Skocz do zawartości

Kegi Pepsi, rozlew i kegerator - moje boje...


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie węży, a dokładnie tego do piwa, nie CO2. Czy musi być typowo do piwa? Nie może być taki np: http://www.cellfast.com.pl/products/index/26 Wiem, że jest nisko ciśnieniowy. Mój kolega rozlewa nie raz kega przemysłówki takimi wężami. Do CO2 ma zbrojony, natomiast piwne, ma zwykłe igielitowe. Mówi, że nic się mu z tym nie dzieje. Nie zdarzyło mu się, żeby rozsadziło mu węża z piwem od ciśnienia.

Ja używam takiego do gazu i nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie węży' date=' a dokładnie tego do piwa, nie CO2. Czy musi być typowo do piwa? Nie może być taki np: [url']http://www.cellfast.com.pl/products/index/26[/url] Wiem, że jest nisko ciśnieniowy. Mój kolega rozlewa nie raz kega przemysłówki takimi wężami. Do CO2 ma zbrojony, natomiast piwne, ma zwykłe igielitowe. Mówi, że nic się mu z tym nie dzieje. Nie zdarzyło mu się, żeby rozsadziło mu węża z piwem od ciśnienia.

Ja używam takiego do gazu i nic się nie dzieje

Do podłączenia reduktor - keg? Więc myślisz że mogę, przynajmniej tymczasowo zastosować taki do rozlewu piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie jeśli chodzi o gazowanie piwa w kegu.

Korzystając z tej strony jak nagazować piwo i przez ile.

On podaje ciśnienie w psi (funt na cal kwadratowy), musisz to przeliczyć na atm i taką wartość ustawić na reduktorze. Nagazuje się pewnie po ok. 2 tygodniach, można trzymać i dłużej, nie nagazuje sie bardziej niż wyliczyłeś.

 

Możesz ustawić wyższe ciśnienie, wtedy nagazuje się prędzej, ale trzeba pilnować, żeby się nie przegazowało.

Edytowane przez coder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie węży' date=' a dokładnie tego do piwa' date=' nie CO2. Czy musi być typowo do piwa? Nie może być taki np: [url'']http://www.cellfast.com.pl/products/index/26[/url] Wiem, że jest nisko ciśnieniowy. Mój kolega rozlewa nie raz kega przemysłówki takimi wężami. Do CO2 ma zbrojony, natomiast piwne, ma zwykłe igielitowe. Mówi, że nic się mu z tym nie dzieje. Nie zdarzyło mu się, żeby rozsadziło mu węża z piwem od ciśnienia.

Ja używam takiego do gazu i nic się nie dzieje

Do podłączenia reduktor - keg? Więc myślisz że mogę, przynajmniej tymczasowo zastosować taki do rozlewu piwa?

Spokojnie możesz podłączyć.Ja używam niemieckiego reduktora i tam ustawiony jest zawór bezpieczeństwa na 3 bary, więc ja więcej nie zapodam a i tak mam ustawione ciśnienie na 1-1.5 bara i mi się sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz podłączyć.Ja używam niemieckiego reduktora i tam ustawiony jest zawór bezpieczeństwa na 3 bary, więc ja więcej nie zapodam a i tak mam ustawione ciśnienie na 1-1.5 bara i mi się sprawdza

Przemo, jak zadajesz takie ciśnienie do górniaka to kiedy masz nagazowanego w lodówce/bez lodówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refermentuję w kegu z małą ilością cukru a to ciśnienie mam tylko do wypchnięcia.I muszę takie mieć bo w schładzarce mam kran bez tego regulatora gazu i jakbym dał tak 2-2,5 bara to będę miał w kuflu samą pianę chyba że chłodzenie dam na maksa tj. ok 3stC to piany jest mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Podepnę się tu z pytanie.

Właśnie rozebrałem i czyszczę złączki do kega cornelius i nie do końca jestem pewny który zaworek dać do której złączki? Plastikowy do IN (szarej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy ktoś się orientuje, jakie są minimalne wymiary lodówki przeznaczonej do budowy kegeratora na kegi po pepsi? Czy wystarczy na przykład taka lub taka, czyli 87-88 cm wysokości?

Mam podobną i zupelnie wystarcza. Można by było wsadzić i dwa kegi gdyby nie agregat mieszący się na dole za tymi szufladkami. Jeśli znalazł byś inną lodówkę, co byś miał ten dół wolny było by super. Tak zmieści Ci się tylko jeden keg i butla (na wysokość 5kg max. a na szerokość 5kg + keg - później to już tylko nawet węźyk przeszkadza).

Dodatkowo musisz pozbyć się wszystkiego z drzwi, bo też bloknie. Ogólnie jest na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niedobrze. Miałem nadzieję, że do takiej lodówki wejdą dwa kegi i butla. Pieron, możesz podac wymiary wewnętrzne swojej lodówki (ewentualnie markę i model)?

Na ile kegów starcza 5kg dwutlenku węgla?

Nie jestem Pieron, ale była już rozmowa o tym w innym wątku.

 

http://www.piwo.org/forum/p44466-16-03-2010-19-17-44.html#p44466

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje, jakie są minimalne wymiary lodówki przeznaczonej do budowy kegeratora na kegi po pepsi? Czy wystarczy na przykład taka lub taka, czyli 87-88 cm wysokości?

Darko, ona ma być niska czy tania? Bo jak to drugie, to w tej samej cenie wyhaczysz większą. Plusy, jesli krany na drzwiach, to wtedy masz je wyżej, a głupio się schylać. No i masz zamrażarkę tylko do twojej dyspozycji, np. na chmiel. Jakbyś brał dużą, to koniecznie 60cm szerokości. Do 55-tki wejdą dwa kegi ale trzeba się gimnastykować.

Gorzej jeśli ma być niska, żeby dać kolumnę na górę, to wtedy rzeczywiście trzeba szukać niskiej i może być ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka ma być jak najmniejsza, chcę aby do środka weszły dwa kegi i mała butla. Najlepiej jakby była do zabudowy (a te mają 54 cm szerokości) , bo zamierzam ją wsadzić w szafkę i przykręcić front meblowy a w nim umieścić dwa krany. Całość będzie stała w salonie, bo w kuchni nie będzie miejsca. Zamrażalnik nie jest potrzebny, jak będzie niska to postawię ją na podeście.

Jeżeli ktoś posiada podobne rozwiązanie, prosze niech poda model lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.