Skocz do zawartości

Pytania eksperymentalne :-)


Raban19

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Tak z Waszego doświadczenia po 2-3 miesiącach od zabutelkowania powinienem się spodziewać jakiegoś kwacha w tych butelkach czy też powinno być ok ?

Ty naprawdę wierzysz, że kolor butelek może spowodować kwaśnienie piwa? :polew:

 

Jeśli będziesz przechowywał butelki z piwem w ciemnym miejscu to możesz lać piwo nawet do przeźroczystych butelek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak z Waszego doświadczenia po 2-3 miesiącach od zabutelkowania powinienem się spodziewać jakiegoś kwacha w tych butelkach czy też powinno być ok ?

Ty naprawdę wierzysz, że kolor butelek może spowodować kwaśnienie piwa? :polew:

 

Jeśli będziesz przechowywał butelki z piwem w ciemnym miejscu to możesz lać piwo nawet do przeźroczystych butelek :)

 

 

Podobno kto pyta ten nie błądzi a strzeżonego Pan Bóg strzeże ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że mam nieszczelny fermentator. Pokrywa niby zamknięta na maxa a jednak jak wlałem trochę wody i przekręciłem do góry nogami to wycieka przy bokach pokrywy. Nowe wiadro od Biowina... brak słów...

 

Czy przy fermentacji może to stworzyć jakiś problem ?

Bo chyba w takim układzie to rurkę fermentacyjną mogę sobie odpuścić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z suszonymi nie powinno być raczej problemu, szczególnie jeśli były przechowywane w chłodnym natomiast z płynnymi bywa różnie. U mnie przykładowo FMy (chyba walonki) pół roku po dacie ważności nie odpaliły na mieszadle. Moim zdaniem szkoda czasu, nerwów, piwa i pieniędzy na takie eksperymenty, ja przynajmniej uważam, że te kilka złotych różnicy w cenie zakupu nie jest warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za podzielenie się swoim bagażem doświadczeń.

 

Że człowiek w dzisiejszych czasach i tak z zasady nerwowy to nie ma co się denerwować jeszcze bardziej ;)

Miałem jedne suchary od Gozdawy po terminie. Walnąłem w kibel bo nie ma co ryzykować.

Zwłaszcza, że i tak z opinii forumowiczów wynika, że Gozdawa nie robi jakoś szału jeśli chodzi o drożdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

 

Taka ciekawostka - zabutelkowane piwo przechowuję sobie w lodówce dedykowanej pod tym kątem. Właśnie odkryłem, że w jednej z butelek jest sopel lodu. Pozostałe są ok.

Ktoś ma pomysł czemu tak się stało ? Gdyby inne były też zmrożone w środku to bym założył, że lodówka za mocno chłodzi. Ale temat dot. jednej butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.