Skocz do zawartości

Pierwsze Imperial IPA z trzech chmieli.


KillingJoke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Przymierzam się do mojego pierwszego Imperial IPA z racji tego iż od zawsze moim marzeniem było popełnienie takiego piwka. Trochę poszperałem po necie i stworzyłem swoją autorską recepturę na Imperial IPA z trzech chmieli.

Poczytałem trochę o odmianach Simcoe, Citry oraz Amarillo z 2015 roku i boje się tych aromatów cebuli w Amarlillo i Citrze. Simcoe wydaje mi się, że jest ok.

http://brewness.com/pl/recipe/tripple-hop-imperia-ipa/view

Bardzo proszę o weryfikację i o ewentualne rady czy tez zjebki :D

Będę wdzięczny za wszelką pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Receptura wydaje się ok na pierwszy rzut oka, choć 2 tyg burzliwej to może być mało dla takiego piwa.

 

Citra nie jest aż taka zła, jak się używa jej z innymi chmielami to cebula zostaje daleko w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Receptura wydaje się ok na pierwszy rzut oka, choć 2 tyg burzliwej to może być mało dla takiego piwa.

 

Citra nie jest aż taka zła, jak się używa jej z innymi chmielami to cebula zostaje daleko w tle.

fermentacja tak wstępnie na oko dałem 3 tyg będzie lepiej i do tego tydzień cichej ? temp ok 20C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich rzeczy się nie zakłada bo nie wiadomo jak się drożdże zachowają. No ale pomijając tę kwestię to miesiąc fermentacji brzmi ok, cicha rozumiem chmielenie na zimno,.moim zdaniem 2 dni to za mało. Ja przyjmuję chociaż 4. No i temperatura fermentacji ciut za wysoka. Przy takim ekstrakcie drożdże mogą podbić temperaturę o jakieś 3 stopnie i wtedy już robi się nieciekawie, bo 23 to stanowczo za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem można śmiało dać coś tańszego a nie citra czy simcoe na goryczkę. Zawsze są amerykańce goryczkowe takie CTZ czy columbus. Ja osobiście testowałem ostatnio admirala, ktoś na forum polecał, że niby daje "szlachetną" goryczkę. Stwierdziłem że spróbuję, a co. A ostatnio dałem chyba simcoe na gorycz, także będzie co porównywać :P

 

Efekty niestety dopiero za kilka miesięcy.

Edytowane przez Skajo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.