Skocz do zawartości

Hop Spider DIY


Luqas van Dred

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Chcę stworzyć prosty Hop Spider taki jak na tym filmie:

 

Brakuje mi tylko torby filtracyjnej. Może mi ktoś coś polecić?

 

Pisałem do twojbrowar.pl z pytaniem dotyczącym ich torby filtracyjnej. Niestety nie potrafili mi odpowiedzieć ile mikrometrów mają oczka w materiale. 

Gdzieś na forum przeczytałem, że do chmielu najlepszy byłby materiał 200um.

 

Ktoś zamawiał torby z polskich sklepów? Jak się sprawują i ile mają mikrometrów? Macie jakieś sprawdzone linki np. z aliexpress?

Edytowane przez Luqas van Dred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam niestety czasu przeglądać filmu więc nie wiem dokładnie jakiej wielkości i z jakiego materiału torby szukasz, ale w zeszłym tygodniu zamówiłem w piwnym krafcie nylonowy worek filtracyjny 150 i działa świetnie - trzeba było tylko usztywnić, żeby się nie przysysał to końcówki węża na pomocą którego spuszczam brzeczkę z gara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak post wyżej: ja również mam worek z piwnego kraftu, sprawdza się rewelacyjnie przy filtracji chmielin. Do pewnego stopnia zatrzymuje również "mączkę" z słodu. 

Z tym, że ja korzystam z niego trochę inaczej, bo używam bazooki i częściowo przefiltrowaną z chmielin brzeczkę dodatkowo przelewam do worka filtracyjnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torbę możesz zrobić z woalu, np. kawałka firanki. Możesz też jako obręczy użyć obręczy ze zwykłego sitka (odcinasz wszystko, co niepotrzebne), pozwoli to na szersze rozciągnięcie siatki, a tym samym lepsze wykorzystanie chmielu. Do tego cztery długie śruby i masz hop spider.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak post wyżej: ja również mam worek z piwnego kraftu, sprawdza się rewelacyjnie przy filtracji chmielin. Do pewnego stopnia zatrzymuje również "mączkę" z słodu. 

Z tym, że ja korzystam z niego trochę inaczej, bo używam bazooki i częściowo przefiltrowaną z chmielin brzeczkę dodatkowo przelewam do worka filtracyjnego. 

opisz tę swoją bazooke ,jakieś foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzi się taki hopspider do granulatu? Mówię o hopspiderze na worku z piwnego kraftu.

Jeszcze mnie ciekawi jak to się sprawdzi kiedy włoży się chłodnicę i będzie się nią machac w czasie chłodzenia (przyśpiesza chłodzenie). Uprzedzę pytanie czemu nie wyjmowac hopspidera - chmielenie w ostatniej minucie itp ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak jak post wyżej: ja również mam worek z piwnego kraftu, sprawdza się rewelacyjnie przy filtracji chmielin. Do pewnego stopnia zatrzymuje również "mączkę" z słodu. 

Z tym, że ja korzystam z niego trochę inaczej, bo używam bazooki i częściowo przefiltrowaną z chmielin brzeczkę dodatkowo przelewam do worka filtracyjnego.

opisz tę swoją bazooke ,jakieś foto

 

Zapodam zdjęcie od kogoś z forum, moja niczym się nie różni: bazooka. Wydaje mi się jasne jak działa, ale na wszelki wypadek powiem dwa zdania. Przykręcam ją na gwint od środka kega i otwieram kranik, z którego brzeczka leci do worka i dalej do fermentora.

Edytowane przez fuki33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzi się taki hopspider do granulatu? Mówię o hopspiderze na worku z piwnego kraftu.

Jeszcze mnie ciekawi jak to się sprawdzi kiedy włoży się chłodnicę i będzie się nią machac w czasie chłodzenia (przyśpiesza chłodzenie). Uprzedzę pytanie czemu nie wyjmowac hopspidera - chmielenie w ostatniej minucie itp ;).

Toż to chłodnica nie zajmuje całej powierzchni gara, przecież może tam być hopspider i dalej masz możliwość machania chłodnicą :D Jedyne o co musisz zadbać to dobre zamocowanie worka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprawdzi się taki hopspider do granulatu? Mówię o hopspiderze na worku z piwnego kraftu.

 

używam go do zlania gorącej brzeczki po whirlpoolu (chłodzę w wiadrach w oczku) i głównie chmielu w granulacie, więc tak, działa.

 

swoją drogą chyba nie ogarniam sensu hopspidera w proponowanym przez was wykonaniu, tj. gotowanie chmielu w worku w brzeczce. zawsze byłem przekonany że cząstki chmielu, w szczególności mocno rozdrobnionego granulatu, zarodkują dla wytrącania białek, a tu się ogranicza ich podążanie za ruchami konwekcyjnymi. no chyba że mówimy stricte o szyszce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skuteczne i często używam worka filtracyjnego wykonanego z b.gęstej firanki, :D  filtruje tym wina, zaciery owocowe, soki a kiedyś piwa jak nie miałem hop stoppera w postaci kosza a obecnie sita w garze. Taki worek spisywał się super, używam go jeszcze do chmielnianina piwa na zimno polecam, :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada się, choć ja używam go inaczej. Wsypuję chmiel do fermentora i przy rozlewie na końcu rurki mocuję worek: chmieliny zostają w worku, piwo zlatuje do fermentora. Oczywiście trzeba to robić trzymając rurkę przy krawędzi fermentora, żeby nie napowietrzać. Dzięki temu mogę używać worka do każdej warki: podczas warzenia i do rozlewu przy chmieleniu na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.