Skocz do zawartości

Wędzone ALE


kamilg20

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Was o ocenę i poprawki do receptury. Chcę otrzymać ciemnobursztynowy - miedziany kolor, lekko karmelowe, dość pełne i przede wszystkim wędzone z niezbyt wysoką goryczką. Chciałbym też podrasować piwo chmielem amerykańskim. Warka na 20l:

 

Post edytowany po uwarzeniu piwa:

2,5 kg jęczmienny steinbach wędzony bukiem

1 kg monachijski jasny

1 kg żytni

0,35 kg caramunich II

100g łuski ryżowej (lepsza filtracja)

 

Zacieranie 30' w 64°C, 40' w 72°C

 

Chmielenie

60' Challenger do poziomu 30 IBU (nie pamiętam ilości chmielu) - głupota, mogłem użyć tańszego chmielu, np. Marynki

 

Drożdże US-05

 

Po tygodniu cichej połowę w butelki, do pozostałej części (11l) wsypałem 35g Simcoe na 4 dni.

Edytowane przez kamilg20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem niedawno coś podobnego do tego co chcesz osiągnąć sądząc po opisie.

Z efektu jestem zadowolony, teraz jedynie z Biscuit'a bym zrezygnował.

 

  • Monachijski Bestmaltz 2 kg
  • Steinbach wędzony bukiem 2 kg
  • Biscuit 0,5 kg
  • Caramunich typ I 160g 
  • Suska sechlońska 150g

66/67 st. 60 min

  • Marynka 20g 60 min
  • Marynka 30g 10 min
Edytowane przez XXXM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak tej recepturze dał szansę. Kiedyś zrobiłem coś a'la grodziskie na US-05 tylko 10BLG i SH na Simcoe uwzględniając chmielenie na cichą. Świetnie się to piło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś już 13 warek więc zakładam że wiesz co i jak z ameryką i wędzonką.  Jeżeli przerobiłeś powyższe piwerka to naturalnym procesem jest kolejny krok czyli kombinowanie i połączenie tych smaków. Jeżeli jednak do tej pory nie robiłeś np. wędzonego piwa, a jak rozumiem smakują ci takie piwunia to lepiej zastosować się do powyższych rad i najpierw uwędzić browarka bez aromatów cytrusów, grejpfruta, mandarynki, limonki, cytryny, białych owoców, liczi, mango, nafty, winogrona, itp a skupić się wędzonce. Ze swojej strony dopiszę, że bardzo lubię czystą wędzonkę oraz smakuje mi wędzonka w piwach ciemnych typu stout, porter czy brown ale, jednocześnie próbowałem  komercyjnych przykładów połączenia ameryki i wędzenia i średnio mi to smakowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś już 13 warek więc zakładam że wiesz co i jak z ameryką i wędzonką. Jeżeli przerobiłeś powyższe piwerka to naturalnym procesem jest kolejny krok czyli kombinowanie i połączenie tych smaków. Jeżeli jednak do tej pory nie robiłeś np. wędzonego piwa, a jak rozumiem smakują ci takie piwunia to lepiej zastosować się do powyższych rad i najpierw uwędzić browarka bez aromatów cytrusów, grejpfruta, mandarynki, limonki, cytryny, białych owoców, liczi, mango, nafty, winogrona, itp a skupić się wędzonce. Ze swojej strony dopiszę, że bardzo lubię czystą wędzonkę oraz smakuje mi wędzonka w piwach ciemnych typu stout, porter czy brown ale, jednocześnie próbowałem komercyjnych przykładów połączenia ameryki i wędzenia i średnio mi to smakowało :)

