Skocz do zawartości

Kegi Pepsi, rozlew i kegerator - moje boje...


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

Skybert, właśnie chcę kupić taki kran jak trzeba, a pytania zadaję, bo chcę zrozumieć zasadę działania rzeczy, której nie mam w ręce więc nie mogę się do niej fizycznie dobrać i rozgryźć po swojemu. Zadaję je tutaj, bo liczę, że są tu osoby doświadczone w tej "dziedzinie". I dziękuję ci za wyjaśnienie - jest na tyle dokładne, że już załapałem o co biega. :smilies:

 

Wątek reduktora przenoszę do odpowiedniego tematu, żeby jednak nie śmiecić w kegach, bo jeszcze piwko skwaśnieje i nie będzie smakowało.... :okey:

http://www.piwo.org/forum/viewtopic.php?pid=85014#p85014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Europie kontynentalnej mamy to szczęście że większość sprzedawanych kranów ma ten zaworek kompensacyjny. Amerykańskie czy angielskie ale można by rozlewać bez niego i tam (szczególnie za oceanem) krany bez tej regulacji są popularne.

 

Mogę Ci polecić producenta kranów firmę Celli - krany tej firmy używane są chyba w większości pub'ach w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci polecić producenta kranów firmę Celli - krany tej firmy używane są chyba w większości pub'ach w Polsce.

Pytałem o niego w IBC - na początek chyba poszukam czegoś tańszego (za chromowanego Celli z kompensatorem chcą 120 zł). No chyba, że gdzieś trafię używkę w dobrym stanie, wtedy nawet złotym nie pogardzę... :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wasze rozwiązania i bardzo mi się spodobały ale nasuwa mi się pytanie czy taki zestaw a w szczególności kran jak na zdjęciu nadaje się do naszego zastosowania?? I czy cena 300zł za komplet nie jest za wysoka?

Edytowane przez stxc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy reduktor używany i nowy kran to po 50zł, złączki też. Do tego potrzebujesz jeszcze kega z 80zł, ale jak to wszystko pokupujesz najtaniej i doliczysz koszty przesyłki to masz za jednym kliknięciem.

Do W/w zestawu potrzebujesz jeszcze butli z gazem i piwa w kegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Darko polecam chłodziarkę Amica AC 1102 ZP.

Rysmis, orientujesz się jaki jest zakres regulacji nóżek?

W karcie kat. podają wys. ~86 cm ja potrzebuję 83,5.

 

Ta chłodziarka ma nieregulowalną wysokość.

Edytowane przez wbl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
sypię do kega 20-50g jest idealnie

Dobijasz co2 z butli dla uszczelnienia włazu?

Jeśli tak to jakim ciśnieniem?

 

Przy okazji część z nas ma w domu doskonałe narzędzie do zaciskania opasek na wężach CO2 - nazywa się imadło, przy długości wajchy ok. 15-20 cm zaciśnięcie opaski z obu stron to czas ok. 1 min.

Kombinerki czy obcęgi to chyba są dla korzystających z siłowni ;), natomiast imadło jak najbardziej polecam, koszt kilkadziesiąt złotych a wartość użytkowa dużo większa niż specjalnych zaciskarek.

 

Z wężami piwnymi jeszcze nie próbowałem, na razie jestem na etapie napełniania kegów - opróżnianie przyjdzie później ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sypię do kega 20-50g jest idealnie

Dobijasz co2 z butli dla uszczelnienia włazu?

Jeśli tak to jakim ciśnieniem?

 

Przy okazji część z nas ma w domu doskonałe narzędzie do zaciskania opasek na wężach CO2 - nazywa się imadło' date=' przy długości wajchy ok. 15-20 cm zaciśnięcie opaski z obu stron to czas ok. 1 min.

Kombinerki czy obcęgi to chyba są dla korzystających z siłowni ;), natomiast imadło jak najbardziej polecam, koszt kilkadziesiąt złotych a wartość użytkowa dużo większa niż specjalnych zaciskarek.

 

Z wężami piwnymi jeszcze nie próbowałem, na razie jestem na etapie napełniania kegów - opróżnianie przyjdzie później ;)[/quote']

Ja dobijam 3-3,5bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od dawna dysponuję takim reduktorem, który kupiłem do akwarium. Czy nadaje się on do nagazowywania i wyszynku z corneliusa?

 

Znalazłem taki i taki z zegarami na wyjściu. Myślę, że bardziej się nadają.

 

Wyszukałem też taki nalewak w dobrej cenie, ale nie wiem, po co są te trzy rurki na wejściu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba reduktory z aukcji są ok. Ten co masz pokazuje tylko ciśnienie w butli (czyli możesz sprawdzać ile gazu zostało), ale nie będziesz miał podglądu na ciśnienie po redukcji- a to jest najważniejsze. Zobacz, czy w reduktorze nie ma zaślepionego miejsca na dodatkowy manometr. Jeżeli nie, to musisz kupić nowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak' date=' przez rurki idzie woda ze schładzarki.[/quote']

To bajer, czy rzecz przydatna?

Co powiecie na temat tych reduktorów?

w zasadzie nie wiem, słyszałem tylko o czymś takim.

Niby fajnie jak te ok 40 cm rurki w kolumnie też masz schłodzone, bo lejesz od razu zimne i pewnie mniej się pieni. Ale nie wiem czy do domowego serwowania szukałbym specjalnie takiego bajeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba reduktory z aukcji są ok. Ten co masz pokazuje tylko ciśnienie w butli (czyli możesz sprawdzać ile gazu zostało), ale nie będziesz miał podglądu na ciśnienie po redukcji- a to jest najważniejsze. Zobacz, czy w reduktorze nie ma zaślepionego miejsca na dodatkowy manometr. Jeżeli nie, to musisz kupić nowy....

Zaślepionego nie ma, ale już udało się wykręcić aerometr i kombinuję jaki tam jest gwint, żeby wstawić trójnik z manometrem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie czy taka butla i reduktor będą nadawać się do wyszynku piwa przy kegu 19l po pepsi?

 

http://allegro.pl/mini-kompletny-zestaw-co2-butla-1-5kg-i1664044088.html

Butla za mała, lepiej kupić 6kg. Reduktor OK. Zestaw przeznaczony do akwarystyki, cena z kosmosu. Jak chcesz to pomogę Ci skompletować, pisz na PV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.