Skocz do zawartości

Powitać


danol148

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem Przemo mieszkam w miejscowości Gostyń woj. Wlkp jakieś 60km od Poznania . mam 28 lat piwo pije od 16 roku wczoraj zrobiłem swoje pierwsze sie znaczy rozlałem do butelek ;) kupiłem gotowca na allegro jakiegoś gotowca mocno reklamowanego Coopers Brewery Lager może nic wielkiego ale od czegoś trzeba zacząć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gostyń kojarzy mi się z Cukrownią Gostyń. Kiedyś tam byłem, ciekawe czy jeszcze istnieje. Jak już puchy kupiłeś to nie masz powrotu. Powodzenia.

Jest i ma się bardzo dobrze jedna z większych w kraju na tym cukrze właśnie robie moje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to sie zapisałem na to forum w przepisie było 1 kg cukru wymieszać z zawartości puchy i w butle na kilka dni po rozlaniu w butelki do każdej po 4 gramy i kapslować cekwe co wyjdzie po po rozlaniu z butli miało tylko troszke gazu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otwarłem tyskie siakieś takieś chyba za dużo się naczytałem ale po pierwszym mówię zejdę po pierwszą butelkę mojego lagera a brewkita narazie jeszcze mętne trochę bo dopiero tydzień w butelkach ale piana na tyskim w szklance ok 30 sek i brak śladu a moje już 4 min i jeszcze drobny kożuszek z piany na wierzchu :beer: w smaku goryczkowe dość mocno lekko zalatuje bimbrem (przez dodanie cukru do refermentacji) drożdże też jeszcze lekko czuć jeszcze ale do kolejnej warczeki już zakupiony słód nagazowane nawet nawet ale ogólnie jeszcze w smaku nie to co powinno być leżakuje na posadzce w piwnicy w tem. ok 3-4 stopni. narazie tyle o moim pierwszym piwku :lol: w planach narazie brewkity potem zacieranie ale trzeba wyspawać jakiś kociołek z kwasówy grill już jest więc będzie ładny komplecik na weekendy mięsko i piwko własnej roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.