Skocz do zawartości

Kegi Pepsi, rozlew i kegerator - moje boje...


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

Masz może coś takiego? http://screenshooter.net/5082609/MCH43

Chodzi mi o ten króciec metalowy nakręcany na głowicę, zarówno do piwa jak i co2. Z tego bardzo łatwo zrobić nakrętkę do kranu.

 

Ja mam coś takiego. Mogę odstąpić.

 

Karol a dokładnie do czego Ci ta nakrętka jest potrzebna?

 

Domyślam się, że do przykręcenia kranu do drzwi lodówki :)

Edytowane przez PawelH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kran w swoim kegatorze będę montował do drzwi.

Jaką otwornicą wiercisz drzwi? Przykręcasz kran razem z "izolacją" czy do jednej ze ścianek drzwi?

 

Otwór pod kran powinien mieć 23 mm średnicy. Polecam do wykonania idealnego otworu wykrojnik do blachy. Ja takie wykorzystuje do wykonywania otworów w metalowych rozdzielniach elektrycznych. Mogę wstawić zdjęcia takiego wykrojnika.

 

Alternatywą jest wiertło stożkowe tylko w tym przypadku należy wiercić bez dużego docisku ponieważ blacha z której wykonane są drzwi jest bardzo cienka i łatwą "poszarpać".

 

Ja izolację usuwam z balchy. Pod nakrętkę podkładam dwie podkładki - jedną gumową (elastyczna) a drugą z PE (jako izolacje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwór pod kran powinien mieć 23 mm średnicy. Polecam do wykonania idealnego otworu wykrojnik do blachy. Ja takie wykorzystuje do wykonywania otworów w metalowych rozdzielniach elektrycznych. Mogę wstawić zdjęcia takiego wykrojnika.

Dzięki wielkie. Jeśli możesz zamieścić foto to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwór pod kran powinien mieć 23 mm średnicy. Polecam do wykonania idealnego otworu wykrojnik do blachy. Ja takie wykorzystuje do wykonywania otworów w metalowych rozdzielniach elektrycznych. Mogę wstawić zdjęcia takiego wykrojnika.

Dzięki wielkie. Jeśli możesz zamieścić foto to będę wdzięczny.

 

Zapraszam do galerii: http://www.piwo.org/gallery/album/429-otwor-pod-kran/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mieszą Ci się w lodówce 3 kegi ? To jakaś szersza lodówka niż standardowe 60-tki ?

 

Nawet mniej niż 60-tka. To lodówka do zabudowy. Jutro właśnie wspólnie ze stolarzem będę ją komponował w moje meble w pokoju :)

 

Fotki tego jak to wygląda w środku http://www.piwo.org/gallery/album/430-kegerator-od-srodka/ Wymiary mogę podać jak wrócę do domu.

Edytowane przez PawelH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzy wymiary wewnątrz i podaj nazwę lodówki, właśnie takiej szukam.

Na dole widzę że jest jakaś podstawka czyli dno nie jest równie bo jest tam wypustka na agregat ?

 

Dokładnie tak jak piszesz. Na dole są oryginalne dwie szuflady w tym jedna krótsza bo jest wypustka na sprężarkę. Czarną półkę dorobiłem z PE bo szklana miała problem z utrzymaniem 3 kegów i butli CO2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PawelH napisz co do za model lodówki

 

Podaję wymiary zewnętrzne:

- wysokość 1030 mm

- szerokość 550 mm

- głębokość 560 mm

 

Model to AEG SANTO K 7 10 00-4 i

 

Lodówkę kupiłem w outlecie AGD tak więc nie liczyłbym na to, że będzie dostępna. Sporo naszukałem się takiego modelu bez zamrażalnika i do zabudowy, ale w końcu się udało.

Edytowane przez PawelH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzy wymiary wewnątrz i podaj nazwę lodówki, właśnie takiej szukam.

Na dole widzę że jest jakaś podstawka czyli dno nie jest równie bo jest tam wypustka na agregat ?

 

Podaje wymiary wewnętrzne:

- szerokość 48 cm

- głębokość 44cm

- wysokość 98cm (akurat ten wymiar ma w tej lodówce małe znaczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A model ?

Wychodzi na to że szerokość to klucz do sukcesu (czyt. 3 kegi w lodówce), keg to 23 cm średnicy więc minimalna szerokość żeby zmieścić dwa kegi koło siebie to ~47 cm. Wtedy w pierwszym rzędzie, między kegi, wchodzi 3-ci keg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A model ?

Wychodzi na to że szerokość to klucz do sukcesu (czyt. 3 kegi w lodówce), keg to 23 cm średnicy więc minimalna szerokość żeby zmieścić dwa kegi koło siebie to ~47 cm. Wtedy w pierwszym rzędzie, między kegi, wchodzi 3-ci keg.

 

Model masz post wyżej.

 

Jest tak jak piszesz. To moim zdaniem najmniejsza lodówka która mieści 3 kegi. Miny sprzedawców gdy wyciągałem z lodówek półki by upchać "jakieś beczki" są nie do opisania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja już kupiłem krany (na szczęście z nakrętkami bo nowe), kegi, reduktor, gaśnice miałem:) i brakuje mi tylko końcówki do kranu z przejściem na wężyk. Tak czytam ten wątek i wychodzi że w castroramie nie kupię :( Co muszę zamówić żeby móc podłączyć wężykiem zwykłym 8mm kran z kegiem? Mógłby ktoś podesłać linka. Rozumiem że potrzebna redukcja 5/8 na 1/2 cala bo na 1/2 to w moim hydraulicznym widziałem końcówki na węże. Znalazłem to http://www.beerservice.pl/pl/p/John%20Guest%20PI451215FS/119 tylko co dalej? Czy węże http://www.beerservice.pl/pl/p/Przewod-piwny-38%2C-1-mb./145 można normalnie opaską zaciskową na złączkach przy kegu ścisnąć? Mam do filtra RO wężyki ale one są raczej kruche.

Edytowane przez kiedos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przewody pasują do tych szybko złączek - wsadza się je do środka i tyle. Można je też zaciskać na króćcach.

 

Może to Cię zainteresuje:

http://www.piwo.org/gielda/przedmiot/546-zlaczka-do-kranu-piwnego/

i na to wąż i zacisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.