Skocz do zawartości

Oktoberfest lager brewkit


krzychu44

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór wszystkim!

Dzis popełniłem swą pierwszą warke z brew kitu. Zrobiłem wszystko jak na pierwszy raz, troche chaotycznie, troche ostrożnie, aż nazbyt. Nastaw wyszedl 10 blg, drożdże zadałem w temperaturze brzeczki 17 ℃ rozsypujac je po powierzchni i później wymieszałam zdezynfekowana lyga. Obecnie, od 20:30 wszystko stoi w temperaturze 7℃. I pytanie do Was, czy to nie za zimno? Niestety sezon grzewczy się rozpoczął, i jedyne miejsce nie przegrzane to strych.

 

Wysłane z mojego HTC One mini przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Daj już sobie spokój z Wiki. Takie same bzdury tam piszą co w instrukcjach brew kit-ów.

może poczytaj więcej, a nie tylko jeden punkt. To Ci może rozjaśni umysł w sprawie warzenia piw.

Błędów może tam i jest parę, ale jest to i tak wiedza rzetelniejsza niż instrukcje do browkitów :(

Przeglądanie forum też by Ci nie zaszkodziło bo na Twoje pytania już nieraz tu odpowiedziano.

 

Przy okazji pytać tez trzeba umieć

 

 

Tylko te salfagery są drożdżami dolnej fermentacji, wiec po co dolacza

bo to pytanie jest "trochę" mało zrozumiałe.

Jedyne co można z niego zrozumieć to, że odkryłeś, iż "saflagery" (jak sama nazwa wskazuje :D ) są drożdżami dolnej fermentacji - no rewelacja. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak i żeby było śmieszniej Coopers sam zaleca, żeby w celu otrzymania piwa lagerowego z tej puchy zastosować oprócz drożdży z puchy Saflagery W-34/70.

Tylko te salfagery są drożdżami dolnej fermentacji, wiec po co dolacza

Nie dołącza a zaleca dorzucić.

Edytowane przez luki161
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po 3-ech tygodniach fermentacji, piffko zeszło do poziomu 2BLG. Będę przelewal do butelek. Mam do Was pytanie, czy 160 g cukru na 24 l brzeczki będzie ok, czy jednak za dużo? Wg kalkulatora nasycenie 2.6 vol tyle mi podaje.

 

 

Wysłane z mojego HTC One mini przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wg Ciebie byłoby optymalnie, co by piana nie wylazila z butelki po odkapslowaniu piwa? Żeby trafić mniej więcej w punkt z nagazowaniem. Nie szampan, ale jednak coś babelkow musi byc. Dodam, że Blg początkowe 10, obecnie 2. I czy piwo tego typu nabierze troche lepszego smaku z czasem?

 

Wysłane z mojego HTC One mini przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam jeszcze duzej wiedzy na temat robienia piwa, ale po 4 warkach Coopersa jakie zrobilem (do 3 dodawalem cukier do refermentacji) uzywalem kalkulatora i piwa wyszly w sam raz nagazowane. Nie mialem ani razu szampana a piwo pszeniczne jest nawet malo nagazowane wedlug mnie. Musisz tylko podac w miare dokladne dane ktore wpisujesz w kalkulator i powinno byc ok. Druga sprawa jaka zauwazylem to im dluzej piwo jest w butelkach tym wiecej gazu. Lagery najlepiej pic po 5-6 tygodniach choc trudno sie powstrzymac

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kris81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis przeniosłem skrzynki z piwem do chlodniejszego miejsca. Dokladnie zejście po 4 dniach lezakowania z temperatury 17℃ w okolice 2. I pytanie jaka może byc minimalna temperatura dla lagera? I druga sprawa, biały osad na dnie butelki, praktycznie każdej, czy to nierozpuszczona do konca glukoza czy drożdże?

 

Wysłane z mojego HTC One mini przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże. 

 

Jak piwo jest nagazowane tj. pewnie po 7-14 dniach w temperaturze ok. 20c to przenieś do chłodniejszego miejsca.  

Sprawdź tylko czy już się nagazowało... jak nie masz butelki kontrolnej to ja bym dał mu z tydzień w t. pokojowej a potem przeniósł do zimnicy. 

 

No i nie masz lagera ale zwykłego "Ale". Lager to inna para kaloszy.   Producent napisał "lager", bo może chmiele mu pasowały czy lekko w smaku przypomina, względów reklamowych "bo rozpoznawalna nazwa" (nie wiem nie piłem tego coopersa).

Edytowane przez Mikadorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po trzech tygodniach kosztowalem piwo i niestety, jest kwaśne, na koniec zostawia gorzki posmak. Na dnie butelki jest troche białego osadu, po otwarciu pachnie drożdżami i lekko kwaśno. Kolor, mniej więcej ciemniejsze whisky, piana i nagazowanie ok, choc na ścianie kufla nie zostaje. Czy jest to efekt infekcji czy też taki brewkit? Jest szansa, że te smaki znikną i pifko będzie smaczniejsze, bardziej pijalne?

 

Wysłane z mojego HTC One mini przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech tygodniach kosztowalem piwo i niestety, jest kwaśne, na koniec zostawia gorzki posmak. Na dnie butelki jest troche białego osadu, po otwarciu pachnie drożdżami i lekko kwaśno. Kolor, mniej więcej ciemniejsze whisky, piana i nagazowanie ok, choc na ścianie kufla nie zostaje. Czy jest to efekt infekcji czy też taki brewkit? Jest szansa, że te smaki znikną i pifko będzie smaczniejsze, bardziej pijalne?

 

Wysłane z mojego HTC One mini przy użyciu Tapatalka

 

Nie wina infekcji tylko brewkita. Tak właśnie wychodzą piwa z nich są kwaśniejsze i gorsze, ale to w 90% sprawka drożdży dołączonych do zestawów. Swego czasu dostając w prezencie takie zestawy dowiedziałem się, że firmy często zastępują drożdże piwowarskie zwykłymi winnymi albo gorzelniczymi... Dlatego jak robić brewkity dokupić lepsze drożdże. Raczej smak się nie zmieni tego piwa, spijać i myśleć o następnym z radami jakimi się pojawiły w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Przymierzam się do wsrzenia z ekstraktów póki nie mam całego sprzetu i dostatecznej wiedzy, jeśli chodzi o zacieranie. W kazdym razie temat brewkitow odpuszczam po pierwszej próbie. Dzięki wszystkim za porady.

 

Wysłane z mojego HTC One mini przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.