Skocz do zawartości

Co muszę kupić


qtu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Nazywam się Tomek i chciałbym rozpocząć przygodę z ważeniem piwa :)

Problem jest dość duży bo jestem całkowicie zielony w tej dziedzinie... Jeżeli to coś po może to znam się trochę na Bimbrownictwie :)

 

Na początek chciałbym wiedzieć co muszę kupić. Chodzi tylko i wyłącznie o sprzęt nie surowiec:)

Proszę o wyrozumiałość i dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale piaskownica w przyklejonych wątkach jest post jejskiego "moje przemyślenia" . Do tego przeczytaj mapę wątków działu piaskownica oraz poczytaj www.wiki.piwo.org ,a w szczególności lewy górny dział "Zaczynamy warzyć piwo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nazywam się Tomek i chciałbym rozpocząć przygodę z ważeniem piwa :beer:

 

Na początek chciałbym wiedzieć co muszę kupić. Chodzi tylko i wyłącznie o sprzęt nie surowiec:beer:

Proszę o wyrozumiałość i dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrówka :)

Kup dobrą, dokładną wagę :beer:

 

A tak na serio najpierw zacznij czytać, dużo czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nazywam się Tomek i chciałbym rozpocząć przygodę z ważeniem piwa :beer:

 

Na początek chciałbym wiedzieć co muszę kupić. Chodzi tylko i wyłącznie o sprzęt nie surowiec:)

Proszę o wyrozumiałość i dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrówka :)

Kup dobrą' date=' dokładną [b']wagę[/b] :beer:

 

A tak na serio najpierw zacznij czytać, dużo czytać.

Witam :) uzupełnij profil może w pobliżu ciebie jest piwowar z doświadczeniem, konsultacje bardzo pomagają :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi :smilies:

Studiuje w Gdyni. Z trój miasta na pewno waży ktoś dobre piwo :)

 

Ostatnio rozmawiałem ze znajomym o ważeniu piwa i wspominał że jakiś jego znajomy się tym zajmuje... Dał mu do posmakowania iii nie zasmakowało jak to on powiedział smakowało trochę jak kawa i słabo gazowane;/ ale nie zrażam się tym! Drugi znajomy mi tak że odradzał;/ powiedział dokładnie zanim zrobisz coś lepszego od Lecha lub tak dobrego jak Heineken to chyba bym musiał 100 lat ćwiczyć piwowarstwo :)

Więc to trochę we mnie uderzyło i trochę się zraziłem bo nie chce wydać kasy w błoto i produkować siuśki bez gazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi :)

Studiuje w Gdyni. Z trój miasta na pewno waży ktoś dobre piwo :(

 

Ostatnio rozmawiałem ze znajomym o ważeniu piwa i wspominał że jakiś jego znajomy się tym zajmuje... Dał mu do posmakowania iii nie zasmakowało jak to on powiedział smakowało trochę jak kawa i słabo gazowane;/ ale nie zrażam się tym! Drugi znajomy mi tak że odradzał;/ powiedział dokładnie zanim zrobisz coś lepszego od Lecha lub tak dobrego jak Heineken to chyba bym musiał 100 lat ćwiczyć piwowarstwo :lol:

Więc to trochę we mnie uderzyło i trochę się zraziłem bo nie chce wydać kasy w błoto i produkować siuśki bez gazu...

Często bywam w Gdyni, jakieś 4 razy w roku. Nawet czasami warzę piwo w domu u rodziców. (Możliwe, że będę warzył na wiosnę coś)

Ale jak chcesz produkować w domu coś na kształt Heńka, Specjala czy Lecha to już z góry mówię, że odpuść sobie to hobby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak chcesz produkować w domu coś na kształt Heńka, Specjala czy Lecha to już z góry mówię, że odpuść sobie to hobby :)

Bo syropy glukozowo-fruktozowe, ekstrakt chmielowy, enzymy i byczą żółć wcale nie tak łatwo kupić :lol:

A tak poważnie, to jak podegustujesz w piwach domowych, to nie będziesz chciał pić tych piwnych podróbek. Święcie wierzy się, że np. Lech jest świetny, dopóki nie spróbuje się czegoś innego (swojego piwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.