Skocz do zawartości

Palnik elektryczny


Browar Perkele

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Jestem tu nowy i w sumie nie wiem gdzie moją sprawę zamieścić ;) 

czy taki palnik wytrzyma pod względem wagi garnek 40l + słody + wodę, podczas gotowania ? np 5-7kg słodów + wody z 15-21l + garnek ?

czy pod naciskiem może się coś stać, ktoś ma podobny palnik albo doświadczenie z czymś takim ;) ?

 

Bardzo proszę o odpowiedz 

 

post-17542-0-26331800-1477823692_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , ja mam za sobą bogate doświadczenie tzn spalona płyta indukcyjna. Układ chłodzenia nie zadziałał lub jego sprawność była zbyt niska.

Montaż płyty itp itd jak najbardziej prawidłowy.

 

   Nie będę tego rozwiązania polecał, a przed użyciem proponuję przeczytać instrukcję. W mojej starej płycie nic nie było napisane o czasie używania 

płyty indukcyjnej. W nowej już jest napisane ile wynosi maksymalny czas pracy , przy najwyższym obciążeniu dla danego pola. Jeśli miałbym wybierać kuchenkę do robienia piwa, teraz wybrałbym, którąś produkowaną dla przemysłu gastronomicznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , ja mam za sobą bogate doświadczenie tzn spalona płyta indukcyjna. Układ chłodzenia nie zadziałał lub jego sprawność była zbyt niska. Montaż płyty itp itd jak najbardziej prawidłowy. Nie będę tego rozwiązania polecał, a przed użyciem proponuję przeczytać instrukcję.

No to się wyżaliłeś ;)

ale poza tym to czytałeś 1 wpis i wiesz o co było pytane? :facepalm:

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to taka kuchenka elektryczna ma zakres maksymalny pracy ? nigdy o tym na żadnej aukcji na alledrogo nie piszą :P 

 

mi własnie chodzi oto żeby ta kuchenka elektryczna wytrzymała obciążenie całego garnka z młótem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy nikt na prawde nie używa elektrycznej prócz jednego kolegi wyżej ;) ?

No chyba niewielu :(

A to głównie pewnie z tego względu, że ona ma stosunkowo małą sprawność przekazywania mocy z jej grzałek do wnętrza gara :(

Może się mylę, ale myślę, że jeśli jeszcze koledze Mikeyy to działa to w Twoim przypadku (gar 40l i trochę więcej słodów) mogą już być problemy czasowe przy mocy ok 3kW.

 

Co do wytrzymałości mechanicznej, a o to pytałeś, to te kuchenki są raczej pancerne i nie powinieneś mieć problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że grzanie 25L brzeczki do 100C to mocno upierdliwa sprawa na kuchence elektrycznej. Da się robić ale sam planuje przesiadkę na taboret gazowy własnie ze względu na dłuższy czas potrzebny do zagotowania czy podbijania temp. do kolejnych przerw.

Edytowane przez Mikeyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie inne jak myślicie na ile warek starczy butla gazowa przy zakupie takiego taboretu gazowego 

 

http://allegro.pl/v28-palnik-taboret-gazowy-zeliwny-palenisko-9-2kw-i6457159363.html?fromVariant=6569434598

 

dobra obliczyłem to juz z PPPP :D 

Edytowane przez Browar Perkele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.