Skocz do zawartości

Kegi Pepsi, rozlew i kegerator - moje boje...


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączę się pod wątek.

Mam problem z nieszczelnym włazem w kegu. Wczoraj rozlałem do kega Koelscha i stwierdziłem, że pokrywa jest trochę nieszczelna - po jakimś czasie słychać świszczenie ulatniającego się powietrza i trochę piany. Ta duża uszczelka jest w porządku, nie widać mechanicznych uszkodzeń włazu. Czy trzeba jakoś specjalnie dogiąć te "uszy", którymi zamyka się pokrywę ? Czy to się zasklepi po jakimś czasie ? A może keg do wyrzucenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod wątek.

Mam problem z nieszczelnym włazem w kegu. Wczoraj rozlałem do kega Koelscha i stwierdziłem, że pokrywa jest trochę nieszczelna - po jakimś czasie słychać świszczenie ulatniającego się powietrza i trochę piany. Ta duża uszczelka jest w porządku, nie widać mechanicznych uszkodzeń włazu. Czy trzeba jakoś specjalnie dogiąć te "uszy", którymi zamyka się pokrywę ? Czy to się zasklepi po jakimś czasie ? A może keg do wyrzucenia ?

A wazelinka była? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może trzeba po prostu ciśnieniem o dobić ?

Napełnij pusty keg co2 do 6-8 amt może się ułoży ...

Broń Was Panie Boże przed nabijaniem kega do 8 atmosfer! :o

Jak zawór bezpieczeństwa nie zadziała, grozi to wielkim BUM!

5 atm to max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może trzeba po prostu ciśnieniem o dobić ?

Napełnij pusty keg co2 do 6-8 amt może się ułoży ...

Broń Was Panie Boże przed nabijaniem kega do 8 atmosfer! :o

Jak zawór bezpieczeństwa nie zadziała' date=' grozi to wielkim BUM!

5 atm to max.[/quote']

A jest jakaś różnica w napełnianiu pełnego i pustego ? Bo jeśli nie ma to o ile mój reduktor jest sprawny, do takiej wartości nabiłem kega...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy keg jest pusty czy pełny.

 

Z tego co znalazłem w Internecie zawór bezpieczeństwa powinien zadziałać przy ok. 100 PSI czyli 6.9 bara. Ale z tego co pamiętam na moich kegach jest wybite właśnie coś koło max 5 atm. Jeszcze to sprawdzę bo różnica jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twój browar.pl pojawił się manometr do kegów. Czy takie cudo pomogło by co nie co rozwiązać problem nagazowania? Chodzi mi o czy jeśli dane piwo ma mieć wg stylu np. Belgijskie Pale Ale 1.9-2.5 to można to sprawdzić ile jest nagazowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ważna jest też temperatura piwa (w stanie równowagi). Zawartość CO2 w piwie zależy od ciśnienia i temperatury. Tabele znajdziesz w sieci.

Manometr fajny, ale drogi i w dodatku wyskalowany w jakiejś kosmicznej jednostce :beer:. Można coś takiego zrobić samemu, z resztą ktoś o tym pisał na browar.biz.

Edytowane przez darko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o czy jeśli dane piwo ma mieć wg stylu np. Belgijskie Pale Ale 1.9-2.5 to można to sprawdzić ile jest nagazowane?

Bez sensu, gazować trzeba na smak, jak masz piwo w kegu to żaden problem - próbujesz codziennie i jak nagazowanie jest OK, odłączasz butlę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może trzeba po prostu ciśnieniem o dobić ?

Napełnij pusty keg co2 do 6-8 amt może się ułoży ...

Broń Was Panie Boże przed nabijaniem kega do 8 atmosfer! :o

Jak zawór bezpieczeństwa nie zadziała' date=' grozi to wielkim BUM!

5 atm to max.[/quote']

Sprawdziłem i potwierdzam,

maksymalne ciśnienie wybite na moich kegach produkcji włoskiej (a chyba w europie tylko takie mamy) to 4,9 bara.

Jeszcze raz uczulam aby nie przesadzać z tym ciśnieniem.

Belzebub jeśli masz włoskie kegi i zapodawałeś 7-8 atm to masz zepsuty zaworek bezpieczeństwa i dużo szczęścia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może trzeba po prostu ciśnieniem o dobić ?

Napełnij pusty keg co2 do 6-8 amt może się ułoży ...

Broń Was Panie Boże przed nabijaniem kega do 8 atmosfer! :o

Jak zawór bezpieczeństwa nie zadziała' date=' grozi to wielkim BUM!

5 atm to max.[/quote']

Sprawdziłem i potwierdzam,

maksymalne ciśnienie wybite na moich kegach produkcji włoskiej (a chyba w europie tylko takie mamy) to 4,9 bara.

Jeszcze raz uczulam aby nie przesadzać z tym ciśnieniem.

Belzebub jeśli masz włoskie kegi i zapodawałeś 7-8 atm to masz zepsuty zaworek bezpieczeństwa i dużo szczęścia...

Ha ha ha, ciekawe co by się stało, jakby keg wybuchł ?

A tak poważnie to jest jakaś sposób, żeby sprawdzić sprawność, bo teraz boję się tego kega wyciągnąć z piwnicy, a cały czas tam stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki ciśnieniowe zawsze mają jakiś margines bezpieczeństwa ale lepiej nie przesadzać. W przypadku zwykłych walczaków maksymalna wytrzymałość jest ok. 20-25 % większa niż to co podaje producent na opakowaniu (a czasem i więcej).

Jak masz podłączonego kega do lini, upuszczaj gaz razem z piwem przez kranik, albo zmniejsz ciśnienie na reduktorze (śrubokrętem) wtedy co2 ujdzie przez reduktor.

 

Edit: no i przede wszystkim możesz przecież upuścić co2 zaworem bezpieczeństwa.

 

A co by się stało gdyby go rozerwało?

Na pewno stracił byś 18 l piwa :smilies:

Edytowane przez skybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro producent podaje max 4,9 bara spężyna powinna się ugiąć trochę wcześniej lub blisko tej wartości , sprawdzić go tak na szybko można tylko w kegu, jeśli zaworek nie popuszcza gazu gdy wewnątrz kega jest ponad 5 atm to prawdopodobnie sprężyna nie działa jak należy (zmęczenie materiału?). Rozkręć, przemyj gorącą wodą może pomoże, jeśli nie to uważaj na ciśnienie i nie przekraczaj tych 5 barów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie węży, a dokładnie tego do piwa, nie CO2. Czy musi być typowo do piwa? Nie może być taki np: http://www.cellfast.com.pl/products/index/26 Wiem, że jest nisko ciśnieniowy. Mój kolega rozlewa nie raz kega przemysłówki takimi wężami. Do CO2 ma zbrojony, natomiast piwne, ma zwykłe igielitowe. Mówi, że nic się mu z tym nie dzieje. Nie zdarzyło mu się, żeby rozsadziło mu węża z piwem od ciśnienia.

Edytowane przez vettis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.