Skocz do zawartości

Warki Bimbra


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Stout coś niedomaga, a konkretnie nie chce się nagazować. Butelkowany był prawie 3 tygodnie temu (w pszenicznycm gaz sie pojawia już po 3 dniach) a gazu prawie nie ma. Dodałem glukozy tyle co zawsze, a tu zonk. Przy otwieraniu butelki słychać lekkie syknięcie, ale w samo piwo jest co najwyżej subtelnie musujące, ciężko to nawet wyczuć. Smak poza tym ok, nie ma śladu zakżenia ani niczego takiego... Jakieś pomysły??

W jakiej temp. jest przechowywany? Na pociechę, gdyby się jednak nie nagazował, to stouty są bardzo słabo nasycone. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie kończę robotę z filtrem rurkowym (napiłowywanie). Tylko pytanie co do użycia... Jeśli dobrze kombinuję, to po prostu po zacieraniu go pakuję do gara i zasysam, potem dolewam tyle wody ile normalnie do wysładzania i zasysam ponownie... Czy może coś pokopałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończę robotę z filtrem rurkowym (napiłowywanie). Tylko pytanie co do użycia... Jeśli dobrze kombinuję, to po prostu po zacieraniu go pakuję do gara i zasysam, potem dolewam tyle wody ile normalnie do wysładzania i zasysam ponownie... Czy może coś pokopałem?

Są rózne techniki i nie wiadomo która lepsza. Ja po zassaniu (i wróceniu 1-2L mętnego filtratu do gara) już nie pozwalam mu przerwać, ani nawet odsłonić powierzchni młóta, dolewam wody tak, żeby zawsze było 2-5 cm wody nad powierzchnią młóta.

Leję ostrożnie, na talerzyk położony na młócie, zeby zachowało poziom i nie wzburzało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.