Skocz do zawartości

Pierwsza APA - proszę o sprawdzenie receptury


Igorrodz

Rekomendowane odpowiedzi

Moim skromnym zdaniem,kolega za dużo kombinuje,jak na pierwszą warke. Mam wrażenie,jakbyś warzył piwo, na jakiś mega ważny konkurs.Możesz mieć ustalony zasyp i chmielenie na 1 miejsce w konkursie,a gwarantuje ci ,że sp....isz prawie każdy etap :)

Tak, sp******lę każdy etap a w końcu wyjdzie mi jakieś sour ale - tak będzie, zobaczysz kolego :P

 

 

No cóż, jak widać będzie nas czekać jeszcze kilka wątków odnośnie tej pszenicy :P

O pszenicy wystarczy ten który już jest... ale cieszę się, że kolega planuje pisać, zawsze to coś się dzieje na forum ciekawego... albo chociażby śmiesznego... whatever ;)

 

 

To będzie druga warka.

Nie, pierwszą warką będzie AAA czyli piwo dla anonimowych alkoholików. :D

 

Tyle. Pozdrawiam serdecznie, do usłyszenia... przeczytania... relacji z przebiegu warzenia.

 

Dziękuję (w szczególny sposób tym, którzy zamieszczają złośliwe komentarze) i na razie :)

Edytowane przez Igorrodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które chmielenie będzie bardziej aromatyczne?

1)

Centennial 20g 60' / 30g na zimno
Lubelski 20g 30'

Mandarina 20g 30' / 30g na zimno
Cascade 20g 5' / 30g na zimon

czy

2)
Lubelski 50g 60'
Centennial 20g 30' / 30g na zimno
Mandarina 20g 30' / 30g na zimno
Cascade 20g 5' / 30g na zimno

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fanem prostych zasypów i nieskomplikowanego chmielenia. Do swoich piw używam maksymalnie dwa chmiele i zasyp ograniczony do minimum. Ale dopowiadając na Twoje pytanie. Tak citra coś da, pod warunkiem, że dasz ją na aromat, a nie na goryczkę czy na smak. Czyli od 15 min do kotła, a najlepiej na zimno. Ale z tego co widzę to całkiem fajne masz to chmielenie na zimno. Te 60 g w APA wydaje mi się całkiem sensowne. Aczkolwiek jak wrzucisz coś jeszcze to nie powinno to zaszkodzić. Tylko miej na względzie, że citra to bardzo intensywny chmiel więc zapewne przykrycje Ci pozostałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Uwarz w końcu to piwo :D

Czekam na sprzęt, TwójBrowar.pl nie słynie z szybkości wysyłki, w przeciwieństwie do oferowanych niższych niż u konkurencji cen oraz lepszej jakości sprzedawanego produktu. Jak przyjdzie to się biorę do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty gadasz. Zawsze kupuję u chłopaków i nigdy nie miałem przeciągniętego terminu. Co prawda pracuje z nimi tak jakby drzwi w drzwi i zawsze odbieram osobiście, ale terminy mieli zawsze dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uwarz w końcu to piwo :D

Czekam na sprzęt, TwójBrowar.pl nie słynie z szybkości wysyłki, w przeciwieństwie do oferowanych niższych niż u konkurencji cen oraz lepszej jakości sprzedawanego produktu. Jak przyjdzie to się biorę do roboty.

 

Coś kręcisz :) co prawda nie są tak szybcy jak CP, którzy wysyłają przed złożeniem zamówienia :D ale nigdy nie czekałem dłużej niż 2-3 dni od złożenia zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no Panowie - bez jaj! Piwo będzie... niebawem... :P

Takie coś dostałem (w piątek) od kolegi za friko -
post-17468-0-74727300-1478524589_thumb.jpg

Takie coś przyszło (dopiero dzisiaj) w paczce [stąd] -
post-17468-0-67551800-1478525054_thumb.jpgpost-17468-0-66388500-1478524696_thumb.jpg post-17468-0-73822100-1478524716_thumb.jpg

 

 

A to miałem wcześniej -
post-17468-0-20355500-1478524813_thumb.jpg


Czegoś mi jeszcze brakuje... hmmm... tylko czego? Ach tak, już wiem.
Ale to odbiorę osobiście jutro [stąd] ;)


Tak więc - piwo będzie.
[A jak ktoś będzie chciał zdegustować to w swoim czasie znajdzie się tutaj :)]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki pomysł na filtrację piwnej brzeczki po gotowaniu i chmieleniu - przelewam do fermentora z zamontowanym filtratorem z oplotu i kranikiem a z tamtąd kranikiem do fermentora w którym będzie fermentacja burzliwa. W ten sposób pozbyłbym się chmielin. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki pomysł na filtrację piwnej brzeczki po gotowaniu i chmieleniu - przelewam do fermentora z zamontowanym filtratorem z oplotu i kranikiem a z tamtąd kranikiem do fermentora w którym będzie fermentacja burzliwa. W ten sposób pozbyłbym się chmielin. Co sądzicie?

 

To nie działa. Będziesz miał brzeczkę pełną mułu. Robiłem tak kiedyś i totalna padaka. Najlepiej działa zwykły wirpool i dekantacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemy zaczynają się przy ponad 80 gramach chmielu. A zwłaszcza kiedy wrzucam na 0'. Lecz dzięki temu, że mam duży gar (50 l) wszystko po wirpoolu zbiera się na środku i można dekantować. Coś zawsze poleci do wiadra, ale jest tego tak mało, że drożdże praktycznie następnego dnia to zakrywają. Słyszałem, że dobrym patentem jest założenie na końcówkę rurki druciaka do zmywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.