Robiłem głównie amerykę. Raz popełniłem wędzone zbliżone stylowo do Grodzisza. Zarówno nowofalowe chmiele jak i wędzoność przypadły mi do gustu dlatego zainteresowało mnie połączenie tych smaków tak jak piszesz. Nie mam w tym doświadczenia dlatego pytam i z tego co czytam jedna osoba jest za, reszta raczej przeciw. Oczywiście cenię sobie rady, że lepiej nie ryzykować, a z drugiej strony niekonwencjonalne podejście trochę mnie kręci :) Może podzielę warkę na pół i rozleję pierwszą część, a drugą dochmielę np. Simcoe tak jak kolega wyżej pisał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie warzyłem piwa wędzonego z ameryką, ale piłem Grodziskie chmielone citrą i smakowało mi ono bardzo. Moim zdaniem jest to dobre połączenie, ale trudne może być jego zbalansowanie, żeby wędzoność nie gryzła się z aromatem chmielu. Uwarz i opisz jaki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie. Dziękuję za rady. Słody zamówione tak jak w recepturze, wędzony Steinbach tak jak Krzysiek pisał, chmiele: Challenger i Simcoe. Ten drugi dam do połowy warki na cichą i porównam. Dam znać w grudniu co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nigdy nie warzyłem piwa wędzonego z ameryką, ale piłem Grodziskie chmielone citrą i smakowało mi ono bardzo. Moim zdaniem jest to dobre połączenie, ale trudne może być jego zbalansowanie, żeby wędzoność nie gryzła się z aromatem chmielu. Uwarz i opisz jaki efekt.

Zdaję relacje. Piwo zrobiłem dokładnie tak, jak w pierwszym moim poście, który edytowałem. Pierwsza część bez Simcoe wyszła super. Piwo jest dość treściwe pomimo 13 blg, zapewne od żytniego i karmelowego. Ten karmel to właściwie jest słabo wyczuwalny, ale pełnia jest bardzo dobra i wcale nie męczy - jest w sam raz. Wędzoność super. Wyraźna szynka w aromacie i w smaku. Jest bardzo pijalne i moim zdaniem zbalansowane poza mocno zaznaczoną wędzonką, ale to akurat lubię. Piwo z Simcoe wyszło gorzej. Dziwny aromat, po prostu złe połączenie. Ciężko się pije. Nie polecam ameryki przynajmniej do buku. Także koledzy mieli rację - nie warto łączyć ameryki i wędzonki. Podsumowując, polecam każdemu recepturę bez opcji chmielenia na zimno. Piwo najpewniej szybko zniknie.

Edytowane przez kamilg20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem amerykańskie chmiele niezbyt dobrze się komponują z wędzonką, ale oczywiście każdemu wolno spróbować. Słód wędzony oczywiście Steinbach bo Weyermanna nie poczujesz.

 

 

Moim zdaniem, bardzo dobrze wedzonka komponuje sie z ameryką. Wędzony to tylko Bestmalz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem amerykańskie chmiele niezbyt dobrze się komponują z wędzonką, ale oczywiście każdemu wolno spróbować. Słód wędzony oczywiście Steinbach bo Weyermanna nie poczujesz.

 

 

Moim zdaniem, bardzo dobrze wedzonka komponuje sie z ameryką. Wędzony to tylko Bestmalz. :)

 

Bestzmalza jeszcze nie testowałem, ale Steinbach uważam za dobry wybór. Weyermann się z nim nie równa.

W moim piwie buk i simcoe zdecydowanie nie pasuje. Być może należy inaczej dobrać proporcje lub po prostu użyć innego chmielu.

Edytowane przez kamilg20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W moim piwie buk i simcoe zdecydowanie nie pasuje. Być może należy inaczej dobrać proporcje lub po prostu użyć innego chmielu.

 

 

American Grodzisz czyli Lazy Barry, to właśnie Simcoe i wędzonka, hit mijającego roku. Pierwszym piwem, które odniosło sukces była żytnia, wędzona AIPA.  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje piwo jest zdecydowanie cięższe i bardziej słodowe od grodzisza, także może w tym problem... Poza tym Lazy Barry to głównie słód wędzony dębem, a buku jest tam mniej jak wywnioskowałem z opisu piwa. Ale jeszcze wszystko przede mną. Może kiedyś podobnego grodzisza na simcoe uwarzę skoro polecasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.