie piwa butelkowane leżakowały pół roku.. W piwach Komes zdarzają się gorsze partie - czy to "poczwórnych", czy porterów.. Piłem kilka razy te piwa, jedne świeże, jedne leżakowane u mnie w dobrych warunkach i różnica była duża między partiami. 

Edytowane przez Pindin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sędziowałem tą kategorię na KPR. Był to bardzo przyzwoity RIS, któremu niewiele można było zarzucić. Wersji butelkowej niestety nie próbowałem więc nie mam porównania. Choć tak jak ktoś wyżej pisał, nie wiadomo jakby to wyglądało, gdyby udział wzięło kilka topowych browarów, których nie było. Mimo wszystko - jeśli piwa były słabe, to medali się nie przyznawało, lub na przykład przyznawało tylko jeden. Piwo, które nam polano na medal jak najbardziej zasługiwało.

A jaka tam miała być wersja jak nie butelkowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sędziowałem tą kategorię na KPR. Był to bardzo przyzwoity RIS, któremu niewiele można było zarzucić. Wersji butelkowej niestety nie próbowałem więc nie mam porównania. Choć tak jak ktoś wyżej pisał, nie wiadomo jakby to wyglądało, gdyby udział wzięło kilka topowych browarów, których nie było. Mimo wszystko - jeśli piwa były słabe, to medali się nie przyznawało, lub na przykład przyznawało tylko jeden. Piwo, które nam polano na medal jak najbardziej zasługiwało.

A jaka tam miała być wersja jak nie butelkowa?

 

Wersji sklepowej - to miałem na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ale jak roczne, skoro premiera była na jesieni?  :eusathink:

 

Ja odstawiłem kilka butelek do piwniczki i czekają na lepsze czasy, ale niezależnie od tego miałem szczęście, bo trafiłem chyba na tę samą partię która poszła na konkurs: kupowałem w Poznaniu i w Miłosławiu i był zadziwiająco dobry za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.