Skocz do zawartości

Kegi Pepsi, rozlew i kegerator - moje boje...


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze jest jeszcze schłodzić przeznaczoną butlę do nabijana w zamrażalniku. Ja nabijam ze zwykłej butli 6kg, przy pełnej wystarczy że położę butle na bok(oczywiście butla musi być wyżej niż ta co nabijamy), jak jest już mało CO2 muszę trzymać butle zaworem do dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie. Króćce które są przykręcone do szarej i czarnej szybkozłączki w kegach po pepsi mają średnice zewnętrzną 4,7mm a średnice otworu 3mm. Czy są własciwe? a może należy wymienić na inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoich mam króćce o śr. zew. 6,6mm a śr.wew. to 5mm. Możesz uciąć kawałek węża dopasowanego do śr. zew. króćca(wcisnąć na końcówkę) a następnie założyć wąż o większej średnicy i zacisnąć opaską zaciskową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam małe pytanko. Kupiłem nalewak dwukranowy, prawdopodobnie z gwintem 5/8 (mniejszy od 3/4, ale większy od 1/2). Jak mam podłączyć węże pod kran ??? Próbowałem dopasować szybkozłączki ogrodnicze, kawałki większych węży + opaski i dalej nie mam szczelności. Trochę czytałem, ale strasznie dużo tego i nie natrafiłem na rozwiązanie mojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko. Kupiłem nalewak dwukranowy, prawdopodobnie z gwintem 5/8 (mniejszy od 3/4, ale większy od 1/2). Jak mam podłączyć węże pod kran ??? Próbowałem dopasować szybkozłączki ogrodnicze, kawałki większych węży + opaski i dalej nie mam szczelności. Trochę czytałem, ale strasznie dużo tego i nie natrafiłem na rozwiązanie mojego problemu.

Czy pod kran piwny mogą pasować złączki ogrodnicze? Chyba nie. Dlatego trzeba kupić złączki, nakrętki itp. piwne, tam gdzie zaopatrują się bary. Wbrew pozorom takich firm jest kilka w kraju. Ja polecam IBC Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam złączkę bez gwintu i trochę nad tym ubolewam :|Moje podłączenie do kega miało być prowizoryczne ale skuteczne ponieważ spieszę się z opróżnieniem kega. Teraz już wiem, że tak się nie da i będę musiał jeszcze trochę poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zestaw z mega krótkim wężem ;)

Jeszcze potrzebna opaska zaciskowa jednorazowa na złączkę Pepsi.

http://www.piwo.org/galeria/displayimage.php?pid=3512&fullsize=1

 

Jak by ktoś był chętny zestaw wolny :)

Edytowane przez Wesoly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam złączkę bez gwintu i trochę nad tym ubolewam :|Moje podłączenie do kega miało być prowizoryczne ale skuteczne ponieważ spieszę się z opróżnieniem kega. Teraz już wiem, że tak się nie da i będę musiał jeszcze trochę poczekać.

Popatrzyłem teraz dokładnie i wychodzi na to, że ta złączka bez gwintu to tylko końcówka na gwint, czyli bezpośrednie wyjście na wąż ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zestaw z mega krótkim wężem ;)

Jeszcze potrzebna opaska zaciskowa jednorazowa na złączkę Pepsi.

http://www.piwo.org/galeria/displayimage.php?pid=3512&fullsize=1

 

Jak by ktoś był chętny zestaw wolny :)

Masz takie dwa ? :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zestaw z mega krótkim wężem ;)

Jeszcze potrzebna opaska zaciskowa jednorazowa na złączkę Pepsi.

http://www.piwo.org/galeria/displayimage.php?pid=3512&fullsize=1

 

Jak by ktoś był chętny zestaw wolny :)

Masz takie dwa ? :) ?

Ten z fotki znalazł już właściciela.

Napisz na PW co potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Sztuczne nagazowanie?!

Gazuje piwo w kegu pepsi no i takie małe zaskoczenie do wężyka dostało mi się trochę piwa.

Mieszałem kegą kulałem przewracałem do góry nogami i wtedy się chyba tam coś dostało, ale dlaczego?

Czy coś źle zrobiłem??

Edytowane przez franc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuczne nagazowanie?!

 

Gazuje piwo w kegu pepsi no i takie małe zaskoczenie do wężyka dostało mi się trochę piwa.

 

Mieszałem kegą kulałem przewracałem do góry nogami i wtedy się chyba tam coś dostało, ale dlaczego?

 

Czy coś źle zrobiłem??

 

 

 

I co Panowie powiećie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam problem ze swoim kegatorem ...

Lodówka to stary Mińsk z zamrażalnikiem. Jak sie załącza to tak szybko schładza zamrażalnik że robi się lód. Poźniej sterownik rozłącza lodówkę i lód topnieje i jest powódź .... Idzie jakoś to obejść albo rozłączyć zamrażalnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kran w swoim kegatorze będę montował do drzwi.

Kran mam taki:

http://allegro.pl/kran-do-piwa-srebrny-nalewak-i4251423082.html

 

Czy może ktoś sprawdzić jakiś rozmiar nakrętki wchodzi na gwint tego kranu? jestem w pracy nie mam jak sprawdzić a chciałbym taką nakrętkę kupić. Podejrzewam że to jest coś koło M24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kran w swoim kegatorze będę montował do drzwi.

Kran mam taki:

http://allegro.pl/kr...4251423082.html

 

Czy może ktoś sprawdzić jakiś rozmiar nakrętki wchodzi na gwint tego kranu? jestem w pracy nie mam jak sprawdzić a chciałbym taką nakrętkę kupić. Podejrzewam że to jest coś koło M24.

 

Jestem akurat w pracy gdzie nie mam kranu ;) ale za to mam nakrętkę. Mierzę średnicę gwintu w środku i wychodzi 21 mm.

 

Nie wiem jaki jest skok gwintu. Obawiam się, żę to może być coś nie standardowego...

Edytowane przez PawelH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwint 5/8 - nie znajdziesz w sklepie takiej nakrętki. Są trzy wyjścia:

- sklep specjalistyczny ze sprzętem do wyszynku a'la beerservice.pl lub inne bliżej mi nieznane

- użytkownik tego forum takie może posiadać (Wesoły), napisz mu PW

- nagwintować sobie samemu :)

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.