Skocz do zawartości

Pytanie nowicjusza


Rekomendowane odpowiedzi

Napisz, jakie piwo chcesz uwarzyć, o jakim brew-kicie myślisz (bo ekstrakt domyślam się, że płynny) - wtedy będzie można doradzać jaki ekstrakt i ile. Pamiętam, że pierwszą warkę robiłem z b-k BA ciemne 1,8 kg i dodawałem 1,8 kg ekstraktu, ale teraz chyba i kity i ekstrakty są inne. A w ogóle to nie nastawiaj się za bardzo na 'gorące kubki' i myśl o zacieraniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jak z różnych przyczyn nie dasz rady zacierać to warz piwo z brew-kitów...

Jeśli chodzi Tobie o to, jakiego koloru ekstrakt niechmielony dodać do brew-kita (jasny, ciemny, bursztynowy) to

już zadawałem to pytanie (nawet pisałem do Browamatora) i niezależnie od piwa jakie ma wyjść z puszki to

ekstrakt powinien być jasny. Nawet jeśli to ma być piwo ciemne (ciemne, stout, porter) to brew-kit już sam w sobie jest "barwiony".

Dodanie "barwiącego" ekstraktu dałoby nieoczekiwane (nie zawsze dobre) rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi wjechaliście na ambicję z tymi "gorącymi kubkami" i sam im więcej wiem czuję, że to jednak nie to. Chyba wystartuję od razu z zacieraniem. Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów zacierał od pierwszej warki? Nie wiem czy nie rzucam się z motyką na słońce. Nie chciałbym totalnej porażki na starcie tym bardziej, że muszę jakoś swojej kobiecie kolejne inwestycje sprzętowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz robić kubek - to mogę ci sprezentowac puche scottish export - została mi z czasów konserw. Jest chyba po terminie, ale "chyba" nie powinno to mieć wpływu. Potrzebować będziesz drugiej puchy ekstraktu.

 

Jedni ci będą odradzać puchy, i słusznie, a ty rób w miaęe możliwości lokalowych i sprzętowych. Ponieważ nie mogłem zdecydować się na zakup sprzętu - to z 15 konserw popełniłem.

Nie narzekam.

Ale warto zatrzeć!!

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.