Skocz do zawartości

wysoki poziom BLG po 2tyg burzliwej.


goldi_WRO

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem w sobotę butelkować po przeszło 2 tygodniach fermentacji moją pierwszą warke Mangrove Jacks 2,2kg Bavarian Wheat, ale po sprawdzeniu poziomu blg się wstrzymałem, zlałem do drugiego fermentora i zostawiłem jeszcze na trochę na cichą. 

Po 2 tygodniach miałem 4-4,5blg, możecie mi powiedzieć czy to jest jeszcze w normie? 

 

Poczekam jeszcze trochę i zobaczę co będzie przez ten tydzień, ale jeśli do końca tygodnia nie zejdzie poniżej 3 to będę miał problem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem w sobotę butelkować po przeszło 2 tygodniach fermentacji moją pierwszą warke Mangrove Jacks 2,2kg Bavarian Wheat, ale po sprawdzeniu poziomu blg się wstrzymałem, zlałem do drugiego fermentora i zostawiłem jeszcze na trochę na cichą. 

Po 2 tygodniach miałem 4-4,5blg, możecie mi powiedzieć czy to jest jeszcze w normie? 

 

Poczekam jeszcze trochę i zobaczę co będzie przez ten tydzień, ale jeśli do końca tygodnia nie zejdzie poniżej 3 to będę miał problem... 

1. W jakich temperaturach zacierane?

2. w jakiej temperaturze fermentowane?

3.Jakie BLG początkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałem w sobotę butelkować po przeszło 2 tygodniach fermentacji moją pierwszą warke Mangrove Jacks 2,2kg Bavarian Wheat, ale po sprawdzeniu poziomu blg się wstrzymałem, zlałem do drugiego fermentora i zostawiłem jeszcze na trochę na cichą. 

Po 2 tygodniach miałem 4-4,5blg, możecie mi powiedzieć czy to jest jeszcze w normie? 

 

Poczekam jeszcze trochę i zobaczę co będzie przez ten tydzień, ale jeśli do końca tygodnia nie zejdzie poniżej 3 to będę miał problem... 

1. W jakich temperaturach zacierane?

2. w jakiej temperaturze fermentowane?

3.Jakie BLG początkowe?

 

1. Kolega chyba z ekstraktu robił.

4. A balingometr kalibrowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow to jego się kalibruje? Mam taki zwykły szklany pływak :P 

 

Tak, to brewkit :) Fermentowało w 19-20 stopni powierza. Fermentacja była baaardzo burzliwa.. raz nawet piana zatkała rurkę, wywaliło wieko i trochę piany wyleciało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie chodzi o to że nie zapisałem sobie początkowego blg :( 

 

Co do metody to jak na razie stało tylko 2 tygodnie na burzliwej, a od soboty na cichej i nic się nie zmienia. 

 

Chyba poczekam jeszcze do końca tygodnia mierząc od czasu do czasu i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile wody poszło do tego brewkita?

 

edit: przeczytałem własnie instrukcję obsługi tegoż wynalazku i jeśli dałeś Mangroove Jack's Pure Malt Enchancer to jesteś blisko zalecanej finalnej gęstości, jeśli zwykły cukier/glukozę to dużo powyżej. jeśli nie dodałeś żadnego z powyższych a zrobiłeś zalecane 23L to też jesteś za wysoko...

 

http://mangrovejacks.com/products/mangrove-jacks-craft-series-wheat-beer-pouch

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniałeś brewkita ekstraktem czy cukrem? Czy podczas fermentacji nie przechłodziłeś wiadra, tzn. czy nie wstawiłeś go do pomieszczenia o niższej temperaturze albo w pomieszczeniu, w którym fermentowałeś temperatura nie spadła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstraktem: http://twojbrowar.pl/pl/ekstrakty-slodowe-plynne/232-pszeniczny-plynny-ekstrakt-slodowy-12kg.html

 

Co do temperatury to na 100% nie, fermentor stał w garażu podziemnym gdzie jest stała temperatura, nie zawiewa wiatr, ani nic takiego. Do wyjścia jest jakies 50m, nie ma szans na gwałtowne zmiany temperatury. 

Na początku temperatura wynosiła 20,7* a na końcu 19,7*.

 

Teraz przeniosłem na cichą do mieszkania gdzie jest około 20-22*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od podłogi nie ciągnęło trochę zimnem? Ja sobie w ten sposób prawdopodobnie uśpiłem drożdże Mangrove Jack's Dark Ale w moim Dark Mildzie. Po tygodniu w ok. 20°C ruszyły znowu i zeszły jeszcze o 1°BLG.

Producent twoich drożdży podaje, że odfermentowują średnio, ile to jest Nie wiem. Jeśli do końca tygodnia ci nie zejdą to ja bym butelkował. Mi się zdarzało tak niskie odfermentowanie przy piwach zacieranych i granatów nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się podejrzewa, że piwo niedofermentowało, to się przenosi do cieplejszego i czeka, a nie przelewa na cichą. 

 

Jak nie znasz ekstraktu początkowego to można wróżyć z fusów. Możliwe, że już niżej nie zejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emulsja, ale od Śnieżki więc się nie martwię :) 

 

 

Co do piwka to niestety od soboty nic się nie zmieniło.. wciąż w okolicach 4blg. Co z butelkowaniem takiego piwa? Co powinienem zrobić? 

Może po prostu dać mniej glukozy? Miałem w planie sypnąć 7g. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.