Skocz do zawartości

19.11.2016 - Mińsk (BY), Konkurs Piw Domowych Jesień 2016


e-prezes

Rekomendowane odpowiedzi

   Konkursy piw domowych na Białorusi odbywają się 1-2 razy w roku. W tym roku był już w lipcu w kategorii Saison, a teraz na jesieni w dwu kategoriach wg. BJCP2015: Pumpkin ale 30B oraz Stout owsiany 16B.

Piwowarstwo domowe Białorusi jest zorganizowane wokół forum bonda.by i liczy dużo mniej piwowarów niż w Polsce, ale porównywalnie co na Łotwie, gdzie w 2015 roku w konkursie wygrał Białorusin. Jak widać z tej mapy, głównie mieszkających w Mińsku.

 

Sam konkurs ma dość proste reguły:

1. każdy uczestnik dostarcza 2-4 litrów piwa jednego z konkursowych stylów;

2. każdy piwowar zgłasza jedno piwo z dwu konkursowych stylów;

3. zna składniki i sposoby wytworzenia swojego piwa;

4. w trakcie konkursu wyłania się 2 zwycięzców;

5. zwycięzca wybiera styl piwa na następny konkurs.

 

Sugestie:

- piwa najlepiej by były w małych opakowaniach, by była możliwość wyeliminowania wadliwej butelki

- należy zamieścić piwo na untappd.com

- na dzień przed konkursem należy schłodzić piwo

- jeśli piwo jest nie w 100% w stylu sugeruje się nie umieszczać go w konkursie, ale dla pozakonkursowej oceny można przynieść.

 

Tutaj wątek dotyczący reguł konkursu (po rosyjsku). Tutaj rejestracja uczestników. Nagrody przygotuje sklep Malt.by.

Konkurs odbędzie się 19 listopada w Mińsku w nowo otwartym tapie Craftman przy ulicy Гикало 5

 

Ktoś chętny?

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tytułem komentarza zamykającego link do wyników konkursu. W kategorii stouta owsianego drugie miejsce zajął zwycięzca z poprzedniej edycji, który zresztą wybrał kategorie tego, minionego. W czołówce obu kategorii Viacheslav Radionov (slaver) - autor wielu tekstów na najlepszej ze stron o piwie na Białorusi, pivo.by.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tam kontakty nawiązałem przy różnych okazjach, ale chcę to zrobić bardziej oficjalnie z ramienia PSPD.

Mogę zająć się formalnościami wizowo-logistycznymi jeśli zbierze się grupa, czy nawet 1 osoba. Przy następnym razie. W kontaktach z ludźmi przydaje się średnio zaawansowany rosyjski, ale często da się po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.